Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyát lehet-e 6 méteres...

Kutyát lehet-e 6 méteres láncon tartani?

Figyelt kérdés
Mi a jelenlegi jogszabály?
2016. ápr. 15. 13:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Semmilyen láncon nem lehet tartani.
2016. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Semmilyen hosszú láncon nem tartható.
2016. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%
Ez attól függ, milyen méretű a kutya. Közepesnek lehet 6m-es a lánc, de tartósan nem tartható rajta.
2016. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Január 1.-től tilos tartósan kutyát kikötve tartani.
2016. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 cecee válasza:
72%

ÜDV! ITT A SZABÁLY!

Január 1-től ugyanis tilos láncon tartani az ebeket. A törvény betartását a jegyzők ellenőrzik, az ellenszegülőket pedig megbüntetik.


A jogszabály úgy rendelkezik, hogy tartósan nem lehet láncon tartani a kutyákat. A "tartós" kifejezést persze sokféleképp lehet értelmezni, az állatvédők mégsem aggódnak, hogy jogi csűrés-csavarással majd kibújnak az igazságszolgáltatás alól az állatkínzók.



Csak alkalmanként lehet megköti a kutyákat, hogy ne harapja meg a postást, amikor jön /

Az ugyanis jól látható, ha az ebet nem csak alkalmanként kötik láncra azért, hogy például ne harapja meg a postást vagy a háziorvost. Az örökösen kikötött kutya talpa alatt ugyanis nem nő fű, hiszen az állat folyton letapossa, ezzel pedig elárulja törvénysértő gazdáját.

2016. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

8 hónapos közepes termetű. Nem akarom én tartósan kikötni, de még kicsi és mindent szét rág, ellop ami útjába van. És ez nem jó. Meg kell tanulnia hogy ezt nem szabad.

Végül is én vagyok a gazdája, tudja hol a helye.

2016. ápr. 15. 13:33
 7/31 anonim ***** válasza:
73%

Tehát azért kell a lánc, mert balfék vagy a neveléséhez? Az tré. Foglalkozz vele, tanítsd, és ne láncra verd.

Tegyél el olyan dolgokat, amiket meg tud rongálni. A többire pedig ott a varázslatos "NEM" szó, amit ennyi idősen már egyébként is tudnia kéne!

2016. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Abból semmit se fog tanulni, ha láncra kötöd.
2016. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Akkor vidd kutyasuliba.Hiába gondolod,hogy ez a jó megoldás,úgy megbüntetnek érte mint a sicc.
2016. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Tartósan nem lehet. Kölyköt pedig könnyű nevelni, én is azt hittem,hogy az a legnagyobb kihívás a kutya életében. Hát nem,kaptam egy idősebb agresszív német juhászt..illetve én választottam, a szomszédból hoztam el mert agyon akarta ütni a gazdája. Kb mindenre ráfogott,mindenért "szólt", 1,5 év kőkemény sulizás és nevelés,mire elértem azt,hogy egyáltalán bennem bízzon. A két kezem összetettem volna, ha néha hirtelen kölyökkutyává változott volna :D persze én választottam és nem akartam lemondani róla. Itt olvasok néha hogy befogadtak kutyát de az nem változott meg 2 hónap alatt...és elaltatták...az ilyenek úgy felidegesítenek,én 1,5évet töltöttem neveléssel és látom,hogy fejlődik csak lassan. Én tisztában voltam azzal,hogy mit vállaltam,mások meg nem.

Egyébként az állatvédők is tudnak kivételt tenni, pl van egy ismerősöm,nálunk csak gyepi van menhely nincs,ő is elhozott egy kb 15éves ivaros kan kutyát akinek még mindig "állt a cerka", ezért nagyon szökős volt.. minden nevelés ellenére megkötve kell tartania,mert se jelenleg se a következő években nem fog anyagilag úgy állni,hogy valami extra szökésmentes kerítést csináljon. Otthon kb 10 kutyája van,mindet altatás elől mentette, és az időseket meg se hirdeti nert úgyis csak max menhelyre mennének, de így legalább valamennyire családban vannak. Persze törődik velük, minden pénzét az állatokra költi,én akárhányszor találkozok vele ugyanazokban a több éves ruhákban jár,magára ritkán költ... szóval ott nem hiszem hogy megbüntetnék az állatvédők,mert senkinek se fog kelleni az az idös kutya..

2016. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!