Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szomszédom nagyon rossz...

Szomszédom nagyon rossz körülmények közt tartja a tengerimalacát, hogyan értessem meg vele, hogy ezt így nem szabad?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A szomszédunk kislánya nemrég kapott egy tengerimalacot. Én tegnap voltam náluk látogatóba, akkor mutatta a kislány a malacát bementem a szobájába és eléggé meghökkentett a látvány. A felnőtt malacot egy kb 40x25ös terráriumba tartják, amiben kb 2 centi forgácson (ami szaglott az ürüléktől) egy itatón és egy etetőn kívül semmi sincs. A malac fejjel a falnak gubbaszt az egyik belső sarokban, hogy a kutyájuk ne ugassa napközben egy ronggyal takarják le a terráriumát...

Beszéltem a szomszéndukkal, hogy ez nagyon nem jó neki. A terráriuma baromi kicsi, nincs bent semmi búvóhely vagy játék, és a tengerimalacok társas állatok. Nem igazán értek hozzájuk, de biztos vagyok benne hogy nem ez az ideális tartási körülmény.

Azt mondta, hogy nincs pénzük nagyobbat venni, ezeket ingyen kapták (a tengerimalacot is meg az akváriumot is) mert a kislány nagyon szeretett volna egyet, és hogy a tulaj aki “tenyészti” őket, azt mondta, hogy ez elegendő lesz egy állathoz. Gyorsan a telómról mutattam leírást, hogy mi lenne az ideális, amire továbbra is azt mondta, hogy értsem meg, hogy nem tud nagyobbat venni, ês nem fogja visszaadni, mert a kislány nagyon szereti, és már évek óta akart egyet. Feljelenteni nem szeretnem őket, sem állatmentők segítségét kérni, mert nem akarom, hogy megromoljon köztünk a jó kapcsolat.

Felajánlottam neki, hogy nézzen ő is, meg segítek én is nézni ingyen elhozható nagyobb ketrecet vagy terráriumot, és mivel nekik nincs kocsi, és egyedül neveli a lányát szívesen elhozom nekik ingyen a közelből, mert szoktak lenni ingyen használt ketrecek/terráriumok, amire azt mondta, hogy oké, azt megköszöni.

Nos jófogás és ezeken kívül hol tudnék még ilyet keresni, illetve mivel tudnék még segíteni, hogy normális körülmények közt élljen az állat? Én sosem tartottam, nem ismerem az igényeit.



2018. márc. 24. 20:42
1 2
 11/11 anonim válasza:
Le a kalappal előtted.
2018. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!