Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyát lehet-e 6 méteres...

Kutyát lehet-e 6 méteres láncon tartani?

Figyelt kérdés
Mi a jelenlegi jogszabály?
2016. ápr. 15. 13:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
60%
A jogszabály az jogszabály.Te dönthetsz úgy,hogy megszeged,de annak következményei lesznek.
2016. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Meg kell tanulnia hogy ezt nem szabad. "


Gondolom sikerült megértetni vele, hogy majd a lánctól kell megtanulnia mit szabad, meg mit nem...

Hatékony nevelési módszer!

2016. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
61%
Minek van kutyad ha meg megfelelo teret sem tudsz biztositani neki? Egyebkent nem tudom, hogy orszagosan igy van-e, vagy csak a mi varosunkban (gy-m-s megyeben), de a kutyak lancra koteset buntetik.
2016. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Nekem ne mondjátok már hogy 6 méter nem elég. B aszki nem 1 méteres a lánc. Az nevezhető kínzásnak amikor szerencsétlen kutyát 1 méteres láncra van kötve.
2016. ápr. 17. 11:35
 25/31 anonim ***** válasza:
35%

Éld le az életed egy 6 méteres láncon... Vagy csak akár egy napra próbáld ki. Szerintem neked sem tetszene.

Inkább add be menhelyre szerencsétlent.

2016. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
35%
Éld le az életed egy 15 négyzetméteres szobában, mégse egy 2 négyzetméteres budi, akkor már meg is felel, ugye?
2016. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%
A jogszabály kimondja,nem lehet láncon tartani.Akkor meg miért strapálod magad.Nem lehet és kész.
2016. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj szerintem keress neki gazdát. Ez nem élet egy kutyanak. Tudod lehet hogy neked nem működik a nevelés mert valahogy nem passzol hozzád a kutya, és a következő 15évét láncon kell töltenie,de lehet hogy másik gazdánál olyan hekyre kerül aki ért a kutyákhoz, és ügyesen megneveli és reggel lefárasztja, napközben alszik,délután is séta és fárasztás aztán lesz egy tökéletes kutyája aki tud viselkedni, szabadon él és még nyaralásra is elviszi a gazdája



Egyébként ha nem ideiglenes befogadó vagy, akinek a menhely gazdásodásig támogatja a kutya költségeit, akkor csak megtapsolni tudlak és szépeket kívánni, mert a kutya PÉNZBE kerül. Értem hogy dolgozol, tehát van valami fogalmad a pénzről. De nem igaz hogy nem vágod hogy mennyi kiadással jár(hat) egy kutya. Ha ugrálás közben eltöri a lábát vagy összeszed egy gombáa fertőzést esetleg egy komolyabb betegség (lyme, babézia stb), az több tízezer Ft lehet, és lesz is. Ezt vállalni kell, akinek nincs félretéve pénz amihez szükséghelyzetben nyúlhat, az ne tartson kutyát,vagy ha nem tud kutya nélkül lenni akkor fogadjon időset örökbe, mellette fog meghalni, de a menhely ideigleneseket tamogatja kajával oltással stb tehát nem kerül pénzbe. A szegényeknek mindig ezt javaslom. De gondolom te olyan vagy aki felvágós hogy desokpénzemvan,aztán ha baja van a kutyának gyorsan odaköti egy fához a pusztaságba vagy bedobja a menhelyre...


Egy kutyaiskola pedig kb. 25ezer Ft, egy alapképzés amiben benne van az hogy hogy kell nevelni a kutyát és végigjárod a tanfolyamot és lesz egy jó kutyád. Ha erre nincs pénzed,nem érdemelsz meg egy kutyát.


Azt még hozzáteszem hogy nem hülyeség fajta alapján választani kutyát akár keverék akár nem, mert nem hiába illik más-és más fajtához más-és más gazda.!

2016. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nahát én bent voltam az önkormányzatnál.És megkérdeztem hogy mi az új helyzet! Van egy öreg kuvaszunk,évek óta meg volt kötve mivel hagyján hogy szökős de veszélyes is .Jártunk kutya suliba vele mikor kicsi volt nagyon sok mindenre be lett tanítva,engedelmes is volt igen ám de mikor elkerülte a hat évet valami meg változott nála.Kezelhetetlené vált.állandóan megszökött,és rémisztgette a szomszédokat,így aztán ivartalanítva lett.Hátha jobb lesz,de nem. Apu Balf módszerrel eteti mert tápot nem eszi meg,Ő egy igazi kemény kutya.Ma 12 éves és kb 6 éve volt megkötve és a falkavezéren kívül senki sem mehet a közelébe.Apu rendszeresen járatja viszi futni.dolgoztatja.Szóval megkérdeztem mi legyen vele,akkor azt ajánlották kerüljön kennelbe.Jó sok pénz volt de megcsinálta,neki apu.Ott az önkormányzaton mondták,hogy évek ota láncon tartott kutyát nem szabad azonnal szabadon engedni.Inkább készítsünk kennelt.Főleg ha veszélyes állatról van szó.Mi úgy voltunk vele hogy amúgy egészséges kutyát nem szabad elaltatni.Anno sok mindentől védet meg minket így misem akartunk megválni Dárótól.Kerestünk más megoldást!Ha szereted a kutyád keresel jobb megoldást mint a lánc!
2016. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
47%

Nem fog jobb megoldást keresni.Az ilyeneknek a kutya(és bármilyen állat)nem érző,gondolkozó lény.Valahogy úgy képzelik el mint a gps-t.Egyszer bepötyögöm az otthonom cimét,rábökök a "jegyezd meg" gombra oszt "megtanitottam a gpsem hazamenni!Ha ez nem megy akkó' sz.r a gps?Nosza újat vagy szoftverfrissitést!


Na ez nem megy a kutyánál!Megjegyzem a macskánál se wazzz...Minek neked az a kutya?Cseréld le vagy be,esetleg egyszeri költség az altatás...Te szerencsétlen!


És most háboroghatsz...De jó sokat mert elsőre lehet hogy "nem fogom fel mi bajod"...😈😁😞

2016. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!