Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti nem érzitek már túlzásnak...

Ti nem érzitek már túlzásnak a mai állatvédelmet?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy nincs akkora közfelháborodás azzal kapcsolatban, hogy felmentették az iszaptragédia felelőseit ( 10 ember halt meg és ki tudja hány ember élete ment tönkre) mint azzal kapcsolatban ha egy kutyát, macskát kínoznak meg. Mondja nekem valaki, hogy manapság nem fontosabb egy kutya élete mint egy emberé..
2016. febr. 1. 00:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%

Nem, a magam részéről nem érzem túlzásnak, mivel gyakorlatilag nincs. Vannak törvények, hála Istennek, de a fejekben nem követi semmilyen változás a törvényeket.

Egy társadalmat az jellemez legjobban, ahogy a rá bízott, kiszolgáltatott élőlényekkel bánik, gyerekekkel, öregekkel, állatokkal.

És igen, fölösleges is, és káros is szembeállítani egy gondatlanságból elkövetett bűncselekményt az állatkínzással, és azt sugallni, hogy akinek fontos az állatvédelem, az tojik egy katasztrófa áldozataira. Ostobaság. Akinek szíve van, az segíteni próbál minden rászorulón, akár ember, akár állat. Akinek nincs, az közfelháborodik, ítélkezik, de szalmaszálat se tesz keresztbe.

2016. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Platypus ***** válasza:
91%
Ki a fene mondta, hogy emberek élete VS. állatok élete az állatvédelem tétje? Az amerikai tűzoltónak kötelessége volt bemenni az égő házba, hogy ellenőrizze hogy biztosan nincsenek-e bent emberek. És ha már ott volt felszedte a kismacskát. Nem a macskáért ment be, ahogy nyilván nem kötelezően elvárható senkitől hogy az életét kockáztassa egy állatért. Ha jobbra egy kutya fuldoklik, balra egy gyerek, akkor minden épeszű állatvédő balra úszna. De ha egy kutya fuldoklik mondjuk egy hurokban, miért ne szabadítsa ki az ember? És miért ne büntessük meg azt, aki szándékosan ezt tette? Kriminalisztikai tény, hogy az állatkínzók igen nagy arányban követnek el emberek ellen is erőszakos cselekményeket.
2016. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 bollocks ***** válasza:
81%
Nem tudom eldönteni, hogy a kérdező trollkodik vagy valóban ennyire sötét...
2016. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%
És még hány ilyen primitív, szűklátókörű szánalmas nyomorult porszem van a Földön, mint a "kedves" kérdező...
2016. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
76%

"Túlzás."


Mikor a szomszéd fél méteres láncon tartja egész nap az ebet, nem takarítja és minden második napon odatol elé egy tál poshadt vizet meg penészes kenyeret, és ez valahogy nem érdekli a rendőröket.

2016. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
84%

"Én személy szerint azt tartom túlzásnak, ami mostanában a kóbor, után mászkáló kutyák körül alakult ki. Nem egy kérdést olvasok itt is, hogy úristen hogy vigye így a gyerekeit óvodába, iskolába, rettegve lépnek ki az ajtón, mert vannak kutyák az után. Mintha kb oroszlánok vagy medvék sétálgatnának kint."


Ja csak ezzel az a baj, hogyha elütöm a kutyát, akkor én leszek a rohadt tetü autós aki nem képes normálisan menni.

Egyébként anyámat pont egy ilyen kutya harapta meg. Számtalanszor lett szólva a gazdáknak, hogy tartsák már kerítésen belül a kutyát, mert kint senkit nem bántott, de kerítésen belül meg már támadott. És hát ugye egy ilyen kutyában ki bízik meg mikor ott fekszik a kerítés előtt? Aztán mondanom sem kell, hogy mi voltunk a hibásak, hogy mertünk szólni, bennük pedig fel sem merült, hogy esetleg beszálljanak a tetanuszba vagy egy új nadrágba amit átharapott a kutya. Amúgy az eset pikantériája, hogy egy igen radikális állatvédő is van abban a családban, aki halálbüntetést és életfogytiglant adna az állatkínzóknak, de az meg sem fordul a hülye fejében, hogy az nincs teljesen jól, hogy a kutyuskája kint mászkál az utcán és ott embereket harapdál.

Én az ilyenektől ugyanúgy elvenném a kutyát mint azoktól akik éheztetik vagy rövid láncon tartják. Az ilyen ember alkalmatlan arra, hogy kutyát tartson pont.

2016. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
77%

Én valamennyire értem, hogy mire gondolt a Kérdező, és ilyen szempontból szerintem igaza van.


Én is szégyen-gyalázatnak tartom, hogy a törvényeink, bíróságaink, a hatóságok egymás vállát sepregetik le, valahányszor az orruk elé kerül valamilyen ügy az állatokkal kapcsolatban (lásd leszúrt ló esete). Ahogy az emberek életét, ugyanúgy az állataink életét is az államnak kellene elsősorban(!) védeni, és így ha nem is olyan súlyosan büntetni, mint az emberi gyilkosságok esetében (ha-ha...mert ott is nagyon szigorú ám a törvény manapság, mi? Pláne ha Rikárdó öli meg a 82 éves Juci nénit... vicc), de azért igenis elrettentő legyen az a büntetés, minimum(!) 2-3 év börtönnel.


Szerintem ha a fentebbi eset megvalósulna, és végre egyformán védené a törvény a szeretteinket, legyen az a nagymamánk, vagy a lovunk (kutyánk,macskánk,gazdasági állatunk), akkor a Kérdezőnek se lenne ezzel semmi baja. (?)


Én úgy érzem, a Kérdező inkább arra gondol, hogy pl egy facebook oldalon mekkora különbségek vannak. Ha pl jön egy hír arról, hogy valaki agyonütött egy kutyát, hirtelen ezrek hánynak vért a poszt alatt, és nem hogy az állatkínzót, de az esettől teljesen független családját, barátait is a legválogatottabb módokon gyilkolná meg. (Kérdem én, az aki egyébként ilyet tudna tenni BÁRKIVEL is /bűneitől függetlenül/, az mitől jobb az elkövetőnél?...)

Egy olyan poszt alatt meg, ahol pl nemrégiben gyűjtést rendeztek a Kárpátaljai családoknak, hogy valamiként megsegítsék őket a bajban, a posztok 80%-a arról szólt, hogy "kit érdekel?"...

Vagy hogy egy kevéssé nemzeti érzelmű példát hozzak fel (mert mint tudjuk az manapság nem örvend valami nagy köztámogatásnak, hm-hm.. ), ha pl pont a 82 éves Juci néni híre kel szárnyra a fos..khm, facebookon, ott is valahogy szerényebb az érdeklődés.


Na, szerintem ez az az egyenőtlenség, ami a Kérdezőt zavarja, és bevallom, ez egy kicsit engem is... bár ha jobban belegondolok, tulajdonképpen nem tud annyira érdekelni. Mindenki úgy butítja el magát a világhálón, ahogy jól esik neki. Én meg inkább megyek, és csinálok valami hasznosat is a mai napon. :)

2016. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

27-es fejen talalta a szoget. A kerdes temaja nem a torveny volt, hanem a kozvelemeny hozzaallasa.


Mikor a Boko Haram emberek ezreit vegzi ki halalra egetessel, vagy az arabok gyerekeket fejeznek le azert, mert nem imadkoztak napi otszor Allah-hoz, a varju sem karog utanuk.


Mikor egy amerikai gyerek lepuffantott egy oroszlant, az egesz vilagon honapokig ment a hiszti, globalis mozgositasokkal, gyujtessel, halalos fenyegetesek ezreivel.


Maganyos, elidegenedett lett a mai tarsadalom. Nem csodalom, hogy sokan tobbre tartjak az allatot, mint az embert.

2016. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
18%

Nesze kérdező, ennek tuti nagyon fogsz örülni.

[link] Boldog vagy?

2016. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

bocs de én egy szóval se mondtam hogy nekem az öröm ha egy állat meghal.. eljutott hozzád amit mondani akartam..


ajánlom figyelmedbe a 27-es és 28-as válaszolót!

2016. febr. 3. 13:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!