Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Felelős vagyok azért ha a...

Felelős vagyok azért ha a szomszéd macskája átjön az én kertembe és a kutyám megöli?

Figyelt kérdés

Van egy kb két méter magas lemez kerítés, amin a kutya nem tud átmenni. És a macska sem alatta. Viszont a macska könnyen fölmászott a tetejére és átugrott.

Most azt mondja ha nem fizetem ki a 100 000 forintos Bengáli macskáját akkor följelent a rendőrségen.


A kutya meg volt kötve. (4 éves bullmastiff)


2016. aug. 1. 21:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Mer ha valami bull típusú kutyáról van szó és megfog egy macskát az máris gyilkos ugye? Honnen jön ez az idióta felfogás? És ha pl. egy vizsla lenne?? Akkor már nem ölné meg az embereket mi?... sok idióta. Ahogy látom nem sokat tudsz ezekről a fajtákról, sőt a kutyákról sem tudhatsz sokat... 10. válaszoló.
2016. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
#9 és #10... most komolyan? Mi köze van az ember felé mutatott agressziónak egy macska megöléséhez? Meg egyáltalán a fajtának az emberrel szembeni agresszióhoz? Nekem mind két kutyám elkapná a macskát (volt már rá példa) de emberrel szemben sose lennének agresszívak. Most viccelődtök? A tacsi mixem fogott már egeret is, akkor csak szájkosárral vigyem emberek közé, nehogy megharapjon valakit?
2016. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Különben már nem szabad megkötni a kutyát, elvileg tiltva van év eleje óta.
2016. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5%
Én ugy tudom hogy a bullok csak ugy minden előjel nélkül bekattannak és szétmarcangolnak gyerekeket felnőtteket. A bull harap és nem engedi el az áldozatot hanem addig rángatja amig megöli. Rengeteg ilyen videó van a LiveLeak-en.
2016. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
44 % os minek irkálsz ha fogalmatlan vagy a kutyákhoz, gondolom sok bullt láttál már (képen :D), főként nevelés kérdésem, másodlagosan genetika. egy vadász kutya is rámegy a kisebb állatokra, mert zsákmánynak nézi őket, de attól az embert az életbe nem támadná meg...
2016. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
az ilyen ostobák miatt mint te alakult ki ez a negatív hozzáállás, vélemény a pitekről...
2016. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
meg a kokerók miatt akik a a mai napig harcoltatják őket...
2016. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

A lényeget leírták: nem vagy felelős. Ő a felelős...


De...


Aki a pitbull témáig eljutottak....


1. Minden nevelés kérdése.

2. Mi a fene köze van a bullmasztiffnak a pitbullhoz? Az, hogy mindkettő nevében benne a bull? És akkor a bulldog?


Bár jó házőrző, jó testőr, de az egyik legkiegyensúlyozottabb kutyafajta. Azoknak a fajtáknak az egyike, amiket kifejezetten ajánlanak kisgyermekek mellé... tény, elég markáns megjelenésű, és a nevében benne van, hogy bull....

De megsúgom, hogy a masztiffból és angol bulldogból tenyésztették ki, míg a pitbullok úgy lettek, hogy a bulldog fizikai erejét (csak ez a közös) ötvözték a terrierek harciasságával és mozgékonyságával.


Tehát a pitbull (ha a nevelést leszámítjuk) nem a bulldog vérvonaltól lesz harcias!


És önmagában a terrier vonaltól sem (és itt jön képbe a nevelés)... mert akkor ugyebár ugyanígy tartanunk kellene a foxiktól is.... hisz ők is terrierek. ;)

2016. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
96%

Hja, a bullmasztiff bármikor átkapcsolhat dühöngő őrültbe és gyerekeket ölhet. Erről elfelejtették tájékoztatni a mi masztiffunkat, amikor kicsiként húztam-vontam azt a hatalmas kutyát, az meg angyali türelemmel tűrte :D Vagy lehet már szét is tépett..hmm, erről meg nekem felejtettek el szólni :D

Értjük mi, hogy fosik itt valaki a kutyáktól, de legalább akkor ülne rá a kezére, hogy ne égesse itt magát a hülyeségeivel :')

2016. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Na. ma végül is megbeszéltük a dolgot.

Bocsánatot kért. De ha belegondolok én is kiakadtam volna ha 100 000 forintot költök egy macskára, és egy kutya megeszi :D


Igen tudom hogy nem szabad hosszabb távon kikötni, de ha vihar lesz muszáj kikötni, szerintem betörné az ajtót.


Szinte minden embert bánt, ha sokáig valaki mellet áll a farokcsóválástól be lilul a lába :D

2016. aug. 2. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!