Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetek ilyen esetben?...

Macdln kérdése:

Mit tehetek ilyen esetben? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Két hónapja kaptam egy fiú kiscicát, hamarosan négy hónapos lesz. Nos az ok, amiért ebbe a kategóriába raktam a kérdésemet, a szomszédunk. Volt egy kis nézeteltérésünk korábban és nagyon úgy érzem, hogy ő tette ezt bosszúból a cicámmal.

Kb. 2 hete észrevettem ,hogy a cica bajsza szinte teljesen eltűnt. Tövig levágták. 2-3 napja kezdett visszanőni. Lesz valami baja ?

Láttam többször is, hogy a cicájukat (akit hozzánk dobtak be kb. 5 hetes korában a kertünkbe, 1 hétig gondoztuk és elkezdtünk neki gazdit keresni és gyorsan találtunk is) a szomszéd nő jól megrúgta, úgy, hogy a cica hangosan "sírt", nyávogott is és repült a levegőben kb. 2 métert előre. Mikor leesett a földre nyávogva rohant be a bokor alá. Egyébként a cica nagyon bolhás lett náluk. Nemrég hoztak egy kutyát is, már ő is az. A kutya egyfolytában bántja szegény cicust, harapdálja, kergeti, ilyenkor ő felrohan nyávogva az ablakba. Két napja hangos cicasírást hallottam a szomszédból. Kinéztem az ablakon és a kutya épp bántotta a macskát. A nő élettársa meg vigyorogva nézte ezt végig. Pszichopatának nézett ki. És az is, ő is meg a barátnője is. Ráadásul a cicát és a kutyát is kint tartják, hidegben, melegben egyaránt. Mostanában sok vihar van a környékünkön, egész éjjel esik az eső, mennydörög, villámlik, leesik a hőmérséklet és még ekkor sem engedték be az állataikat.

Van még egy dolog. 1.5 hete kis hangzavar volt nálunk a húgaim miatt (hosszú sztori) és a mi nagyokos szomszédunk valahogyan az egész utcában lecsapta az áramot. Telefonált ez ügyben és pont ekkor volt nálunk az a kis hangoskodás. Átordított hozzánk, hogy fogjuk be. Miután letette a telefont, káromkodva trappolt be a házukba. : "A rohadt redvás k***va anyjukat !" Ezt a mondatot még hallottam, aztán bement a házba, becsukta az ajtót, utána még egy ideig káromkodott. Ők hajnalig szoktak bulizni, kb tripla akkora hangerővel, mint amilyen hangos volt nálunk az áramos esetnél. Csendháborítás kb. 15-ször történt, a szájára vette anyukám idős, súlyos beteg anyukáját, azaz a nagymamámat, folyton bántják a cicájukat és élvezik, ha szenvedni látják, most meg levágták az én kiscicám bajszát tövig és kitudja mit csináltak vele még, lehet, hogy bántották is. Hogyan adhatnánk a tudtukra, hogy rettenetesen elegünk van belőlük és abból, amit csinálnak?

Csak nekünk jutott ilyen "jó" szomszéd ?

Jogi úton úgysem történne semmi, rendőrség nem foglalkozna az ügyünkkel, visszavágni nem fogunk, mert megint csak bosszút állnának az egyik állatunkon. (A bajusz nélküli cicámon kívül még van 2 cicánk és 2 kutyánk is.) Félek, hogy megmérgeznék őket, vagy bántanák őket vagy még egynek levágnák a bajszát. Amúgy a kutyáink se és cicáink se mentek át soha hozzájuk. A cicák a kerítés oszlop tetején szoktak napozni néha meg kint játszanak az udvarunk napi kb. 3 órát, de egyébként benti cicák.

Mit tegyünk ?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.



2015. aug. 21. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Jogi úton a te felelősséged a saját portádon belül tartani az állataidat. Ha félted a cicát, ácsolj macskabiztos kerítést vagy vidd be a házba/csak felügyelettel engedd ki!

Állatkínzás miatt csak akkor tudod cseszegetni őket, ha: több szemtanúd van rá vagy orvosilag igazolható a dolog.


(Nekünk is van ám jó szomszédunk :D)

2015. aug. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én szomszédom is ehhez hasonló volt. Keménykedett, azt hitte tőle félnie kell mindenkinek. Míg egyszer le kis k.vázta a 4 éves unokahugom, és fel is lökte, mert a gyerek kint játszott velem és a labda a kerítésének gurult. Mondanom sem kell, úgy el vertem emberünket, hogy neki a száját, nekem a kezemet kelett varni. Persze fel jelentett, de nem lett belőle semmi, mivel a gyereket megtámadta, tanu előtt. közöltem vele, hogy legközelebb a gerincét töröm ketté. Javaslom a kedves szomszéd befenyítését.
2015. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem vagyunk egyedül. :D

A saját portánkon vannak az állatok tartva. Mint írtam soha nem mentek át a szomszédba. Tavalyelőtt csináltattuk mi a kerítést. Tavaly év végén költöztek ide az új szomszédjaink.

A cicák csak az oszlopokon szoktak néha napozni, pihengetni, senkit sem zavarnak/zavartak és gondolom akkor vágták le a cica bajszát, amikor egyszer egyedül hagytam őket fél órára, a cica felmászott az oszlopra, levették, levágták a bajszát, visszarakták.

2015. aug. 23. 16:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen jelenteném őket, ilyet nem lehet csinálni! Szerencsétlen állatok. Próbálj meg bizonyítékot gyűjteni, de vigyázz h ne vegyék észre.

Vissza semmiképp se vágj, mert ha ilyen barmok tuti te szívod meg! Csendháborításért nem jelentettétek még őket esetleg?


Amúgy nyugi nekünk is van ilyen szomszéd. Vagyis nem szomszéd,mert sajnos nem tudjuk hol lakik (összetettek itt az utcák) de halljuk ahogy a kutyájuk folyamatosan keservesen vonyít. Szerintem mikor épp nem, akkor alszik. Szüleimnek már mondtam, hogy ki kéne deríteni honnan jön a hang és szólni nekik, hogy ez így nagyon nem lesz jó.

(most is épp ugat,pont most hallottam meg)

2015. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát bizonyítékot nem nagyon tudok gyűjteni legalábbis az állatok ügyében, de a csendháborítás nem csak minket zavar, amikor buliznak hajnali 4-ig, az egész utca hallja, hogy ők épp mit csinálnak. Én gimibe járok, húgaim még általánosba, anya dolgozik. Mindannyian korán kelünk. Nagyon sokat kell tanulnom a sulira és rettentően zavaró kb. este 8-9-től hajnali 4-5-ig őket hallgatni. Úgy 20-25-en szoktak lenni ilyen alkalmakkor. Elég gyakran megcsinálják, nagyon hangosak.

Én senkit nem utálok jobban az állatbántalmazóknál.

Amit a sajátjaikkal csinálnak az szörnyű, de az, hogy még az enyémet is bántották az már túl lép minden határt. Már nem merem őket kiengedni, nehogy bajuk essen. Félek, hogy most ugye nem tudják bántani a cicáimat, akkor majd a kinti kutyusainkat fogják. Félek, hogy megmérgezik őket vagy hasonló.

Azzal, hogy levágták a cicám bajszát és lehet, hogy bántották is nem fogak semmit csinálni. És azt sem tudom bizonyítani, hogy a szomszédnő többször is úgy belerúgott a cicájukba, hogy repült néhány métert előre, valószínűleg nagy fájdalmai voltak, és nyávogott is hangosan.

Szóval ezek közül egyiket sem tudnám bizonyítani és ha tudnám akkor se történne semmi sem. Max. akkor ha komolyabb sérülést okoz egy állatomnak....vagy megöl egyet, de ezt nem fogom kivárni, inkább nem engedem ki őket.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Hát a csendháborítással, ha bejelentjük, talán kezdenek valamit, de az állatkínzással úgysem. Inkább próbáljuk őket biztonságban tartani.

2015. szept. 8. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad van. Ebben az esetben próbáljatok meg a csendháborítással kezdeni valamit, lehet a szomszédok is beszállnának, a tanúskodás sokat segít!
2015. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem brazilok ezek véletlenül?

Minden nap 20-25en dajdajoznak ez eléggé arra vall

Az a baj hogy az ilyen véglények csak az erőszakból értenek, ha esetleg van pár barátotok el lehetne velük beszélgetni

2015. szept. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!