Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyes emberek miért ellenzik...

Egyes emberek miért ellenzik az állatkerteket?

Figyelt kérdés
Gondolok azokra akik azt mondják hogy milyen rossz az állatnak az hogy nem lehet szabad. De kérdem én: pl egy oroszlán a vadonban él 6-8 évig mig fogságban 10-13 évig is elélhet, ahogy a legtöbb állat is. És nem olyan kertekre gondolok ami olyan lepukkant hogy az ellenségem se dobnám beld, hanem a kulturált, az állatok igényeit kielégitő helyekre gondolok. Ja, és próbáljatok kulturáltan válaszolni, és ne úgy mint a legtöbben egy ilyen kérdésnél,köszi

2018. jan. 6. 15:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha nem tudja levadászni vagy megsérül közben, akkor az állatkert felelne érte. Sok esetben az állatok nem is az állatkert tulajdonában vannak.
2018. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

Jézusom, milyen gondolkodású emberek járnak ide?!

:O

Szívesen elkávéznék mindenkivel aki ezt a sok bar*ságot írta.


Igen, az oroszlán persze kéjesen hempereg a tíz négyzetméteres cellájában, mikor ő maga két méter, tök élvezi, hogy az egész életét egy lukban tölti, és idióták bámulják. Aha, reális.


Gyerekkoromban volt egy Sebeők János nevű költő-filozófus, persze biztos él még, nagy feltűnést keltett, amikor pár napot egy szűk állatkerti ketrecben töltött el, bezárva.



Képzeljétek el, hogy bekerültök a börtönbe, egy hat négyzetméteres cellába, egy ismeretlen rabtárssal, aki éjszaka bántalmaz, a cella berendezése minimális, priccs, budi, bevihetsz két posztert, meg egy kedvenc tárgyad, reggel parancsra kelsz, eszel, dolgozol, az udvaron sétálhatsz fél órát, havonta egyszer beszélő. Tök ingerszegény környezet, no külvilág, no normális élet, no rokonság, család, szeretet, no SZABADSÁG. Ja, és jogaitok sincsenek! Megfosztott tőle a bíró, mikor kimondta az ítéletet!


Biztos élveznétek hiszen ingyen kaptok kaját, ingyen fűtenek rátok (vannak emberek, akik ezért szeretnek bekerülni), és nem leselkednek rátok a kinti élet veszélyei: nem üt el az autó, nem estek adósságcsapdába, és nem kapjátok el a madárinfluenzát. Mondjuk a börtönőrök nem annyira kedvesek, mint otthon édesanyátok, nem kimondottan simogat a gumibot, meg a sokkoló, de meg lehet szokni. Életfogytosoknak nincs más választása.

Egy rosszul sikerült éjjel után még a szaporodás sem kizárt, nehogy kihaljatok, mert ott bizony megdugják az embert. Csak az a ciki, hogy többnyire az azonos neműek.

2018. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Na mesélj, melyik állatkertben láttál te bezárva 10 négyzetméteres ketrecbe oroszlánt? Én voltam már mindegyik állatkertben Magyarországon és sehol nem láttam ilyet, mindnek van rendes tágas kifutója. Vagy a kifutó az már nem számítódik bele nálad?
2018. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
És kiengedtek? Nahát! :O
2018. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Voltam budapesten, san franciscoban és még pár kisebb helyen. Bűzölgő betonketrecet mindenhol találtam, a természetes közeget és életmódot reprodukáló helyet pedig sehol. Talán az icipici rovaroknak volt elég helyük és talán ők elég buták is ahhoz hogy ezt észre se vegyék.


Az állatok ölnek, megeszik a prédát. Néha még a saját fajtájukat is. Nekik nincs könyörtelenség, gusztustalanság. Ők így maradnak életben, így boldogok, így van kódolva a genetikájuk. Pont az a legártalmasabb nekik hogy eléjük dobnak egy vödör húst és jónapot. Se sikerélmény, se veszekedés, se igazi öröm nincs nekik ebben. Csak szépen lassan számolják a napokat míg ki nem múlnak.

2018. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!