Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jótékonysági estet rendeznek...

Jótékonysági estet rendeznek Svecz Éva javára. Mit gondolsz erről? A lelkes állatvédőt 200 ezer forintra büntette a debreceni önkormányzat egy szomszéd feljelentése nyomán. Egy tanya kellene. Mentsük meg a kutyusokat..

Figyelt kérdés
Itt a teljes cikk,ha valaki még nem hallott róla.Szerintem bármilyen segítséget szívesen fogadnak, tápot, egyebet.
2009. márc. 14. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a dolgot teljes mélységében, csak érintőlegesen.

Én azért nem tudom, hogy állatvédőnek gondoljak-e valakit, aki lakóterületen kezd kutyákat gyűjteni, nem az örökbeadás a célja.

Szerintem most adja le a kutyákat és majd, ha megfelelő feltételeket tud biztosítani (terület, rendezett kennelek, gazdasági háttér) akkor nyisson menhelyet.

Én inkább olyan helyet támogatok, ahol tudom mi történik.

Ez a személyes véleményem.

2009. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2009. márc. 14. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne kapjátok fel a vizet itt valami tényleg nem stimmel.
2009. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szép, de nem a felelősség netovábbja ilyen formában gyűjteni az állatokat!


Talán előbb a feltételeket kellene biztosítani.


Az önkormányzat jogszerűen járt el, hiszen a helyi ebtartási rendelet világosan kimondja hogy lakott területen két kutya tartható. És hát nála nem három vagy négy volt....erre számíthatott.


Dolgozom menhelyen is tudom hogy 20 kutyától milyen szag van főként nyáron, az ürülék fertőzésveszélyéről nem is beszélve...stb....így teljesen jogosnak tartom a szomszéd feljelentését is.


Szerintem nem fer, hogy valaki olyannak, aki tudatosan ilyen helyzetbe keverte magát (hiszen egy rendelet hozzáférhető mindenki számára) a jogosan kiszabott büntetésére és magántulajdonú tanya vásárlására dobjuk össze a pénzt, ahelyett hogy a már meglévő, hivatalosan működő és bajban lévő állatmenhelyeken segítenénk, mint pl. a Miskolci Menhely.


Én is szeretem az állatokat és hazavinném mindet de nem teszem mert nincsen rá lehetőségem hogy ezt megtegyem. Inkább segítek a menhelyen önkéntesként, lehet hogy azzal többet használok, mint a gyűjtögetéssel.

2009. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem egyet értek a többiekkel. Én is mentettem mindig is kutyát, de mindig annyit, amennyi örökbeadható vagy éppen tartható anyagi, miegyéb körülményeim között. Nekem sem ad senki, semmit, csak mert éppen műteni kellett a kutyám fülét és nem igazán volt miből, stb. stb.

Elhiszem, hogy szereti az állatokat, de ennyi állatról nem lehet gondoskodni egy embernek, főleg nem anyagilag, szerintem.

2009. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal még egyet is értenék hogy a kutyusoknak gyűjtsenek!

Kell nekik a segítség ezt gondolom nem is vitatja senki, de hogy egy magánember kapja a pénzt hogy abból fizesse ki a jogosan rá kiszabott bírságot és tanyát vegyen magának, hogy továbbra is rossz anyagi körülmények között gyűjtögesse a kutyákat (nekem 3 kutya orvosi ellátása és tartása is megterhelő néha, nem hogy 20-30 kutyáé) az mégiscsak nonszensz.


A menhelyek, alapítványok, egyesületek, fajtamentők kínlódnak itt az egy százalékokkal, mert amúgy a kutya se ad pénzt, neki meg estélyt rendeznek az állatvédelmi ombudsman fővédnökségével?


azért ez már nekem sok....


ha megvágatom magam a hatósággal vajon nekem is gyűjtenek majd?!

2009. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlen nőszemély !!! Csak szaporodnak nála a gazdátlan kutyák.Meg kellene menteni a kutyusokat de ettől a nőtől elsősorban !
2011. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!