Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti nem érzitek már túlzásnak...

Ti nem érzitek már túlzásnak a mai állatvédelmet?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy nincs akkora közfelháborodás azzal kapcsolatban, hogy felmentették az iszaptragédia felelőseit ( 10 ember halt meg és ki tudja hány ember élete ment tönkre) mint azzal kapcsolatban ha egy kutyát, macskát kínoznak meg. Mondja nekem valaki, hogy manapság nem fontosabb egy kutya élete mint egy emberé..
2016. febr. 1. 00:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

Azért ez teljesen más, amit mondtál kérdező!

Szerinted az "iszaptragédia felelősei" szándékosan öltek embereket és tettek hajléktalanná oly sok családot? Gondatlanság.

Míg egy állat megkínzása, megölése szándékosan arra irányuló cselekmény, hogy az állat szenvedjen, elpusztuljon.

Ez körülbelül olyan, mintha valaki spórolás végett (de még is alapon) vesz 80 literbe 3 aranyhalat és ezek elpusztulnak és te azért akarod őket felelősségre vonni. Szerintem kellene... És felháborító ez is, de soha nem fog több év börtönt kapni valaki ilyen miatt.

Mert egy hal élete nem ér annyit, mint egy emberélet a közvélemény számára.

6-os óriási lájk! :)

2016. febr. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
83%
De igen, teljesen igazad van. Akkor addig, amíg egyetlen ember sem marad a földön, aki rosszul él, vagy bántalmazzák, addig ne legyen állatvédelem. Mindenki nyugodtan éheztesse, dobja le az emeletről, lője fejbe, trancsírozza baseballütővel, hagyja az út szélén hogy az autók elüssék, esetleg zsákba kötve dobja a szemétdombra, hogy lassú kínhaláluk legyen.. éljen ez a csodálatos emberiség, mindenekfelett.
2016. febr. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
83%
A kettő mióta zárja ki egymást? Az tragédia felelőseit nem azért mentették fel, mert az állatokat jobban védik. Nem az állatok és nem az állatvédők tehetnek arról, hogy az ország nem háborodik fel az iszapügyön.
2016. febr. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
81%

Elég nagy felháborodás volt az iszaptragédia miatt is. Legalábbis én rengeteg helyen láttam viszont. Olyan oldalakon, blogokon is, amelyek a saját tematikus tartalmukon kívül mással nem, pláne politikával, közélettel nem foglalkoznak soha.


Az állatvédelemnek pedig inkább a visszhangja nagy, de előrelépés nem nagyon történik. Ha csak a legújabb fejleményből indulok ki, hogy idéntől tilos kutyát tartósan láncon tartani. Elvileg, mert tegnap láttam egy videót, hogy gyakorlatilag semmi sem változott:


[link]

2016. febr. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
30%
Az ember is fontos. nekem az allat spciel fontosabb de nem kotelezo osztani a nezetemet.
2016. febr. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
83%

"hát figyelj, ha te egyenértékűnek érzed magad az állatokkal akkor költözz melléjük.."

Nehogy már azért szólj le valakit mert egyenértékűnek érzi magát az állattal... Aki állatot tart, annak kötelessége egyenértékűnént, családtagként tekinteni rá, mivel ha már magához vett egy állatot, akkor vállalja is érte a felelősséget, gondoskodjon róla, akárcsak a gyerekeiről, mivel egy kutya/macska/ bármilyen állat nem tud gondoskodni magáról.

Én személy szerint azt tartom túlzásnak, ami mostanában a kóbor, után mászkáló kutyák körül alakult ki. Nem egy kérdést olvasok itt is, hogy úristen hogy vigye így a gyerekeit óvodába, iskolába, rettegve lépnek ki az ajtón, mert vannak kutyák az után. Mintha kb oroszlánok vagy medvék sétálgatnának kint. És rákérdezek, hogy agresszívek a kutyák, vagy bármi jelét mutatják annak hogy támadni akarnak? Arra meg az a válasz, hogy hát nem, de nem akarja megvárni, hogy széttépjék a gyerekeit. Miért tépné szét, amikor minden nap elsétálnak mellettük és a közelükbe se mentek a kutyák...

Leszögezem, hogy én sem tartom normálisnak hogy ennyi felelőtlen gazda van, aki hagyja kint mászkálni a kutyáját, de ez a hisztéria, amit sokan emiatt levágnak azért az sok. Erre mostanában úgysem lesz megoldás, hiszen a jegyző sok esetben semmit nem tesz, ahogy a rendőség sem, a kutya gazdája meg alapból sz.arik a kutyára, szóval amíg nem lesz itt is olyan rendszer, mint a fejletteb országokban, ahol nyoma sincs a kóbor kutyáknak, addig lehet várni hogy bármi is történjen.

Én meg akkor költözöm a macskáim mellé, mert egyenértékűnek tarztom magam velük...

2016. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt nem, nem túlzásnak érzem, hanem kevésnek, másrészt meg (szerintem) a kettőt nem lehet, és teljesen felesleges összehasonlítani.
2016. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Platypus ***** válasza:
84%
2010-ben egy ember leszúrt egy lovat, mert a gazdái máshová akarták vinni bértartásba. A nyílt utcán vérzett el a 16 éves gazdája szeme láttára. Az illetőt végül 10.000 Ft pénzbüntetésre ítélték. Na itt tart ma a magyar állatvédelem. Nem az számít, hányan őrjöngenek a facebookon, hanem milyen ítéletek születnek a tényleges ügyekben. És az lótúró. Ami meg a közfelháborodást illeti, az ismerőseim habzó szájjal őrjöngenek az iszapkatasztrófán is.
2016. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Egy dolgot jegyezzetek meg: Az ember életnél semmi se lehet fontosabb, semmi.. Akik úgy gondolkodnak, hogy mi jogon tartjuk magunkat felsőbbrendűnek, sőt még az állatot mentenék meg az ember helyett: érdekelne hogy akkor is ez lenne a véleményük ha egy szerettük járna porul mert valaki más többre tartotta egy macska életét..

és igen gondoskodni kell(ene) egy állatról felelősséget vállaltunk amikor vettük, de ami ma megy az már erős túlzás.. még nyáron olvastam, hogy Amerikában egy ember az égőházból mentett ki egy macskát. Hát én nem tudom, az ő bőre úgy hal meg ahogy akar. De a rokonai? a szülei? felesége? gyerekei? Mi van ha bent ég ő is? Szerettei mit éreztek volna? Büszkék lettek volna hogy ezért halt meg? Szerintem haragudnának rá hogy ezért ott hagyta őket. Igen, ha egy barátom/rokonom/szerelmem életéről lenne szó gondolkodás nélkül mennék be én is, de ezért nem szívesen halnék meg..


A további kommentekre nem reagálok.

2016. febr. 1. 08:42
 20/41 anonim ***** válasza:
63%

Megint nem értem, hogy miért kell különbséget tenni aközött hogy valaki embert vagy állatot ment ki egy égő házból. Én ugyanúgy bemennék ha az én állatomról lenne szó, egy tűzoltó meg ezt választotta hivatásául, hogy kimentse a bent lévőket, legyen az ember vagy állat, tehát benne van a pakliban, hogy neki is baja esik.

És a rokonai meg valószínűleg nem az lenne a reakciója, hogy jaj egy rohadt macska miatt halt meg hogy tehetett ilyet...

Van hogy egy állat szorul segítségre, és attól hogy te be*szari vagy és nem mennél be érte, szerencsére vannak akik igen. Valószínűleg még soha nem volt állatod, vagy ha volt is, nem szeretted, ezért nem fogod ezt megérteni.

2016. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!