Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek az állatkínz...

Mi a véleményetek az állatkínzásról?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 01:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
15%
Az elején akartam írni, hogy, na, majd jönnek a lassú kínhalált követelő kommentelők, de nem akartam trollkodni. Nem baj, végül is enélkül is megjöttek. :)
2015. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
46%

#11: vannak, akik embereket jobban szeretnek kínozni, de a tömegesen nevelt csirke húsát megveszik a boltok polcáról a BIO-nevelt, vidám csirke húsa helyett, mert az csak 1/3annyiba kerül.

Állatkínzókat megkínozni = szemet szemért. Nem igazán intelligens megoldás.


=off=

Amúgy ha mindent trollnak hívsz, ami csak kicsit is eltér a véleményedtől, ajánlok neked egy cikket: [link]

=on=

2015. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem félreértesz.

A tervezett kiírásom azért lett volna trollkodás, mert nem a kérdésre válaszol, hanem a kommentelők viselkedésére tesz megjegyzést. Ergo: nem hasznos a kérdezőnek.

A "nem baj, így is megjöttek" mondat pedig ironikus volt. Én is enyhén szólva furcsának tartom, hogy valakik ennyire védik az állatokat, az embereket meg gond nélkül öldösnék és kínoznák.

2015. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

"Állatkínzókat megkínozni = szemet szemért. Nem igazán intelligens megoldás. "


Na látszik, hogy te is valami városi mentalitással nevelkedtél.. Gondolom nálad ez úgy menne, hogy megölelnéd, és hagynád, hogy elsírja neked miért vetemedett arra, hogy pl.: megcsonkítson egy kutyát. Aj de kis butuska vagy... Tudom az erőszak nem megoldás, de sajnos valakinél csak ez használ. Tudom ez a trendi manapság, hogy még a gyilkosokra is úgy kell tekinteni mint egy normális emberre mert vannak jogai, bár nem értem nekik miért van joguk bármihez is.. Én az összes ilyen borult agyú beteg embert elaltatnám, és akkor még nem is voltam durva.

2015. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
10%

Az állatkínzás szörnyű dolog, de halállal büntetni primitív és bosszúálló gondolkodásra vall. A világ országainak többségében nincs halálbüntetés, és nem véletlenül. (Ahol van, ott is többnyire csak nagyon súlyos bűnökért, közveszélyes bűnöző esetében. ).


Mégis hogy csinálnád?

Egyrészt: Nem lehet ott minden ember mellett egy rendőr. Közvetett bizonyítékok alapján pedig igen kockázatos ítélkezni, mert fennáll a tévedés lehetősége. Inkább hagyok életben egy elkövetőt, mint hogy megöljek egy ártatlant.

Másrészt pedig: Ha bűnös, megvannak rá a megfelelő büntetések, ezeket lehet szigorítani, súlyos esetben akár egy életre bezárni (ezt még lenne is ráció: aki állatot kínoz, az pszichikailag hajlamos emberek kínzására is), de megölni nem. A gyilkolás tilalma az emberséges, szabad társadalom egyik alapja, és mindenkit véd. Engem is, téged is. Lehet, hogy ezt így elsőre nem látod át, de akkor is így van.

2015. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
jav: EBBEN még lenne is ráció
2015. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%
Aki állatot kínoz, egy állattal etetném meg! Odaadnám egy csapat tigrisnek lelkiismeret furdalás nélkül végig nézném, hogy végzik ki!!!Egy kis állat nem tud védekezni!
2015. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
44%

Én nagyon elítélem az állatkínzást, mert úgy gondolom, hogy egy állat élete semmivel sem ér kevesebbet, mint az enyém.


Egyébként meg mi számít állatkínzásnak? Én a lakásban tartok macskát, nem engedem ki őket, csak úgy, ha én is ott vagyok, és figyelek rájuk. Lehet, hogy állatkínzó vagyok, mert nem szabadon élnek, de azért élnek a lakásban, mert nem akarom, hogy elüsse őket egy autó, vagyis ezzel védem az életüket. 29/N

2015. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Mivel az emberi szervezetnek nincs szüksége húsra, igy nem kell enni az állatok húsát. Szereted az állatokat? Ha igen, akkor ne edd öket.
2015. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%

Na, azért ezt is bírom. Könnyesre sírjuk a zsebkendőnket, ha valaki megkínoz egy kismacskát, de gond nélkül szemeteljük tele a Földet. ((És itt nem az eldobált csikkekre, vagy az erdőbe kiszórt háztartási hulladékra gondolok, hanem az iparszerűen gyártott háztartási szemétre.) Gond nélkül foglaljuk el a szabadon élő állatok élőhelyét, tesszük tönkre az élővizeket, és ítélünk kihalásra egész fajokat. Isteni hatalmunknál fogva meghatározzuk, mely állat hasznos, melyik káros, utóbbiakat mérgezzük, nem törődve azzal, hogy mennyi egyéb állatfajnak okozunk ezzel súlyos veszteségeket.

Szóval szép dolog meghatódni, de ne felejtsük el, hogy személy szerint mindannyian a puszta létünkkel állatkínzókká váltunk.

2015. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!