Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti hogy bírjátok érzelmileg...

Ti hogy bírjátok érzelmileg az állatok bántalmazását?

Figyelt kérdés

Én bárhol olvasok durvább sztorikat, általában el sem olvasom mert sírni kezdek, nagyon nem tudom feldolgozni, hogy lehet agyonverni egy ártatlan állatot,önkéntes vagyok egy menhelyen, és el sem tudom képzelni, hogy ha az én kutyámmal is ezt tennék..

Nem vagyok egy síróbaba, de ezek engem nagyon megérintenek, miért nem lép fel az állam ez ellen, vagy miért nem találnak ki szigorúbb bűntetést?

Mit lehetne ezellen tenni?



2017. ápr. 1. 19:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
80%

#20:

Képzeld, az ember nem húsevő, hanem MINDENEVŐ faj, ergó húst IS eszik - ezt bizonyítja a fogazatunk, ugyanis gumós zápfogunk van, ami a mindenevőkre jellemző.

Rengeteg - tényleg RENGETEG - ember vérszegény, mert nem eszik vörös húst, és nincs pénze rá, hogy folyton céklával tömje magát. Ezen kívül a húsban olyan fehérjék is találhatók, amik a tejtermékekben nincsenek meg - ésamúgy is, a vegák után egy lépcsővel jönnek a vegánok, akik még tejet meg tojást sem esznek, aztán meg lehet nézni, milyen a fizikumuk(segítek: nulla izom, vasággyal 40 kiló, sápadt bőr, beesett arc, ritka haj).

Igen, meg lehet lenni rendesen hús nélkül is, de nagy erőfeszítések árán, és nem mindenkinek van energiája, pénze és ideje azzal bajlódni, hogy hús nélkül is teljesen fitt és egészséges maradjon - és miért is kéne?

Az ember mindenevő, ez mindig is így volt és lesz is, hiába hiszed azt, hogy mindenkinek vegucinak kéne lenni.

Igen, a haszonállatoknak jogavan a mgfelelő életkörülményekhez és szenvedés nélküli halálhoz - és az embernek joga van megenni őket, ugyanis ezért tenyésztik őket, erre a célra vannak "létrehozva". Ha az ember pl. ettől kezdve nem enne sertést, nemes egyszerűséggel kihalna a faj, mert nem lenne értelme tenyészteni őket.

2017. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Sokan félreértették a kérdés pontos lényegét, a kérdésemmel nem akartam kitérni a haszonállatokra, kutyákra, stbre céloztam.
2017. ápr. 7. 22:40
 23/24 anonim ***** válasza:
12%

"kérdésemmel nem akartam kitérni a haszonállatokra, kutyákra, stbre céloztam."

Szóval, senkinek nem fura hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak állatok akiket vacsorának?

Kínában teljesen normális kutyát, macskát enni. Más vegetáriánus népek, meg minket ítélnek el ezért és nem értik, hogy lehet disznót enni. Ez csak hagyomány. Ha létfontosságú lenne számunkra akkor nyersen is jóízűen megennénk, mint azok az élőlények akiknek a hús is beletartozik a fő táplálékuk közé.

De elnézést mindenki számára akik szerint a haszonállatok nem éreznek ugyanúgy mint a kutyák.

És köszönöm, jól vagyok, nem vagyok 40 kiló, se sápadt se beteg, teljes mértékbe egészséges vagyok évek óta.

Dr. Douglas Graham például csak gyümölcsön, zöldségen él, több mint 60 évesen olyan fizikuma van, hogy sok fiatal megirigyelhetné. Ettől függetlenül, attól még, hogy vegán lesz valaki semelyik ízről nem kell lemondani, mert már mindenféle helyettesítő létezik.

2017. ápr. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
15%
kérdező!Én meg azt nem bírom érzelmileg elviselni mikor csak a kutya meg a macska van állatnak minősítve és az az állatkínzás,a többi csak állatbosszantás.Amúgy én nem szoktam semmi állatkínzásokról hallani,nem tudom minek ezek a kérdések hétről hétre.
2017. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!