Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédelem vs Jehova tanúi...

Állatvédelem vs Jehova tanúi - hogyan győzhetek meg egy Jehova tanúját, hogy ivartalanítsa a cicáját?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni a következő szituációval kapcsolatosan:

A szomszédomban lakik egy megrögzött Jehova tanúja. Ezzel nem is lenne alapvetően problémám, de nem tudjuk elmagyarázni neki, hogy vigye el ivartalaníttatni a cicáját, mert halomra szüli a kicsiket. Szerinte az ivartalanítással beleavatkozunk a természet rendjébe. Viszont a kiscicák nekik nem kellenek, így megvárják, míg befejezik a szopizást pár hónaposan, és agyonütik őket.

Ez számomra felháborító, de nem tudom mivel lehetne érvelni, ami kapcsolódik a Szentírásukhoz (nem tudom ők hogyan nevezik pontosan), hogy felfogja, ez nem helyes így.

(Többek között már mi is felajánlottuk, hogy elvisszük a cicát és kifizetjük a műtétet, de nem egyezett bele.)



2015. júl. 15. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Őket nem tudod meggyőzni akkor sem, ha a saját életük a tét. Pl. náluk tilos a vértrangfúzió is, anyám egyik volt kolléganője inkább meghalt, minthogy szerinte istentelen beavatkozással kitrükközze isten akaratát.
2015. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha tudod bizonyítani, hogy agyonütik a kicsiket (ez nem beavatkozás a természet rendjébe?! Megáll az eszem...), fel kell jelenteni, ugyanis ez bűncselekmény.

Jelentsd minden elképzelhető helyen. Jegyző, rendőrség, állatvédő szervezetek.

2015. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozza el a kicsiket.

Egy fekete kiskandúrnak szerintem egy ismerősöm nagyon örülne.

2015. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam, hogy azt sem engedi a vallásuk, de ezzel végülis csak magának árt.


Gondoltam a rendőrségre és a jegyzőre én is, de először megpróbálnám megoldani békésen a problémát.

2015. júl. 15. 11:05
 5/17 anonim ***** válasza:
7%

Nézd a mi generációnkat már nagyon állatbarátnak nevelték, de végtelenül rendes dédszüleim, nagyszüleim és mindenki más is falun régen így rendezte el a szaporulatot. Azt nem tudtam, hogy egy ideig hagyják szopni a kicsinyeket, de gondolom ez azért van, hogy az anyjuknak ne legyen bajuk (tejét picik szívják le).


Viszont elgondolkozok azon is, hogy melyik macsekoknak van minőségibb élete, a mi két ivartalanított kerti macskánknak, akik ettől kicsit zombik lettek, vagy azoknak amik meg teljes életet élnek, még ha ember néha el is rendezi a kicsinyeiket.

2015. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy bármely vallás engedi ártatlan élőlények agyonütését. Szóval, ha ezt rendszeresen megteszi (inkább agyonüt egy halom kölyköt, mint ivartalanítson 1 felnőttet), akkor vallási alapon nem tudsz a "lelkére beszélni". Ha tudsz bizonyítékot szerezni, feljelented és kész.
2015. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
74%

Es azt nem kérdezted meg tole, hogy az agyonutessel nem avatkozik bele a természetbe?

Idiota barmok ezek, esetleg hivd ki az allatvedelmiseket.

2015. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Zombi? Egy macska herék/méh nélkül még mindig macska :"D Maximum nem pusztul bele a sokadik ellésébe, vagy éppen nem veri szét egy másik kandúr. Láttam már helyes kis ivaros kandúrcicát, akinek egy másik a nagy bunyóban letépte az alsó állkapcsát... Szerintem, ha választhatott volna a cica, hogy éli a normális macskák életét, vagy kínok között pusztul el a pépes etetés ellenére, akkor az első variációt választja.

Ugyanígy a nőstényeknél. Még ha a párzással, vemhességgel, elléssel, kismacskaneveléssel járó fájdalmakkal nem is számolunk... Gondoljunk már bele, hogy azért, hogy a mi kiscicánknak legyen szerelmi élete(amit inkább megerőszakolásnak hívnánk, ha egy emberrel történne meg) és "teljes életet éljen", minden évben minimum 10 kiscicát agyon kell verni. Legyünk optimisták és feltételezzük, hogy a cica 5 éves koráig nem pusztul bele ebbe a boldog életmódba és ennyi idő alatt 9 almot világra hoz. Ez azt jelenti, hogy 45 kiscicát ítélünk halálra, ha egy átlagos, 5 fős alomszámmal számítunk. Tök megéri.

2015. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

A mi macsekjaink előtte elég virgoncak voltak, most meg állandóan csak döglenek.


Nekem elég logikusak az érveid, de erre mondja nagyfaterom, hogy képmutató a mi városi hozzáállásunk a témához. Nem ölünk állatokat, szinte már csontos húst sem eszünk, de közben kb. ötször annyi állat lelke szárad így is rajtunk, mint egy régi parasztemberén, mert ma 5-ször annyi húst eszünk, mint 50-100 éve egy átlag falusi.


#5

2015. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem eddig összesen csak két ivartalan kandúrom volt, mindkettő ugyanolyan játékos, aktív maradt :)


Ez tény. Ráadásul a haszonállataink teljesen természetellenes körülmények között élnek, az, ami a vágóhidakon és a nagyüzemi tenyésztésnél megy bőven felér állatkínzással. Én, a részemről igyekszem kevés húst fogyasztani, de ha valaki nagyon szereti, akkor nem próbálom meg lebeszélni.

Ettől függetlenül nem érdemes hasonlítgatni az 50-100 éve történteket a mai korhoz. Akkoriban az ivartalanítás lehetőségéről egyáltalán nem volt szó. Nyilván nem volt más megoldás, mint a felesleges alom elpusztítása. Ez viszont nem azt jelenti, hogy az emberek nem tisztelték az állataikat. A haszonállatok jóval jobb körülmények között éltek, igyekeztek humánus megoldást találni mindenre.

Ma viszont már van ivartalanítás és azt hiszem, hogy ha megelőzhetjük a felesleges szaporulatot és a verekedést, akkor igencsak embertelen inkább a másik lehetőséget választani.

2015. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!