Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ítélnek el?

Miért ítélnek el?

Figyelt kérdés
még a legközelebbi családtagjaim, barátaim, rokonaim, haverjaim, minden ismerősöm, elítél, megvet, amikor elmondom nekik, hogy egy állat élete ugyanannyit ér, mint egy emberé, és aki bánt egy állatot, azt én legszívesebben, puszta kézzel darabokra tépném? más is van ezzel így?(remélem igen!)
2017. máj. 13. 13:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A 15 éves nem kiskamasz
2017. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azt azért nem mondom ki hogy egyenlőek így összefoglalva, de pl egy bizonyos kutya/macska/valami élete számomra többet tud érni bizonyos emberénél, pl ha választhatnék hogy egy bűnözőt vagy egy család szeretett kutyáját kelljen megölnöm a kutyát hagynám életben.

Viszont van aki nem így látja és értem miért. Ha úgy vesszük az ember a tápláléklánc csúcsa így olyan szinten "többet" ér az alatta lévőknél mint ahogy jobban sajnálnak egy tigrist mint egy egeret. Az ember alkot, feltalál, úgy gondolkodik ahogy más állat nem tud így ha úgy vesszük nagyobb szerepe van a természetben (annak tönkretételében meg mégnagyobb) így bizonyos tekintetben fontosabb élőlény. Persze van aki ezt elég tényszerűen nézi és az ő lelkületükben nem lehet egyenlő értékű egy ember és mondjuk egy tehén élete mert e tehén nem képes azokra amikre az ember.

2017. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
És ez a baja a társadalomnak,ha tisztelnénk az állatokat mindenhez máshogy állnánk mert minden amit teszünk hatással van az élővilágra.
2017. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
de a húsevő állatnak szabad vadászni mi?
2017. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sajnos kevered a dolgokat.a ragadozó az ragadozó.Nekik lehet és kell is ölni mert ők ugyan úgy részei az egésznek.
2017. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
a mindenevő meg mindenevő
2017. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Gábor19... ***** válasza:

Tény és való hogy néhány állat többet ér néhány embernél. Vegyük példaként egy normális, jól szocializálódott állatot vs bűnözőket.. na ugye hogy melyik ér többet?

Szerintem mindenki többre becsüli az állatot.

Ebbe a témában inkább az általánosságot veszik figyelembe. Maradjunk csak a kutyáknál, macskáknál mert az állat védelem inkább csak róluk szól.

Ha bele gondolsz akkor ez a két állat faj sokkal inkább hajlamosabbak az állatkínzásra. Rongálásra. Míg random 10 embernek mutatsz egy pici állatkát (pl kis csibét) abból a 10 emberből 9 tuti hogy aranyosak véli azt a csibét, amígy 10 kutyából/macskából 8-9 tuti hogy széttépnék azt a csibét. Sőt a macskák például élvezik is hogy halára kinozhatnak egy védtelen, náluk kisebb állatot.

Vagy vegyük példaként a kutyákat. Gondolom el itéled azokat az embereket akik utálják a kutyákat, de gondolj bele hogy annak komolyabb oka is lehet, viszont azt gondoltad volna hogy a kutyák sokkal inkább utálják egymást. Ha ki viszed a sajátod sétálni egy kert városi részbe, vagy faluba; a portákon levő kutyák örjöngve ugatnak, támadnak rátok. Az emberekre sokkal kevésbé jellemzőbb ez a viselkedés.

Általánosságba sok minden különbözteti meg az embert az állatoktól. Vegyük pl az empátiát. Ha az egyik ember bajban van, hajlamosabbak vagyunk segíteni neki, mint pl az állat az állatnak, vagy akár nekünk. Tudok egy példát magamról: 1 hónapja be volt gipszelve a lábam, alig tudtam járni, és azt vettem észre hogy sok ember nagyon segítőkész volt, ellenbem pl a kutyák ugyan úgy örjöngve ugattak amikor mentem el a ház előtt.

De még említhetném azt is hogy amig egy ember a legtöbb esetben meg becsüli azt amit kap, addig egy állat pl a kutyák széttépik, tönkre teszik a dolgaikat.

És meg sorolhatnám. Persze vannak kivételek, de ez az általánosság.

Lehet hogy te ugyan annyire tartasz értékileg egy állatot, mint egy embert, de abba gondolj bele hogy az állatok mire tartanak téged. Lehet hogy a te kutyád macskád szeret téged, de az nem azt jelenti hogy más állat is ugyan így velekedik rólad. Sokkal több kutya minden szív baj nélkül kepes lenne téged megölni, ha lenne rá alkalma, mint más ember társad.

2017. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az egésszel egyet értek kivéve az utolsó pár sorral.Mert véleményem szerint addig ameddig egy embert nem ismersz meg tojik a fejedre és én úgy gondolom a kutyáknál is ez lehet.Vagyis addig ameddig nem ismer meg stb addig harap meg csak.Egy állat nem úgy fogja fel mint mi (sajnos)
2017. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"aki bánt egy állatot, azt én legszívesebben, puszta kézzel darabokra tépném?"


Ne haragudj, te eszel húst?

És aki levágta az állatot, azzal mit teszel?

2017. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!