Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Még minek kell megtörténnie,...

Még minek kell megtörténnie, hogy ezt a szegény párát elvegyék végre a tartóitól a hazai állatmentők?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hónappal ezelőtt tettem bejelentést két állatvédelmi szervezetnél rossz állattartás végett.

A nagytestű kutyus egy 4 négyzetméteres betonplaccon van tartva élő riasztó gyanánt, ugyanis egyáltalán nem foglalkoznak vele, természetesen teljesen egyedül van szegény, a tekintete leírhatatlan módon szívfacsaró, olyan mérhetetlen szomorúság árad a szemeiből.

Nem viszik sétáltatni sem, ezt a több maréknyi ürülékkupac és vizelet tócsa is bizonyítja az undorító, rumlis placcon. Nincs tálkája, a vize egy teljesen bealgásodott vödörfedő akar lenni. Nem egy csontsovány kutyus, de nincs jól táplálva, ez látszik. Labdája, semmije sincs, csak úgy van.

Néha egy egy félig felnyitott konzervet láttam undorító, koszos, rozsdás villával a betonon, de volt, hogy 1 hétig nem kapott enni. ( Éjjel vittünk neki tápot). A környékünkről is vannak, akik néha nagy ritkán megetetik. A "gazdát" had ne jellemezzem, igazi ápolatlan, közönséges suttyó. Biztos, hogy soha nem látta orvos a kutyust. Ez egyébként nem kertes, hanem társas ház az egyik budapesti kerületben, csak ez a süllyesztett házsoron van.

Na most, többször jártak kint az önkéntesek állításuk szerint, egyszer engedték be őket, akkor is hazudott az a barom és tagadott mindent, ez csak ideglenes..stb. ( igen 8 éve..). Kapott haladékot, akkor volt az, hogy egyáltalán nem kapott enni a kutya, attól rettegtem, hogy majd leadja egy hajléktalannak vagy bántani fogja. (Éjjel nappal égett a villany, az egyikük otthon volt/van egész nap). Nem tudom, mi a fenéért nem mondtak le róla, teljesen lesza**ák szegény párát, élőlényhez méltatlan körülmények között tartják! Tehát nem engedték be a szervezet tagjait a második ellenőrzéskor. Fotóztak is és írták, hogy bejelentik a kerületi jegyzőnél. Azóta nem kapok levelet tőlük (sem). A másik szervezet felvette ezzel az állatvédelmi egyesülettel a kapcsolatot, hogy egyeztessenek..stb. Ők azt írták 1 hónappal ezelőtt, hogy figyelemmel kísérik a kutyus sorsát és egyenlőre haladékot kapott. Mire megmozdultak egyáltalán, addigra kb 6 levelet kellett írnom előtte. Az ég világon semmi jó nem történt azzal a szerencsétlen párával, a betonplacc egy gusztustalan szemétdomb lett, vize továbbra sincsen.

Most ez komoly?! Mi a fenéért nem képesek elvinni végre azt a szegény jószágot, miért nem vetnek már véget a szenvedésének?! Hány kérvényt nyújtsak még be, hogy csináljanak már végre valamit?! A HEROSZ tudná fogadni, csak le kellene telefonálni és máris véget érne a pokol!

Biztos, hogy nem kell nekik, csak tárgyat látnak benne, még milyen bizonyíték kell?! Ez tényleg normális, hogy másol etetik, hogy ott hever azon a pici helyen a fekália és nincs tiszta vize sem?!

Mit tegyek,írjak egy 500. levelet? Vagy próbáljam megvenni? Az a gond, hogy van 3 kutyám és nem fogadnának el egy negyediket. Rettenetesen sajnálom szegényt, nem jó így látni :(.


Köszönöm a tanácsokat előre is!



2015. márc. 4. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, az emberekkel ugyanez a helyzet. Tettem bejelentest egy csaladra a gyamugynel es nem voltak kepesek valaszolni az uzenetemre.
2015. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Marha jó hogy senki nem csinál semmit.Figyi,én azt csinálnám hogy 1-2 emberrel meglesném mikor nincs ott senki,megfognám és elvinném a menhelyre.Igaz hogy körülményes picit a dolog,de elszökhet a kutya magától is, érted ...
2015. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Én is ezt tudom tanácsolni amit a második irt. Aztán bizonyítsa is bárki rád,hogy Te voltál. Szerintem nem is érdekelné a "gazdát". Annak a szegény kutyusnak segítségre van szüksége,szörnyű,hogy rajtad kívül mindenki homokba dugja a fejét. :S
2015. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Jól írják az előttem szólók.

Az ember még azt sem tudja bizonyítani, hogy volt kutyája.

De félő, hogy szerezne másikat...


Rendőrségi feljelentés?

Mert ha túl kicsi helyre van zárva, az már magában ok lehet rá.

Készíts minél több képet, videót.

2015. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Nyugi. Sajnos ez nem az Animal Planetes állatvédős műsor, ahol ránéznek az ebre és már viszik is. Hanem van egy protokoll, amit végig kell zongorázni, ha tetszik, ha nem, különben az állatvédő szervezetet fogják elővenni és megbüntetni. Ennek a része az, hogy kimennek, felmérik a helyzetet, beszélnek a tulajdonossal, megbeszélnek egy időpontot, hogy mikorra rendezze a kutya sorát, kimennek ellenőrizni stb. Tudom, szar ez így, meg kegyetlenül haladatlan, de ha törvényesen akarnak eljárni, nincs más lehetőség.


Más: állatvédőnek (jó esetben) nincs ideje hosszas levelezéseket folytatni, mivel kint van terepen és védi az állatot vagy épp a mentetteket látja el. Így egy-egy megválaszolandó levél könnyen elfejtődhet. Sokszor egyszerűbb őket telefonon keresni.


(Szomszédban volt egy eset, volt alkalmam elbeszélgeti a rendőrséggel és a hatósági állatorvossal a témában.)

2015. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!