Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A vegetáriánusok hatással...

A vegetáriánusok hatással vannak a húsiparra?

Figyelt kérdés
Vannak annyian a vegetáriánusok, hogy kevesebb állatot vágjanak le?
2015. nov. 5. 10:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%
Világviszonylatban számítva a húsfogyasztás exponenciálisan nő, szóval a statisztika egyértelműen kijelenti, hogy nincs rá hatással.
2015. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

10#, örülök, hogy tetszett a regényem, van még pár okos, hasonló regény, ha érdekel...


...amúgy meg: az a jó az ilyen kérdésekben, hogy az, aki egy ilyen témában keresgél, a válaszokból is tud tanulni, okolni, ezért is írtam ilyen "regényt"...

2015. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

"független mennyi vegetáriánus van mindet levágják, max amit nem tudnak eladni azt max kidobják"


Ezzel nem értek egyet; ők sem akarnak veszteséget, így ha nincs kereslet, nem lesz kínálat sem!


Például az arab országokban nem eszik a disznót. Szerinted akkor ott levágnak egy csomó disznót, és utána kidobják? Nem; egyszerűen nem tenyésztik, és kész.

2015. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó, ez nem ilyen egyszerű, és nem túl jó a felállított párhuzam sem.

A muszlimoknál eleve fel sem merül a disznó tartása, tenyésztése, mivel húsának fogyasztását tiltja a vallásuk.

Európában, Amerikában és a többi országban azonban, ahol elfogadott a sertés fogyasztása és tenyésztése, a disznóhús - maradjon akkor ennél az egy fajtánál - fogyasztásának nagyon mélyre nyúló gyökerei vannak. Ehhez mérten az emberek egyéni döntése a húsfogyasztásról, elenyésző a világ gazdaságának működéséhez képest.


Attól még, mert egy piacon nem állandó a kereslet - ingadozik, mint minden -, az nem jelenti azt, hogy meg fog szűnni a kínálat. Ha felesleg keletkezik, azt felhasználják más módokon, pl: még mindig jobb, ha eladja olcsóbban a felesleges húst a konzerviparnak (nem is feltétlen humán részre), mert ugyan így is éri veszteség a húsipart, de kevesebb, mintha a kukába jutna a visszamaradt termék. Ezzel arányosan meglehet, a következő kínálat kevesebb és drágább lesz.. aztán jön majd valamilyen reklámkampány, vagy egyszerűen az emberek megunják a csirkét (vagy a zöldséget, mert olyanról is hallottam már, hogy egy vega visszatért a rendes étkezéshez), és akkor újra előtérbe kerül a disznó. Ez egy örök körforgás nálunk.


És mivel a kultúránkból adódóan nem fog megszűnni teljesen a kereslet a húsok felé, ezért nemigen beszélhetünk itt tényleges "eredményekről".


Bár most már kíváncsi lennék, hogy mire is volt a kérdése mögött pontosan kíváncsi a Kérdező?

2015. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Valójában azért kérdeztem, mert nem akartam 0 információból kijelenteni, hogy a vegák, akik lenéznek mindenkit aki egy falat húst is megeszik álságosak lennének.

Onnan jött a kérdés, hogy apukám hetek óta önkénteskedik egy kutyamenhelyen (autót, kerítést, villanyt, kennelt javít és szinte minden nap kijár, hogy segítsen rendbe rakni azokat a dolgokat, amikhez nem tudnak drága szakembert hívni). Apukámnak életében nem jutott volna eszébe, hogy vegetáriánus legyen, de szerintem sokkal többet tesz az állatokért, mint az, aki nem eszik húst, de közben pont le...ja az állatokat. Apukámék a kóbor kutyusokat, cicákat is mindig összeszedték, hacsak annyira, hogy megetessék, megfürdessék őket. Sőt egyszer apu befogadott egy vemhes cicát, pedig panelban laktak és elég nagy gond volt velük.


Szóval azért kérdeztem, hogy van-e egy egész kicsi értelme is a fellengzős vegáknak, hogy legalább a tudatot elviseljem, hogy léteznek, de akkor valószínűleg nincs :D

Gondolom ismerős amikor annyira undorítóan nagyra vannak maguktól és érzékeltetik, hogy ők mennyivel jobb emberek. Sajnos én csak ezzel a fajtával találkoztam:S Biztos van értelmes fajt is de előlem eddig elbújtak. Akkor nyugodt szívvel utálhatom őket :DD

2015. nov. 10. 21:37
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Van néhány vega ember, aki csak azért nem eszi a húst, mert nem szereti az ízét, vagy mert nem bírja megemészteni valamiféle emésztőrendszeri rendellenesség miatt. Ők jófejek, nem is szoktak hittérítőset játszani.

A "divatvegák" és a "sajnálom az állatokat" vegák tényleg hajlamosak a vérmességre, de az a durva, hogy már tőlük is van lejjebb, ők a vegánok... hozzájuk aztán no comment. És nem. Nincsenek rá hatással. A statisztika nem hazudik.

2015. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A Földön kb. 600 millióra teszik a vegetáriánusok+vegánok számát. Szóval igenis hatással vannak a hús"termelésre". Ha ezek az emberek naponta csak 300gr húst ennének mindannyian, az NAPONTA további mintegy 7-10 millió állat levágását jelentené. Ha kevesebben vesznek húst, akkor a boltok is kevesebbet rendelnek, tehát a termelés is visszaesik. A gazdák vagy az üzemvezetők sem hülyék, hogy fölösbe etessék az állatokat, és ne tudják eladni.

Egyébként meg ha nem lenne hatással semmire, az adott személy számára akkor is lehet jó érzés, hogy ő nem fizet egy állat meggyilkolásáért.

2015. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Vehetjük a szalagos kazettát vagy videókazettát is példának. Visszaesett a keret, ezért a kínálat is, mert hiába gyártanák, nem tudnák eladni. Ez mindenre igaz. A kereslet szabályozza a kínálatot elsősorban, és nem fordítva. Legalábbis ott, ahol van lehetőség a választásra. És nekünk van, mert a hús nem létfontosságú táplálék.
2015. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ez rendben van, de akkor mégis, mivel magyarázod a statisztika tartósan felfelé húzó ívét az évszámok előrehaladásával? A kutatások azt mutatják, hogy a húsfogyasztás nemhogy csökkenne, de nő is. Szívetek joga, ha ti nem szeretnétek húst enni, mert ettől jobban érzitek magatokat, de szerintem ezen felül nem kellene túlértékelni ezt a dolgot..
2015. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A húsfogyasztás világviszonylatban attól még nőhet, hiszen pl. Kínában, Indiában is (a nem vegetáriánus emberek) egyre több húst fogyasztanak, ahogy nő az életszínvonal. Plusz a Föld népessége is egyre növekszik.
2015. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!