Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédelem vs Jehova tanúi...

Állatvédelem vs Jehova tanúi - hogyan győzhetek meg egy Jehova tanúját, hogy ivartalanítsa a cicáját?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni a következő szituációval kapcsolatosan:

A szomszédomban lakik egy megrögzött Jehova tanúja. Ezzel nem is lenne alapvetően problémám, de nem tudjuk elmagyarázni neki, hogy vigye el ivartalaníttatni a cicáját, mert halomra szüli a kicsiket. Szerinte az ivartalanítással beleavatkozunk a természet rendjébe. Viszont a kiscicák nekik nem kellenek, így megvárják, míg befejezik a szopizást pár hónaposan, és agyonütik őket.

Ez számomra felháborító, de nem tudom mivel lehetne érvelni, ami kapcsolódik a Szentírásukhoz (nem tudom ők hogyan nevezik pontosan), hogy felfogja, ez nem helyes így.

(Többek között már mi is felajánlottuk, hogy elvisszük a cicát és kifizetjük a műtétet, de nem egyezett bele.)



2015. júl. 15. 10:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

A tenyészállatok és a házikedvenc kicsit más kategória....

A csirkét/disznót stb, akit ezért tenyésztettél, azért ölöd meg, mert szükséged van az ételre, fel is használod minden részét a levágása után.


Ha viszont agyon csapod a kiscicákat annak semmi haszna nem volt, csak feleslegesen vetted el ártatlanok életét. Mindezt úgy, hogy ivartalanítással meg lehetett volna elõzni.


Egy macskát nem ivartalanítasz, mert szerinted így jobb neki és ezért feláldozol vagy 20 életet minimum évente?

Undorító.


A kérdezõnek pedig, az említett szomszédnak hiába minden szó, biztos, hogy nem százas, az egyetlen járható út a feljelentés.

2015. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: nem, egyáltalán nem más kategória, ez csupán kultúrafüggő. A tehénnek ugyanúgy fáj, ha a bociját megölöd, mint a macskának, ha a kölykeit elveszed. A disznó állítólag intelligensebb, mint a kutya. Ők is ugyanúgy vágynak a napfényre, a szabadba, ehelyett apró ketrecekben tartjuk őket, végkimerülésig fejjük a teheneket, majd mikor már lábra sem tud állni hamburgerhús lesz belőle. Oké, hogy eszel húst, csak ne ámítsd magad.
2015. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Személy szerint nem eszem húst, vegetariánus vagyok, tejet sem fogyasztok...

De nem vagyok azok ellen, akik esznek, mert tudom, hogy ez a természetes, attól függetlenül, hogy én undorodom tõle.

Igen, igazad van, hogy azok az állatok is szenvednek, de a különbség ott van, hogy azokat a megölt állatokat felhasználják, van értelme, azzal, hogy valaki mást, a "ragadozókat" táplálja.

Viszont házikedvencek kölykeinek értelmetlen megölése a megelõzés helyett teljesen felesleges és kegyetlen.

Legyen annyi az emberekben, hogy ha macskát, kutyát tart vállaja a következményeit....vagy ivartalanítom, vagy etetem, felnevelem a kölykeit, vagy nem tartok macskát.

Ártatlan kölykök céltalan, lustaságbõl történõ meggyilkolása, mondván, hogy így egyszerūbb, normális érzõ emberek számára nem opció.

2015. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

Miért öltem meg a tehenet? Azért, mert az a természet rendje, hogy a ragadozó elfogyasztja a prédaállatokat a saját életbenmaradása érdekében.

Miért öltem meg a kismacskát?

Mert nem akartam ivartalanítani az anyját, de baromira nincs kedvem a kölykeivel való macerára.


Itt a nagy különbség.

2015. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%
elkapod a macskát, ivartalaníttatod, valahol távolabb a gyógyulás idejére elteszed ismerőshöz, rokonhoz néhány napra és amikor meggyógyult, nem látszódik a helye, akkor kirakod újra a bejáratukhoz közel :) - máris megoldottad a problémát, Ti is jól jártatok, a cica is nyugisabb lesz és Jehova tanúja is hálát ad istennek, hogy újra előkerült a cica :D
2015. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

videózd le a még kicsi 6hetestől kisebb cicákat utána ha eltűnnek hivd ki a rendőrséget..egy idő után nekik is feltűnik hogy idő előtt eltűnnek a cicák ugyanis 8hetes kor előtt nem lehet az anyjától elválasztani.

Nekem 3 nőstény macskám van. Mielőtt ivartalanítottuk őket, állandóan véknyak voltak, a kicsit leharapták a bimbójukat, bolhásak voltak annak ellenére hogy mindig volt rajtuk bolhaírtóm A kicsik minőségi etetése sok pénz volt, nem beszélve a gyógyszerekről.(féregirtó, bolhairtó stb)..Amióta ki lettek ivartalanítva, felfejlődtek de nem kövérek, csillog a szőrük és selymes, minden nap hoznak ajándékba egeret, patkányt stb, nyugodtak, kiegyensúlyozottak. NEM zombik!! Akkor voltak zombik mikor halomra szültek..

2015. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én Jehova tanúja vagyok és a kutyát is meg a cicát is ivartalanítottuk
2019. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!