Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy macska vagy kutya megölése...

Egy macska vagy kutya megölése bűntettnek számít?

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 12:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

"tobbet orultseg lenne adni egy buta allat miatt"


én nem vagyok semmilyen védő, meg valami zöld hippi, de azt hiszed a te léted többet ér mint egy másik? hát nem.

nem vagyok egy nagy állatbarát sem, de mondjuk egy kutya életét többre tudom becsülni a mai világban, mint egy átlag funkcionálatlan globalizált fogyasztó emberzombiét.

ha ismertek a körülmények és azok olyanok, akkor legalább annyit adnék érte mint egy ember megölésért. nyilván itt nem a haszonállatok megöléséről van szó, bár azt sem így kéne, futószalagon mészárolni őket.

2014. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Schrancdorka ***** válasza:
70%

Kedves 9-es!

Te normális vagy?Én nem vagyok állatvédő, sőt a macskákat ki nem állhatom, de akkor se ártanék nekik szándékosan soha!Amúgy a válaszom a kérdésre hogy igen!És én nem fogok itt papolni hogy a civilizáció izébizéjének a teremtményei az állatok is meg az emberek is!Sztem ez hülyeség na mindegy is!

2014. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is "át van esve" a ló tulsó oldalára (ez a téma). Az ember az ember (jó esetben), az állat pedig állat. Én sem bántanám az állatokat, és empatikus vagyok velük (és nem azért, mert nem vagyok messze tőlük..(: ), sőt, általában szeretem is az állatokat a saját környezetükben (na mondjuk a szobakutyázást azt rohadtul nem tolerálom) - de manapság előfordul, hogy jobban bűntetik egy állat megölését, mint egy emberét. Nyilván elítélem azt, aki öncélúan, v. kegyetlenkedésből, akár indulatból is öl, vagy kínoz állatot. Még a lelki terrorizálást is elítélem (úgy embernél, mint állatnál). Mindenféle agressziót elítélek minden élőlénnyel szemben - mégis azt mondom : "át van esve"..
2014. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%
tehát magadat értékesebb élőlénynek gondolod, csak mert szerinted "értelmesebb" életet élsz, mint mondjuk egy kutya.
2014. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
33%
Ezt a kérdést komolyan gondoltad ??? Alap dolog. .....
2014. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
43%
Nem számít annak, hogy megértsd, jogilag nem bűncselekmény.
2014. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
Azt hiszem a haszonállatok megölésére is csak egy elfogadott fájdalommentes módszert alkalmazhatnak és ahhoz is engedélyednek kell lennie (bár ez nem biztos)
2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
25%
csak nézd meg a kóservágást, ott aztán megszenvednek az állatok mint a sz@r! jó pár európai országban be is akarták tiltani már, csak hát ugye ... hagyjuk.
2014. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
Igaz, hogy a kóser vágás kegyetlen. De ne gondoljátok, hogy a többi vágóhídon a kábítás miatt biztosan semmit nem éreznek az állatok. A kábítás nem mindig sikerül elsőre, vagy nem teljes kábulást okoz. Van amikor hamar magukhoz térnek, pl. amikor már véreztetik őket, de csirkék vagy disznók előfordul, hogy élnek még mikor leforrázzák őket. Nincs fájdalommentes vágás, ez csak egy mese.
2014. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
66%

Szerintem az állatkínzás számít bűntettnek, nem a megölése. Mert ha így lenne, már minden városi állatorvos a börtönben lenne. Ugyanis a "pet" doktorok egyik szolgáltatása az "elaltatás".

És a kutyamenhelyek is rendszeresen szanálják az állományt. Mert nincs annyi örökbefogadó, amennyi kellene.

Ha nem szenved az állat miközben megölik, nem bűncselekmény. Ha viszont nem a tulajdonosa, vagy nem a tulajdonosa megbízásából ölik meg, a kárt meg kell téríteni a tulajdonos felé. A konkrét helyzet dönti el, hogy polgári vagy büntetőügyről van szó.

2014. júl. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!