Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szomszédom nagyon rossz...

Szomszédom nagyon rossz körülmények közt tartja a tengerimalacát, hogyan értessem meg vele, hogy ezt így nem szabad?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A szomszédunk kislánya nemrég kapott egy tengerimalacot. Én tegnap voltam náluk látogatóba, akkor mutatta a kislány a malacát bementem a szobájába és eléggé meghökkentett a látvány. A felnőtt malacot egy kb 40x25ös terráriumba tartják, amiben kb 2 centi forgácson (ami szaglott az ürüléktől) egy itatón és egy etetőn kívül semmi sincs. A malac fejjel a falnak gubbaszt az egyik belső sarokban, hogy a kutyájuk ne ugassa napközben egy ronggyal takarják le a terráriumát...

Beszéltem a szomszéndukkal, hogy ez nagyon nem jó neki. A terráriuma baromi kicsi, nincs bent semmi búvóhely vagy játék, és a tengerimalacok társas állatok. Nem igazán értek hozzájuk, de biztos vagyok benne hogy nem ez az ideális tartási körülmény.

Azt mondta, hogy nincs pénzük nagyobbat venni, ezeket ingyen kapták (a tengerimalacot is meg az akváriumot is) mert a kislány nagyon szeretett volna egyet, és hogy a tulaj aki “tenyészti” őket, azt mondta, hogy ez elegendő lesz egy állathoz. Gyorsan a telómról mutattam leírást, hogy mi lenne az ideális, amire továbbra is azt mondta, hogy értsem meg, hogy nem tud nagyobbat venni, ês nem fogja visszaadni, mert a kislány nagyon szereti, és már évek óta akart egyet. Feljelenteni nem szeretnem őket, sem állatmentők segítségét kérni, mert nem akarom, hogy megromoljon köztünk a jó kapcsolat.

Felajánlottam neki, hogy nézzen ő is, meg segítek én is nézni ingyen elhozható nagyobb ketrecet vagy terráriumot, és mivel nekik nincs kocsi, és egyedül neveli a lányát szívesen elhozom nekik ingyen a közelből, mert szoktak lenni ingyen használt ketrecek/terráriumok, amire azt mondta, hogy oké, azt megköszöni.

Nos jófogás és ezeken kívül hol tudnék még ilyet keresni, illetve mivel tudnék még segíteni, hogy normális körülmények közt élljen az állat? Én sosem tartottam, nem ismerem az igényeit.



2018. márc. 24. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fb-ra írd ki állatos csoportokba, hogy segítséget kérsz a tengerimalacnak.
2018. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy bármelyik állat tartása költséges. A tengerimalacé is. A minőségi forgácsalom, a megfelelő széna, a Cavia Complete és Nature (az egyetlen, tengerimalacok által VALÓBAN fogyasztható tápok, amit Magyarországon kapni lehet), mind-mind költségesek. És akkor nem beszéltünk még a C-vitamin cseppekről, és arról, hogy zöldséget legfeljebb nasiként kaphatnak, magvakat pedig TILOS, mert FŰEVŐ állat!


Ha baja lesz, egzotikus dokihoz kell vinni, és valóban: társ kell mellé, és minimum 100x50cm-es ketrec minimum két bújóval, két etetőtálkával, egy szénatartóval és egy itatóval. Lehet használtat is venni, az nem annyira drága, mintha a Fresiből vennék...


De ha az a hozzáállás, hogy "drága", akkor hiába, hogy szerzel nekik ketrecet, a tartással járó plusz költségek (úgy mint: minőségi táp, széna, és alom folyamatos biztosítása) biztosra vehetők, hogy szintén a "drága" kategóriába fognak esni. A ketrec önmagában pedig kevés...

2018. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tengerimalacok értük és velük csoport de azt légyszíves mondd meg nekik hogyha a malacka megbetegszik egy ketrec áránál sokkal többet kell majd ráfordítani ha nem akarják hogy kínok között meghaljon.

Pont tegnap voltam dokinál a patkányommal mert hörögve veszi a levegőt, doki megnézte, tüdőröntgen, mintavétel, paff, 14.000 forint lesz, malacnak is simán befigyelnek ilyenek főleg egy ekkora helyen társ nélkül.

Amúgy lehet az lenne a legjobb ha megpróbálnád elérni hogy neked adják, ne aggódj a tengerimalac nem atomfizika, kell neki egy elég nagy ketrec, széna, itató, búvóhely, társ, táp és egy orvos aki ért hozzájuk, szóval ha csak az tart vissza hogy sosem volt malacod nyugi, nem egy bonyolult állat :) Persze nem azt mondom hogy köteles vagy megtenni, szó sincs róla csak ha esetleg csak az tartana vissza hogy még nem volt malacod.

2018. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esetleg annyit tehetsz, hogy mutatsz nekik képeket rendesen tartott, boldog malacokról és tartási körülményeikről, illetve videókat olyan malacokról, akiket tényleg jól tartanak. Mert amúgy nagyon cuki kis állatok tudnak lenni, ha tényleg jó körülmények között és boldogan élhetnek. Elég erős lesz a kontraszt ahhoz képest, hogy ők hogyan tartják az állatukat, és az ő malacuk hogyan viselkedik. Amikor látja az ember, hogy hogyan kéne, és hogy milyen hálásan és édesen tud viselkedni az a kis állat, ha tényleg megadja neki, amire szüksége van, akkor annak azért elég erős hatása tud lenni.


Ha az anyja annyira befordult, hogy neki csak a "drága" létezik, akkor próbálkozz a gyereknél is. Mutasd meg neki is, hogy nézd csak, így kéne, látod milyen boldogok? Látod milyen aranyosak? Hogy popcornoznak meg piszéznek? Látod a tiéd mit csinál? Szegényke csak gubbaszt és szomorkodik, és büdösben van és vizes almon, és nem tud kedvére szaladgálni, se játszani.


Viszonyítási alapot kell mutatni nekik. Hátha valamelyiküknek megszólal a lelkiismerete és biztosítanak neki normális életfeltételeket, vagy hagyják, hogy normális gazdit keress nekik.

2018. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha megbántani nem akarod őket és emiatt állatvédőket sem akarsz rájuk hivni, akkor csak az a megoldás, hogy saját költségen veszel a malacnak nagyobb ketrecet és normális kaját.

felkereshetnéd még esetleg a tengerimalac védőket, hogy segitsenek pl a ketrec-ügyben.

2018. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az Előzőnek, hogy a gyereknek is mondhatod, hogyan helyes tartani az állatot, mert a gyerek utána majd nyüstölni fogja a szüleit, hogy vegyenek a malacnak ezt meg azt, meg hogy jobban csinálják, mert a gyerekek ilyenek (és szereti is). Magyarázd el a kislánynak az ő szintjén. Előző tökjó!

Sose volt tengerimalacom, csak általánosságban: jófogáson keress ingyen elvihető terráriumot, vagy mi az. Ha más nem, tegyél fel egy hirdetést. Esetleg kérdezz körbe fb-n ismerősöket, hogy nincs-e nekik elfekvőben. Marketplacen fb-n is adhatsz fel hirdetést, hogy ilyet keresel. Hát kénytelen leszel utána nézni te a tartásnak. És szépen mondd el a szomszédnak, kedvesen, hogy nézd Izéke, olvastam, hogy ez meg ez kéne. Esetleg keress olcsó beszerzési lehetőséget, aztán ha felfedezik, majd odajárnak vásárolni. Pl. itatótálnak bármilyen műanyag pitli megfelel. És gondolom ha lesz nagyobb ketrece, akkor lehet mondani, hogy hogyan rendezzék be, gondolom az egyik sarokba kell tenni az etető-itatót. Az meg nem kerül pénzbe, hogy olyan helyre tegyék a malacot a lakásban /szobában, ahol a kutya kevésbé zavarja. Meg hogy tisztítsák gyakrabban az almot, gondolom a sajátjukat is szokták.

2018. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ránéztem jófogáson, jó drága egy ilyen ketrec. (előző vok)
2018. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most jövök a szomszédomtól, hálistennek történt haladás az ügyben. Elmeséltem az egyik barátomnak az ügyet, és az ő testvérének volt elsfekvőben egy 120x60x60as ketrec etetővel,szénatartóval, 2 házikóval, hozzá bontatlan széna és forgács. Sikerült lebizniszelnem velük, úgy hogy nekem gyakorlatilag ne pénzbe kelljen érte fizetni. Hazahoztam, délelőtt kitakarítottam és lefertőtlenítettem a ketrecet és a tartozékokat és átvittem nekik. Szomszédom nagyon hálás volt, még be is könnyezett. A lányának segítettem berendezni a ketrecet, és meséltem neki a felelős malactartásról, amit ahogy láttam meg is értett, de még csak 7 éves körül van, szal nem tudom mekkora hatással tud lenni az anyjára. De jó úton haladunk :)

Ezenkívül felajánlottam, hogyha bármi furát vesznek észre a malacon, hogy esetleg beteg lenne, szóljon, és elviszem dokihoz mert az egyik közeli állatorvos gyerekkori barátom, és szinte ingyen dolgozik nekem.

Magamhoz venni több okból sem tudom és nem is akarom. Egyrészt nem akarom megfosztani a kislányt az állatától, látszik rajta, hogy nagyon szereti. Másrészt sosem kedveltem igazán a rágcsálókat, nincs bajom velük, és mint minden állatot őket is szeretem, de sosem éreztem rá ingert(gyerekként sem) hogy legyen egy. És a még nagyobb problémám, hogy nem tudom hova tenni. Van egy elég erős vadászösztönnel megáldott 8 kilós main coonom aki valszeg vacsorának nézné és szétszekálná, az egyetlen szoba, ahova a cica nem mehet be meg a hüllők lakhelye, ahol meg a 7 kígyóm lenne rápörögve szerencsétlenre, és ugyan bántani nem tudnák, de az meg a kígyót sztresszeli ha rágcsáló szagot érez mert olyankor vadászó üzemmódba kapcsol.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeiteket, ha van még valami ötlet, vagy tanács, szivesen fogadom.

2018. márc. 25. 19:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Te egy mázlista vagy. (6-7 vagyok).
2018. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De jó fej vagy kérdezö. Több ilyen ember kellene a világra. :* bekönnyeztem.
2018. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!