Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek az állatkert...

Mi a véleményetek az állatkert (ek) ről?

Figyelt kérdés

Főleg a Fővárosi Állatkert érdekelne.

Bennem nagyon vegyesek az érzések iránta.

Gyerekként még oda meg vissza voltam tőle, bár már akkor is volt ami nem tetszett benne.

Legutóbb 2 éve látogattam meg, és elég nagy csalódás volt.

Annyi egyéb látnivalót építettek fel benne (ami nagyon szép meg jó meg érdekes, csak éppen miért pont oda?) hogy az állatoknak már alig maradt helyük. Miért nem az ő kifutójukat bővítik inkább, minthogy saját múzeumot meg mozit csináljanak?


Továbbá abszolút nem tetszett, hogy láttunk egy pár állatot kicsi gyerekekkel együtt megebédelni. Az oroszlán a szemünk láttára lakott jól egy hófehér pelyhes nyuszival.

A medvék kifutójába be lehet látni a múzeumon keresztül egy kis részen, hát ott meg homlok egyenest egy döglött kecske nézett vissza ránk.


Igen, tudom, hogy a gyerekek enélkül is tudják vagy megtudnák, hogy az állatok mivel táplálkoznak, de attól még nem hiszem, hogy ezt feltétlen demonstrálni is kell így nekik. Én is elhajtom a tv-ben, nem szeretem látni.

Azt hittem azért zár korán az állatkert, hogy az etetést akkor elintézzék, és ne a látogatók szeme láttára.


Másrészről viszont tudom, hogy ezeknek az állatoknak a 99%-val sohasem találkozhatnánk, ha az állatkert nem létezne. Tanzániáig kellene menni szafarizni, hogy zsiráfot meg elefántot lássunk, és sajnos ezt nem teheti meg mindenki.

Valahogy biztos vagyok benne, hogy sokkal jobbá lehetne tenni az állatkerteket is, bár nem pont ott ahol éppen van. Ha már annyira el akarják tüntetni a Városligetet ami az egyik kedvenc helyem itt az országban, akkor inkább adnák az állatkertnek bővítés céljából.


Nagyon sajnálom az ott élő állatokat, és gyerekkorom óta egyszerűen sok minden minősíthetetlenné vált ott.

Még mindig vágyom az állatkertbe, de már nem ebbe, hanem a régibe.


2018. ápr. 13. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
12%

U.i.: NINCS olyan faj a világon, ami csak az állatkertek miatt van életben, SŐT, az állatkertek nagyban károsítják a természetes állományt, mert sokszor vadon fogott állatokat vásárolnak; emellett a legtöbb állatfaj nem vagy csak nagyon nehezen szaporodik rabságban, és rengeteg állat elpusztul születés után az állatkerti körülmények között.


Azt, hogy az állatkertnek van oktató funkciója is nem kétlem, de a fajmegőrzés tekintetében kifejezetten káros:

[link]

[link]

2018. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
A legtöbb magyarországi vadaspark sajnos kimerül annyiban, hogy az állatokat körbekerítik egy hatalmas ráccsal és naponta bedobnak nekik enni. Nagyjából erre kell számítani az olyan helyeken, ahol nincs belépődíj. Akkor már inkább az állatkert, mert ott legalább ellátást is és rendes odút is kapnak az állatok és a kifutójuk is az élőviláguknak megfelelően van kialakítva.
2018. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12%
Épp ezaz, hogy nem az élőviláguknak megfelelően van kialakítva. Egy vadasparkban pedig alapvető, hogy bőséges hely jut az állatoknak, míg az állatkertben a szükséges töredékét sem biztosítják!
2018. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem értek egyet. Hány vadasparkban voltál eddig Magyarországon? A legtöbb annyiból áll, hogy a mező közepén lekaszálják a füvet, kihúznak egy hatalmas területű rácsot és beteszik az állatot.


Ehhez képest hogyan néz ki mindez egy állatkertben? Ott rendesen kialakítják a kifutót, értsd az élőhelyének megfelelő talajt raknak alá (ez főleg sivatagi állatoknál fontos) és normális körülményeket is biztosítanak az állatnak, mint árnyékos hely, víz, odú, soroljam még? Ennek persze az az ára, hogy cserébe kisebb a területük, mert senki nem tud egy város méretű területet megfizetni (nem is lenne értelme, mert minden más elől elvenné a helyet) és a vele járó földmunkákat. A kifutó minimum mérete pedig jogszabály határozza meg, ami tekintettel van az állatra is.

2018. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

Azt sem árt tisztázni, hogy a vadaspark és az állatkert az két külön dolog, így nem is igazán lehet összehasonlítani őket.


A vadaspark a helyi élővilágot kívánja bemutatni minél érintetlenebb körülmények között. Az állatkert pedig a világ különböző pontjainak élővilágát mutatja be, "szimulált" körülmények között, azaz az állatokat igyekeznek az eredeti élőhelyüknek megfelelő kifutóban tartani.


Ugye látszik a különbség? Állatkertbe azért mennek az emberek, mert nem akarnak egy nap alatt több ezer kilométert leutazni és több tíz vadasparkot megnézni, hogy találkozzanak különböző helyeken élő állatfajokkal. Állatkertek nélkül hogyan kívánnád megnézni a pingvineket vagy a sivatagban élő állatokat? Fel kellene utaznod hozzá a sarkkörre, aztán még a sivatagba is mehetnél egy kört!

2018. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
12%

Jézusom utolsó, te nagyon el vagy tévelyedve, ha szerinted egy állatnak egy alig pár négyzetméteres kifutó jobb, mint egy hatalmas mezős vagy erdős terület, ahol az igényeinek megfelelően élhet!


A vadasparkokban nem tartanak sivatagi állatokat, csak hazaikat, melyeknek ez a természetes környezete!


A vadasparkokban nincsenek annak kitéve az állatok, hogy az emberek 1 méteres távolságból, napi tízezres tömegben mutogassanak rájuk, üvöltsenek, röhögjenek, dobálják őket, fényképezzék, stb., amik ha hiszed, ha nem, sok állatnak stresszfaktorok.


A vadasparkokban képesek elvonulni, védett helyre menni természetes környezetben, az állatkertben erre mindössze egy zsúfolt, büdös betonlyuk a megoldás!


Ezek pl. vadasparkok Magyarországon:


[link]

[link]

[link]

[link]



Ehhez képest az állatkertben a vizilovak egy mocskos, túlzsúfolt betonmedencében tengődnek, a legtöbb állat örülhet, ha 5-10 métert mozoghat valamilyen irányban az igénytelen, ingerszegény környezetében.

2018. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12%

U.i.: ez az állatvédelem témakör. Itt nem a te önös, undorító igényeidről van szó, hanem az állatok jogairól, érdekeiről. Állatvédelmi szempontból az állatkertek egyenesen bűncselekedetek, olyan rossz körülményeket biztosítanak.


Az, hogy te szereted nézni a nem megfelelő klímán, környezetben és nem megfelelő módon tartott állatok szenvedését egy apró, igénytelen helyen a saját örömödre, a te igénytelenségedet bizonyítja. Az állatszeretethez pedig egyértelműen közöd sincs.

2018. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az első oldalon már válaszoltam a kérdező állatvédelemmel kapcsolatos aggályaira. A #12-es válaszomban kitértem a magyarországi vadasparkokkal kapcsolatban 1-2 dologra, amik egyébként sajnos tényleg így vannak, mire te elkezdtél kardoskodni nem tudom miért és most már ok nélkül sértegetsz is. Csak tudod furcsa, hogy ameddig nem jöttél ide, addig az első oldalon szinte mindenki 100%-ra volt értékelve, most meg mindenki le van pontozva.
2018. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!