Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyások! Mit gondoltok a...

PyroMágus kérdése:

Kutyások! Mit gondoltok a szilveszteri illetve agu.20-as tűzijátékokról? És mit szeretnétek hogy be tiltsák vagy ne?

Figyelt kérdés
(Nekem is van kutyám és a tűzijátékokat is szeretem,de ez mellékes)

2015. márc. 19. 18:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell betiltani, jár az embereknek a szórakozás és csak azért mert pár ember nem tud figyelni a kutyájára még nem kell betiltani. Nekem is van kutyám, aki fél a tűzijátéktól, de mindig ott vagyok mellette.

Egyébként a viharok sem különbek, és azt nem lehet betiltani.

2015. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarnám betiltani. Az én kutyáim félnek a tűzijátéktól, de lehet tenni azért, hogy azt az 1 napot nyugisan elviseljék. A nagyobbik kutyámnak elég az ha velünk van bent a szobában. HA ott vagyunk mellette, akkor lenyugszik, kevésbé figyel a kinti tűzijáték zajára. A kisebbik kutyus (palotapincsi) retteg a hangjától, így neki az állatorvos ad egy gyenge nyugtatót. Kimondottan kutyáknak van. Megkapja, és a nagy mellé feküdve ő is elvan.

A tévében is többször mondják, hogy akiknek retteg a kutyájuk azoknak az orvos ad nyugtatót. Lehet segíteni a kutyáknak, és figyelni rájuk..

2015. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Aki kölyökként fokozatos intenzitású zajokhoz szoktatja tudatosan a kutyát,az a kutya soha nem fél a tűzijátéktól sem. Kis üzemünk van ,így a gépzajhoz is kellett szoktatni a kutyákat,néha hatalmas zajos gép közelében alszanak,persze mindig kiküldöm őket,de nem félnek semmitől.
2015. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan az utolsó válaszoló írta. Volt már néhány kutyám eddig, egyikük sem félt a tűzijátéktól, hangos zajoktól. Ha valamilyen zajra felkapja a fejét, akkor megnyugtató hangon csak annyit mondok "nincs semmi baj, maradj nyugodtan". Ilyenkor játszanak tovább, vagy visszafekszenek aludni. Nem kell babusgatni őket, úgy kell viselkedni, mintha ez egy teljesen normális, hétköznapi dolog lenne. Ha te nagy ügyet csinálsz belőle, akkor ezt a kutya is érzékelni fogja.

Megfelelő nevelés, szocializáció.

2015. márc. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%
Én azt gondolom, hogy unatkozol
2015. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 hell-ikon ***** válasza:
41%

Ezekkel önmagukban nincs semmi baj, mert fel lehet rájuk készülni, mint ahogy a viharra is úgy általában... elvégre a kutya hamarabb jelzi, hogy valami égi háború közeleg, mielőtt akár egy dörrenés is hallható lenne.


A probléma leginkább a szilveszteri időszakkal van azon belül is az emberek hozzáállásával... mert ugye van egy jól meghatározott időszak ami alatt a tűzijátékokat lehetne használni és ez -tisztelet az egyre több kivételnek- le van tojva. Ez az amire a gazda nem igazán tud felkészülni, mert szilveszter előtt is napokkal meg azután is még napokig el kell viselni, hogy valaki jókedvében durrogtat. A kutyát meg nem zárhatom be 1 hétre, nem nyugtatózhatom hetekig, és mivel a lánchoz sincs hozzászokva meg sem köthetem.


Szóval az embereknek kéne változniuk, a törvényeket, szabályokat ezen a téren is jobban betartaniuk, mert a komplett tiltás amúgy sem vezet sehova.

2015. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem gondolok semmit. Én is kutyás vagyok és tüzijátékozok. Fel kell készülni rá, valahol helyet kell csinálni a kutyának a házban ahol nyugodtan lehet. Aki nem tud bánni a kutyájával az is a tüzijátékokat (vagyis a használókat)hibáztatja sajnos. Pedig arról igazán nem tehetünk. A másik meg, hogy minek kéne betiltani?? Épp elég volt hogy a petárdát betiltották.
2015. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell betiltani, ebben az országban mindent csak tiltogatnak.
2015. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Akkor ott dobald ahol a te csalädtagjaid vannak egesz nap vidd oda a nagyanyadat is.
2015. márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Úgy gondolom, hogy nem lenne helyes ha betiltanák... de azt se szeretem ha egész éjjel durrogtatnak. Egyébként valóban ilyenkor szökik el a legtöbb kutya. Én ilyenkor bezárom őt egy helyre beviszek játékot, innivalót, ételt és egy pokrócot. :)
2015. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!