Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánusok! Hogyan etetite...

Vegetáriánusok! Hogyan etetitek a kutyáitokat/macskáitokat?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom ezt a kérdést, csak szimplán elgondolkoztam rajta. (Én nem vagyok vega, kifejezetten húsevő vagyok :D)

Ugyebár nem esztek húst, mert meghalt miatta egy állat, meg minden. (Eléggé hülyén fogalmaztam, de mint írtam, nem vagyok jártas a témában)

De a kutyátok és a macskátok mit eszik? Oké, a mi macskánk pölö imádja a krumplit minden formában, de ez a két faj mégiscsak húsevő ragadozó, nem pedig mindenevő mint mi. Nem vagyok biztos benne, hogy nekik elegendő pótlás a tofu meg a szója. Habár a mostani állateledelek címkéjét nézem, kezdek kételkedni benne...

Lényeg ami lényeg: a macska és a farkas alapvető tápláléka a hús, engeditek nekik, hogy olyan ételt egyenek, ami marhahúst, halat vagy szárnyast tartalmaz?



#kutya #macska #vegetarianizmus #hús #húsos állateledel
2013. nov. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 1/50 Akiteki ***** válasza:
100%
Én is ragadozó vagyok, de ismerek vega tenyésztőt. A kutyái és a macskája is húst esznek. :)
2013. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen hullámom...de a táptól nem undorodtam. Meg amúgy a hústól se. Szimplán nem ettem meg, de a családom azért "ragadozó" maradt. :)
2013. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
23%
Akiteki, te nem vagy ragadozó. meg a kérdező se.meg egyik ember sem. viszont a macska az, nézd meg a fogát...a macska pláne az, ő nem tud hús nélkül meglenni, elpusztulna. én viszont tudok. egyébként is, én speciel azért nem eszem húst, mert undorodom tőle. a cicának kell megennie,nem nekem...
2013. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát a vegetáriánusokat egyáltalán nem zavarja, hogy a kedvenceik megeszik a "vértestvéreiket", ezáltal pont azt követik el, ami ellen a gazdik foggal-körömmel tiltakoznak?


(ejj, de szép fogalmazás XD)

2013. nov. 10. 21:34
 5/50 anonim ***** válasza:
Mivel benti cicám van nem is eszik akármit. Én pedig húsevő vagyok.De néha adok a cicámanka a Royal Canin táp mellé egy kis rizst is.
2013. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

A ragadozót csak poénból írtuk, kedves 3-as, arra utalva, hogy szeretjük és megesszük a húst. De ha kitennének engem a vadon közepére, pár hét éhezés és gyökereken véghezvitt koplalás után lazán levadásznék magamnak valamit(Ezalatt a szándékot értem, a gyakorlati kivitelezésben nem vagyok biztos, hogy eléggé fürge vagyok)

Amúgy ragadozók voltunk, ősember korunkban :D

Vess egy pillantást a saját szemfogaidra: egykoron arra szolgáltak, hogy megragadd vele a zsákmányt.


Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon várom egy vegetáriánus (öcsém szerint répa-ragadozó) gazdi válaszát is :D

2013. nov. 10. 21:40
 7/50 anonim ***** válasza:
62%
Sok országban sok vega kutya él. A gazdái döntöttek úgy, hogy ezt az etetési formát választják. Nemrégiben találtam egy oldalt, ahol sorakoznak a vega étrenden tartott kutyák képei, állapotuk, étrendjük, stb. Mindenesetre bőven árulnak az ilyen étrendhez kiegészítőket. Azért csak vegán nem bír meglenni egy ragadozó gyomrú állat. Az ember könnyebb helyzetben van, mert mindenevő.
2013. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
54%
vess egy pillantás a macska szemfogára, és a sajátodra. lesz közte egy kis különbség. pont azért, mert a cica ragadozó, te meg mindenevő. mellesleg, a ragadozók nem főzik, meg sütik meg a zsákmányt, ezért is olyan éles a foguk. meg a bélrendszerük is totál más.
2013. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Mint azt korábban leírtam, "ősember korunkban" volt szükség rájuk. Most már nem igazán. De anno, még az eszközkészítés és a tűz felfedezése előtt tényleg szükség volt rá.
2013. nov. 10. 22:42
 10/50 A kérdező kommentje:

De ez most nem is annyira fontos a kérdés szempontjából.


Mindkettőnknek (macska és ember) van szemfoga(még ha "csökevényes" és használhatatlan is)? -igen.


Mindkét faj fogyaszt húst? -igen. (Legalábbis az emberek többsége, a vegák szójával és egyebekkel pótolják)


Vita lezárva. A kérdés pedig csak annyi, hogy a vegetáriánus gazdik adnak-e hús alapú ételt az állatoknak.

2013. nov. 10. 22:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!