Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A "lelkes" "állatvédők"...

A "lelkes" "állatvédők" tartanának ilyen népszavazást?

Figyelt kérdés

Lényeg az kiírunk egy nyílt népszavazást 14-150 éves korig, hogy Magyarországon be legyen-e tiltva a vadászat vagy nem.

Személyes adatok fel lesznek tüntetve a szavazó lapokon (csalás elkerülése végett a választási bizottság tölti ki).

Két eset következik ezután:

1. Marad a vadgazdálkodás úgy ahogy eddig.

2. Megszűnik a vadgazdálkodás, de ezentúl minden felmerülő költséget, munkát (károk,balesetek,orvvadászok elleni küzdelem,vadvédelem) a vadgazdálkodás ellen szavazók fizetnek saját zsebből és végeznek személyesen.



2018. máj. 19. 08:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%
10-es ez is igaz, csak sajnos a vadásztársaságnak nem lenne pénze kifizetni a károkat :/
2018. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Viszont nekem sincs pénzem kifizetni az ő kárukat. Értem én hogy etetik és gondozzák a vadat, de én is szereltetem és tankolom a kocsim. Mégis ők követelnek rajtam kártérítést ha elütök egy őzet.
2018. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

12-es ,nem te fizeted ki, hanem a kötelező biztosítód! Ugyanúgy mintha egy kocsit vágnál totálra vagy egy gyalogost ütnél el,akkor is a gyógykezelését a biztosító állja. Nyilván romlik a bónuszfokozatod de az nem olyan sok pénz.


De ahogy látom- tapasztalom szinte senki nem lassít a vadveszélyes helyeken ,hanem tolja neki ahogy bírja,aki meg lassít annak a seggében autóznak ,hogy ha eléugrik a vad és vészfékez , akkor biztos hogy hátulról jól megnyomja.. szóval nem a vadásztársaságot kellene csak szidni.

2018. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Vadászként tettem fel a kérdést mert érdekelt volna, hogy az itt jelenlévő sötétzöldek bevállalnának-e ilyet.

1-esnek: Afrikában vannak olyan részek, ahol teljesen tilos és meg is látszik, mert amióta betiltották harmadára csökkent az ottani fajok száma. Indokok: Mértéktelen orvvadászat, és a méreghasználat.

2-esnek: Teljesen értelmetlen amit zagyváltál. Minden egyes társaság tervszerűen gazdálkodik figyelembe véve a területükön lévő állományokat és a területek vadeltartó képességét jelenleg is a tökéletes egyensúlyra törekednek. Mellesleg a hobby és trófeavadászok el a szükséges pénzel, mert az állam csak elvesz de nem támogat semmit. Másrészről a nagyragadozók visszatelepítése a nem megfelelő környezet miatt lehetetlen.

3-as ez kinek szólt?

4-es tökéletes megfogalmazás

5-ös az se lenne rossz

6-os pontosan

7-es pontosan

8-as ez örökzöld lesz nagyon jól megfogalmazta ezzel bármelyik sötétzöldnek visszalehet vágni.

9-es az a gazda mellett az minimum 50 méter. Technikailag igazad van nem tökéletes. 4 évente a Parlamenti választások során újra lehetne róla szavazni. A 14-éves kor minimumnak tökéletesen megfelel, mert már valószínűleg tanult biológiát és ráadásul a neten rengeteg sötétzöld "szakértő" a 14-18 éves korosztályból kerül ki.

10-es a 11-es és a 13-as megválaszolta

2018. máj. 19. 22:52
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg telepítsünk be egy rakás farkast, rókát, medvét és a probléma megoldja magát, mindenki örülhet hogy nincs több vadászat ha meg valaki pampog hogy medve van a kertben sorry, ő akarta hogy ne legyen vadászat :D
2018. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekes dolog ez a "ha elcsapsz egy őzet ki kell fizetned" mármint oké, a vadásztársaság tulajdona, de ha elszökik a tehenem és valaki totálkárosra töri a kocsiját ki kell fizetnem mert az én tulajdonom okozott benne kárt itt ez valahogy mégsem így működik.

Mondjuk apa megmondta mit kell csinálni, őzet be a csomagtartóba, otthon leslagozni a kocsit, elvinni hentes ismerősnek aki egy combért cserébe feldolgozza, a horpadásra meg azt mondani hogy nem figyeltél parkoláskor.

2018. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsó a vad az állam tulajdona.
2018. máj. 21. 22:30
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 oké akkor az államé, a lényeg ugyanaz marad, lehet én tudom rosszul de ilyenkor nem nagyon van kártérítés az meg nem segít ha lassabban mész, mentem már a szomszéd kutyájának 15-el (szerencsére biciklin) mikor közvetlenül elém ugrott egy autó mögül.
2018. máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
0%
A k**va anyátokat!(ezt azoknak a b**iknak üzenem akik a vadászatot ellenzik.) A vadászat előbb létezett mint a kiba**ott cigaretta vagy telefon vagy autó . Előbb tiltsátok be azokat. B*zi faszok.
2018. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!