Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyát lehet-e 6 méteres...

Kutyát lehet-e 6 méteres láncon tartani?

Figyelt kérdés
Mi a jelenlegi jogszabály?
2016. ápr. 15. 13:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

A kutya 2 hónapja van nálam, de sajnos ez a kutya nevelhetetlen. De lehet hogy azért mert még kicsi.

Ha unatkozik akkor mindig talál valamit amit megrongál. Az szemetes kukát is felborítja és szét szedi a benne lévő szemetet minden felé. Mármint írtam is én nem tartósra akarom megkötni. Csak azt akarom elérni hogy a kutya tudja meg hogy miért van elzárva.

2016. ápr. 15. 17:01
 12/31 A kérdező kommentje:
Mindig rá szólunk, nem verem de határozottan a fenekére ütök, de csak lefekszik és hempereg mintha játszanák vele.
2016. ápr. 15. 17:02
 13/31 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, ne foglalkozz velük. Képtelenek felfogni, hogy nem tilos megkötni a kutyát, ha biztosítod a megfelelő paramétereket, futóláncon pedig tartósan is tarthatod az ebet. A választ megkaptad, közepes termetű kutyát meg lehet kötni 6 méteres láncra ha mellette rendszeresen elviszed sétálni és mozgatod.. vitatkozni meg felesleges, mert itt úgyis mindenki olyan okos, és akkoriséscsakazértis jobban tudja, ha nem tudhatná jobban nálad, görcs állna a kislábujjába. :)
2016. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos ezt tapasztalom én is itt a gyakori kérdéseken. Persze vannak kivételek.
2016. ápr. 15. 18:00
 15/31 anonim ***** válasza:
68%

Én vagyok a balfék? Ember, Te nem tudsz nevelni egy kölyökkutyát! Nevelhetetlen? Lehet. Annak aki egyáltalán nem ért a kutyákhoz. Nem egy agyműtét legalább az alap tiltást megtanítani neki. Modok egy példát. Nekem egy igazán komisz, és makacs staffi keverékem van, 11 hónapos. Pár hónapja elkezdte a jelölgetést. Kint nem érdekel, hogy minden bokorra rácsövel, de mikor bent a vadiúj gardróbra, és a szárítóra csinálta, na akkor elég volt kétszer rákoppintani az orrára, és a már jól begyakorolt tiltást alkalmazni. Azóta sem csinálta bent, ennyi. Foglalkozol te a kutyáddal egyáltalán? Mi az, hogy ha unatkozik? Ha játszol vele, és tanítod, le van fárasztva, akkor nem csinál ilyeneket, vagy legalábbis jóval kisebb mértékben.

Mikor értik már meg egyes emberek, hogy a kutya nem arra való, hogy megveszem, kib.szom a kertbe, adok neki enni, oszt jó napot, legyen el magának. Ha ezt várod, akkor vegyél macskát.


Itt mindenki megmondta, hogy mit tegyél, mégis annak az egy nyomorultnak köszönöd a válaszát, aki a láncra verés mellett áll.

Komolyan azt hiszed, hogy láncra verésből fogja megtanulni, hogy nem szabad rombolni? Vicces vagy. Megmondjam mi fog történni, ha megkötöd, órákra úgy hagyod, majd elengeded? Felhalmoz egy rakás energiát, amit majd valahogy le kell vezetnie. Pusztítóbb lesz, mint ha nem lett volna megkötve. De te tudod...

2016. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az, hogy megkötöd (ha csak rövid időre is), nem fogja megszüntetni ezt a viselkedést. Sőt. Még több energiája lesz, és még többet fog rombolni.

Az, ha rásózol a seggére, semmit nem ér. A rászólás sem, hiszen nem ért emberi nyelven. Úgy kell a kutyára "rászólni", hogy azt ne vegye játéknak, és értsen belőle. De ez csak tetten érés pillanatában lehet és érdemes, egyébként fogalma sem lesz, miért kap ki.

Nem ember, nem érti ilyen összefüggéseket, hogy pl. azért kötötted ki, mert felborította a kukát.


A megoldás a nevelésre: mindennapi nagyon lefárasztós séta, ha lehet, kétszer is (reggel-este), de minimum napi egy. Póráz nélkül is, lehetőleg játék más kutyákkal, ebben is jól elfárad.

Emellett egy alaptanfolyamot érdemes vele elvégezni kutyaiskolában, ott egy csomó dolgot megtanulsz majd (pl. a hatékony tiltást is).

Olyan nincs, hogy nevelhetetlen, csak a módszer rossz, nem célravezető.

2016. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Igen te vagy a balfék. Talán normálisan is lehetett volna válaszolni, de te agresszív állat vagy. Ha normálisan válaszolsz akkor normálisan válaszolok. Ez ilyen egyszerű. Másrészt,attól hogy valakinek van kutyája nem jelenti azt hogy egész nap a kutyájával kell lennie. Mivel az emberek szoktak dolgozni is. De te lehet hogy nem dolgozol.
2016. ápr. 15. 19:43
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ, de nekem nincs időm se pénzem kutya iskolába vinni a kutyát.
2016. ápr. 15. 19:44
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

Akkor olvass utána a nevelésnek, ha nem megy a suli.

Viszont a napi 2-3 óra foglalkozás, séta, futás, tanítás stb. nem megspórolható. Ez az egyetlen módja, hogy egyrészt fáradtabb és nyugisabb legyen a kutyád, másrészt jobban nevelt legyen.

2016. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom, én az ilyen hozzáállásra már nem tudok finomabban reagálni. Gondolkodni kéne, mielőtt valaki úgy dönt, hogy kutyát akar, vajon a munka, és egyéb elfoglaltságok mellett van-e elég ideje, türelme, energiája egy kutyát felnevelni. Te azt írod nincs is időd vele foglalkozni, meg valószínűleg nem is akarsz. Akkor könyörgöm, MINEK kellett neked kutya? Ő lesz majd a következő, akit mehetünk menteni, mert ismét egy olyan emberhez került, akihez nem kellett volna?

Abból ahogy, és amiket írsz, nyilvánvaló, hogy neked nem való. Vegyél plüssöt, az ott lesz akkor is ahol hagytad ha hazaérsz, és nem rombol.

Ja, és még valami. Az, hogy a kutya olyan amilyen, akár jól nevelt, akár neveletlen, csakis a gazdin múlt (pláne ha már volt rá két hónapja, hogy nevelje).

Mindig mondtam, hogy a kutyatartást valamiféle vizsgához kellene kötni, és nap mint nap bebizonyosodik, hogy nem is olyan szär gondolat.

2016. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!