Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti nem érzitek már túlzásnak...

Ti nem érzitek már túlzásnak a mai állatvédelmet?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy nincs akkora közfelháborodás azzal kapcsolatban, hogy felmentették az iszaptragédia felelőseit ( 10 ember halt meg és ki tudja hány ember élete ment tönkre) mint azzal kapcsolatban ha egy kutyát, macskát kínoznak meg. Mondja nekem valaki, hogy manapság nem fontosabb egy kutya élete mint egy emberé..
2016. febr. 1. 00:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
41%
hat 28 as megmondom oszinten a megolt oroszlan szamomra sokkal tragikusabb az arabok halalanal akar gyerek akar felnott az illeto. es ezzel nem vagyok szerencsere egyedul.
2016. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
62%
Na most, hogy írt a 31-es végre átvágtuk a gordiuszi csomót. Pontosan az ilyen emberekről beszél a kérdező. :D
2016. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%
mindenkinek mas a prioritasa.
2016. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem picit a közhangulat átesett a ló másik oldalára, ha lehet ilyet mondani. Szép dolog az, hogy az állatvédők kiállnak az állatokért, letöltendő börtönbüntetést szeretnének, stb. De hogyan akarják mindezt kivitelezni? A börtönök túltelítettek, valahol 200%-os a kihasználtság. Rendben, építsünk börtönt! De miből? Vagy magánemberek összedobják a pénzt és közösségi munkában elmennek börtönt építeni, vagy az állam épített börtönt. Ez utóbbi valószínűleg további adóemeléssel, plusz levonandó terhekkel járnak és csak egy része jutna el a tényleges célig. Ha vannak börtöneink, beköltöztetjük a rabokat, ki eteti őket? Vagy mindenki örökbefogad egy elítéltet és utalja neki az adományt a napi kosztra vagy az állam (sejtjük, hogy erre nem lesz pénz). (Az egyik népszerű celebkutya hasonló témájú posztja alatt volt egy ilyen hozzászólás, hogy "az én adómból ne etessék az állatkínzókat".) A bíróságok szintén túltelítettek, több hónapot kell várni egy tárgyalásra.

Tegyük fel sikerül a közösségi munkában épített börtöneinkben az örökbefogadott elítéltetek bezárni, de mi lesz az állatokkal? A menhelyek szintén nem támogatja az állam, civil adományokból léteznek. Szerintem mindenkinek ismerős az, amikor felmegy Facebook-ra és hat alapítvány kéri egy tábla csoki árát, vagy éppen tápot, plédet, pokrócot. Megint az fizessen az állatkínzók bűnei miatt, akinek köze sincs ahhoz, hogy az a szegény állat hogy jutott el oda, ahol van? Ennyi pénze senkinek sincs, főleg a mai világban.

De igen, álljunk ki az állatok jogaiért, védje őket mindenki, ahogy tudja, de nézzünk körbe: megvalósítható az, amiért vért fröcsögünk?

2016. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nézz rá erre a képre és azután ismételd meg..

[link]

2016. febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
szegeny kicsi allat;-((( remelem azota mar talalt gazdara aki szereti ot. a szivem szakad meg ha ilyet latok , ha tehetnem mindet magamhoz vennem. itt ahol elek gyakran kerulnek bortonbe az allatkinzok, es nagyon jo inkabb hasznaljak erre az adot hogy racs mogott legyenek mint sok haszontalan dologra.
2016. febr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

35. válaszoló: Igen, látom, de ettől még tartom magam ahhoz, hogy ebben az országban nem fogják tömegével lecsukni az állatkínzókat. Lehet, hogy egy-két per lesz, megcsinálják a cirkuszt a népnek, amitől mindenki elégedetten hátradőlt és elmondhatja, hogy megcsináltuk. Addig, amíg a rendőrség arra is legyint, ha apa részegen félholtra veri anyát minden hétvégén, addig nem fogják tucatszámra lecsukni az állatkínzókat. Rosszul működik a rendszer, nagy változásokra van szükség ahhoz, hogy valamiféle rend legyen ebben az országban, de ezt sajnos nem mi irányítjuk.

Ha lenne annyi hatalmam, amennyi nincs és én lennék az állambácsi, állami támogatásokat adnék az állatmentőknek, hogy ne a civileket terheljük ezzel a költséggel is, valamint nagyobb hatáskört adnék néhány állatvédő egyesületnek, hogy tudjanak állatokat lefoglalni, elkobozni, stb. ne kelljen hozzá a rendőrség, a jegyző meg a többiek és hogy biztosan csak azok döntsenek ilyen ügyekben, akik alapvetően ezzel foglalkoznak. Nagyjából eddig jutottam a gondolatmenetben, nem dolgoztam ki jobban a világmegváltó tervemet.


Az eredeti kérdéshez: manapság már egyik se fontos, se az emberélet, sem az állatélet.

2016. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az szúrt a napokban szemet, amikor nekem jött egy kutya, a gazdája még csak elnézést sem kért...nyugodtan sétáltatta tovább..az, hogy esetleg a kutya fellökött , összekoszolt, kicsit sem érdekelte...

Természetesen védeni kell az állatokat, a kínzókat megbüntetni,de azért mégiscsak embertársainkra kellene jobban figyelni.

2016. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Te egy nagyon lelkiszegény ember lehetsz...szerintem a hozzád hasonlók miatt tartják egyre többen többre az állatokat mint az embereket.

Ráadásul TÉNY (érted? Tény!!!),hogy aki állatot kínoz az utána embert öl.

Nekem pl.a te èleted semmivel nem ér többet mint a kutyámé. Sőt...

2016. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
46%

39 es szamomra is fontosabb egy elhagyott kutya elete mint az embereke. azok vigyazzanak magukra vagy kaphatnak segitseget ha kernek. NEKEM az allat fontosabb,mert ok teljesen rank vannak bizva az eletuk rajtunk mulik.

arrol nem beszelve hogy az emberek nagyreszenel szazszor szeretetre meltobbak is.

2016. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!