Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszédom körbevette magát...

A szomszédom körbevette magát olyan kerítéssel aminek a tetején kiálló szögek vannak?

Figyelt kérdés
A szomszédom körbevette magát olyan kerítéssel aminek a tetején kiálló szögek vannak!?. A macskákat akarja távoltartani.1 év alatt 3 cicám "tűnt el". Bizonyítani semmit nem tudok, esetleg a kerítést tudom lefotózni. Tehetek valamit ellene vagy ez még nem meríti ki az állatkínzás fogalmát?
2016. júl. 11. 08:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk volt kóborkutyánk 2 èv után húzott ela franca, úgy, hogy mèg kèsőbb láttam is, szóval ezt a baromságot, hogy 1 èv után nem megy el, meg minek menne ha jó helye van nyugodtan felejtheted is el, ha akar elmegy.
2016. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehetsz. Nem engeded ki a macskákat vagy nem tartasz macskát. A szomszédodnak joga van olyan kerítést csinálni amilyet akar. Ugye benne van a törvényben, hogy gerinces állat kóborlását a gazda köteles megakadályozni.

De nem is értem, a 2.eltűnés után hoztál egy 3.macskát,mert fogyóeszköz? Ha tudod, hogy milyen a szomszédod miért engeded ki?

Semmit nem tudsz tenni, bizonyítékod nincs semmire, a kerítés meg nem bizonyíték. Esetleg ismeretlen tettes ellen tudsz feljelentést tenni, de azzal sem mész semmire. Én is kertesben lakom, 2 macskám van. Egyik sem kijárós, többek között ezért.

2016. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A kerítés miatt nem tudsz tenni semmit.

A macska megnézi hova lép,nem fog szögbe lépni,biztos nem ezért tünedeznek el a cicáid.

Az előfordulhat,hogy van egy macskagyűlölő a környéken,aki mérgezi őket,vagy vki elüti őket(a fiatal cicák tapasztalatlanok).

De az is lehet,hogy találtak új otthont. (Rudyard Kipling: A magányosan sétáló macska :)

2016. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Volt 3 cicám. Egyik eltűnt kb fél éve. A másik előtte 3-4 hónappal. Mind ivartalanítva volt. Múlt heten befogadtam az utcáról egy kiscicát, 2 napja nincs meg. Próbáltam csak lakásban tartani de egész nap az ablakban nyávogtak annyira vágytak a szabadba. A kicsi be sem jött jól érezte magát az udvaron.
2016. júl. 11. 15:19
 15/29 anonim ***** válasza:
56%
Akkor ilyen esetben ajándèkozd el inkább! Azért viszed haza a macskákat, hogy a szomszéd kinyírja?
2016. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

De nem feltétlen a szomszéd miatt tűntek el a macskáid. Mondod hogy kintiek, így ezer oka lehet pl: elütötte egy autó, megfogta egy kutya, valaki kóbornak hitte és befogadta, mérgezett egeret fogott, stb.

Törvény szerint pedig TE vagy köteles megakadályozni, hogy a macskád kijusson a telkedről.

2016. júl. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűen csak hazamentek. Sok macska akkor is kóborol kint, ha van gazdája. Te pedig befogod őket, ideig-óráig elvannak, mert adtál nekik enni, de aztán vissza vágynak, mert a macskák helyhez kötöttek.

Az én macskám, amikor szereztem új kutyákat, egész nyáron a szomszédban volt, csak enni járt haza. Megtehette volna, hogy oda költözik, mert szerették a szomszédaim, de ősszel mégis haza költözött és inkább megbarátkozott a kutyákkal. Az eddig leírtak alapján elképzelhető hogy a te kis védenceidnek van otthona, és azért mennek el.

2016. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
32%

Macskát saját telken belül tartani? Árulja már el valaki, hogy hogyan. :D

Falun lakom, de én még olyan udvart nem láttam, ahonnan nem tudnak kijönni vagy ahova nem tudnak bemenni, ezek nem kutyák. :D A szomszédotok is más világban él, ha azt hiszi, ilyen kerítéssel kizárja őket az udvarról, biztos, hogy más miatt tünnek el a macskáid. Tartsd lakásban a macskáid, ha nem akarod, hogy elkoboroljanak, bár az nálam már éppen eléggé kimeríti az állatkínzás fogalmat.

2016. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
81%
Tènyleg mekkora állatkínzó az akinek bent van a macskája! :D nem üti el a kocsi, nem szedik szét a kutyák és nem mérgezik meg. Biztos jobb neki kint, pláne ha ivaros mert akkor még verekszik is ès jó kis macsak adisszel is gazdagodhat. Mondanám, hogy tipikus falusi felfogás, de azzal megsértenèm azokat a falusi ismerőseimet akik nem ragadtak le a múlt száadban ês felelősségteljesen tartanak állatot, akiknek az átlagèletkora 18-20 èv, szemben a kintiekkel akik sokszor a 2 èves kort sem èlik meg. :D
2016. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Biztos nekünk embereknek is sokkal hosszabb életünk lenne ha ki sem tennénk a lábunkat a lakásból. Biztosan nem érne minket közlekedési baleset, nem köhögnének ránk a metrón stb..

A kérdés csak az hogy az milyen élet lenne????

A sok "állatvédő" ebbe miért nem gondol bele?

2016. júl. 13. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!