Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti hogy bírjátok érzelmileg...

Ti hogy bírjátok érzelmileg az állatok bántalmazását?

Figyelt kérdés

Én bárhol olvasok durvább sztorikat, általában el sem olvasom mert sírni kezdek, nagyon nem tudom feldolgozni, hogy lehet agyonverni egy ártatlan állatot,önkéntes vagyok egy menhelyen, és el sem tudom képzelni, hogy ha az én kutyámmal is ezt tennék..

Nem vagyok egy síróbaba, de ezek engem nagyon megérintenek, miért nem lép fel az állam ez ellen, vagy miért nem találnak ki szigorúbb bűntetést?

Mit lehetne ezellen tenni?



2017. ápr. 1. 19:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
#10: A haszonállatokat azért tenyésztik, hogy megegyék őket. Ettől függetlenül a haszonállatoknak is joga van a rendes életkörülményekhez és fájdalommentes halálhoz, csak sajnos ezt nem mindenki gondolja így.
2017. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem is az húz fel hogy vannak ilyen beteg hulladékok, azt már megszoktam, ami felháborító az az, hogy ha én most fognám a szomszéd édes aranyos kedves kiskutyáit és a szeme láttára halálra kínoznám őket megúsznám egy ejnye-bejnyével de max egy felfüggesztettel pedig gondolom mindenki ismeri a mondást miszerint aki állatot bánt emberre készül.

Apám mondja néha hogy "agyonverném de annyit kapnék érte mint egy emberért"

2017. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
8%
Álomvilágba élnek egyesek. Úgy gondoljátok, hogy a haszonállatokkal a vágóhíd előtt olyan jól bánnak, megpaskolják a hasukat, játszanak velük esetleg? A viccet félretéve, aki ilyen helyen dolgozik nem szereti az állatokat, nem törődnek a fájdalommentes halállal. Borzasztó körülmények között élik le az egész életüket az állatok teljesen szükségtelenül.
2017. ápr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%

Gondolj bele abba is hogy ha a haszonállatokat nem ennék meg, megszűnnének létezni. Disznót például semmi értelme nem lenne tenyészteni, mert a csirkének még csak megeszed a tojását, bár akkor meg a sok kakassal mit csinálsz? Az a baj inkább ahogyan tartják őket.

Az az undorító az állat és a gyerekbántalmazásban, hogy kiszolgáltatott és megbízik benned ezzel undorító visszaélni. Míg egy bántalmazott felnőtt ember elvileg meg tudná magát védeni, így ennél szigorúbban is kéne büntetni.

2017. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem eszem húst, de nem ítélem el azt, aki igen, és szerintem ha valaki értékeli, meg megbecsüli azt az állatot, aki meghal azért, hogy legyen neki kaja, azzal nincs baj. Akkor van baj, ha valaki tárgyként kezeli az állatokat. Az minősíthetetlen.


Kérdező, nekem is van két kutyám, és rühellem az állatkínzókat. Perverz, és undorító dolog, mert ha valaki embert öl, sokszor van rá oka, még ha rendkívül kicsinyes is. De ha valaki állatokat bánt, az szimplán egy szadista mocsok, vélhetőleg pszichopata hajlammal, és a következő áldozata nagy eséllyel ember lesz. Épp ezért komolyabban kéne valóban venni az állatkínzást, de más bűntényeket is! Nehogy már egy helyen legyen az, akit elkaptak fűvel, meg az, aki megölt egy embert, és/vagy egy állatot brutálisan!!

2017. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nehezen. Azt ugyan elfogadom, hogy a haszonállattokat "étkezési célból" tartják, tehát megölik, de ettől még bántalmazni, kínozni, nem feltétlenül szükséges. A kutyák, macskák, stb. kínzása pedig végképp értelmetlen és elfogadhatatlan számomra.
2017. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Egyébként a szadista(ember) gyilkosok is, jó eséllyel, állatokkal kezdik "karrierjüket".
2017. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
28%

De az igazság az, hogy a húsiparba és a tejiparba majdnem minden állat kivétel nélkül szenved. Ők is ugyanúgy éreznek mint mi, és tudják, megérzik hogy mi fog történni velük. Egy ilyen teljesen átlagos helyen, nem kivételes eseteknél, érzéstelenítés nélkül csonkítják meg az állatokat, mert a sok stessz és a helyhiány hatására képesek a kannibalizmusra.

A tejiparba meg 4 évesen összeesik egy tehén a kimerültségtől, amikor akár 20 évet is élne.

:( Ha valaki sértésnek érzi amit leírtam, ne vegye, de szerintem illik tudni/látni hogy mi történik a vágóhidakon.


Ami a szemünknek és a fülünknek is rossz, miért gondolják sokan hogy a gyomrunknak jót tesz?

2017. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

#17 úgy tudom al legtöbb sorozatgyilkos kiskorában állatokat bántalmazott, ez általában komoly pszichológiai problémára utaló jel.


Amúgy igen sajnos a haszonállatok is szenvednek de magát azt hogy levágják nem tartom állatkínzásnka, az állatkínzás definíciója hogy OK NÉLKÜL okozol fájdalmat, károsodást az állatban, itt van oka, értelme a dolognak. VISZONT mielőtt repülnek a virtuális kövek a tartásmódjukat elítélem, szerintem ha már értünk meghalnak, hogy mi ehessünk, megérdemelnének egy szép életet tőlünk mielőtt ez megtörténik, köszönetképp.

2017. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Okkal, van értelme?

Számomra ez elfogadhatatlan. Csupán 4 okból eszünk: kényelem, hagyomány, íz, szokás.

Elég fejlett már a világ, hogy az ember tökéletesen egészségesen tudjon élni hús nélkül, egyébként az ember önmagába gyümölcsön és zöldségen is meg tud élni, ugyanis nincs olyan tápanyag ami hiányozna belőlük. Szerintem erre nincs szükség. Az állatoknak az érzelmeik semmivel nem különböznek a miénknél. Gondoljatok már bele milyen stresszen kell túlesniük aztán meg egy fájdalmas halálon. Bár szerintem egy átlag ember életében nem látott még vágóhidat vagy akár egy videót se, de az egész életét úgy éli le, hogy ő egy mindenevő faj...

Minden húsevő élőlény nyersen eszi meg a táplálékát, hogy lenne már az ember húsevő? Ha nincsenek gyümölcsök a rossz éghajlat miatt, csak akkor enne húst és csak hőkezelve! Mivel nem tartozik az eredeti tápláléka közé. Ez csak biznisz, a pénzszerzésről szól, a kényelemért és az ízért nem a megélhetésért könyörgöm!:(

2017. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!