Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha valaki vegán, akkor kutyát/...

Ha valaki vegán, akkor kutyát/macskát sem tart?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy a kutyák ill. macskák alapvetően ragadoző állatok, azaz húst/húsból készült tápot esznek elsősorban..

Ezáltal a vegán személynek, aki ellenzi az állatok levágását mégis egy leölt állat húsából készült tápot vesz a kedvencének?

Vagy hogy van ez?



2018. jún. 14. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Én vegán vagyok, van egy kutyám, akit Real Nature tápokkal etetek. Ezek nagyon jó minőségű, kevés összetevőt tartalmazó tápok, amik az allergiás kutyámnak megfelelnek. Ennél drágább tápot nem szívesen vennék neki.

A vegán tápok nagyon drágák. Ki merem jelenteni, hogy a legtöbb friskies és egyéb tápoknál jobb egy vegán táp, amiben benne van minden kutyáknak/macskáknak szükséges vitamin, ásványi anyag, tápanyag. A vegán tápokat gyártó cégeket istentelenül szidják, miközben a 150ft/kg-s tápokat veszi a legtöbb ember...

Szerintem ha egy kutya az állatorvos szerint egészséges, és vegán tápot kap amiben tényleg minden megvan, ami a húsban is, hajrá.


A legtöbb vegán az állatok vásárlását nem tartja etikusnak. Aki állatot szeretne, az általában örökbefogad. Én is az örökbefogadás mellett állok. Társként lehet etikusan állatot tartani, ha annak ki tudjuk elégíteni az igényeit, nem csak kerti kelléknek vesszük őket. Egy menhelyi állatnak pedig megváltás, ha egy állatbarát fogadja be.


Persze vannak vegánok, akik nem tartanak állatot, vannak akik növényevőket tartanak. Sokfélék vagyunk, de egy közös bennünk, hogy jót akarunk az állatainknak. Ha valaki vegán tápot vesz a kutyájának, akkor utánaolvas, hogy megfelelő-e az a bizonyos táp, kell e mellé valamilyen kiegészítő vitamin, stb. A legtöbb állattartó heti 1x sem viszi ki a kutyáját sétálni, úgyhogy légyszi ne csak a vegánokat tépjétek szét mindig.

2018. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az étrendem alapján vagyok vegán...

A macskámnak Orijent adok.

Ez elvileg szabadtartású állatokból készűl.

Vegán tápról eddig nem hallottam, de szerintem ez beteges, főleg macskák esetében.

Ezt úgymondom, hogy állatorvosnak tanulok, oké nem akkora a tudásom, hiszen még csak 1 év van mögöttem, de szerintem valamennyire értek hozzá.

2018. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Elméletileg a "vérvegánok" mindenkit elítélnek aki valamilyen állatot tart.
2018. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 A PETA sötétzöldjeinek van egy ilyen elborult nézete hogy szerintük az állatok inkább lennének halottak mint "az emberek rabszolgái" (mert egy felső-középosztálybeli kertvárosban lakó amerikai család golden retrieverének olyan nehéz élete lehet...) bár őket már lassan minden állatbarát akinek több esze van egy marék lepkénél, elítéli.
2018. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

A PETA vegán macskatápos dolgának sok vegán nem ért egyet, én sem.


A macska ragadozó. Szvsz mindegy, hogy a macskám a kertben öli a madarat és az egeret vagy hogy én veszek-e neki inkább húsos tápot.


A veganizmus pont az állatok jogairól szól igy szerintem teljesen abnormális vegán Tápon tartani egy macskát. A kutya mindenevő, az más kérdés.

2018. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Én még mindig úgy vagyok ezzel, hogyha egy táp tartalmaz minden tápanyagot, vitamint, ami az adott állatnak kell, akkor felőlem lehet vegán. Az állatorvossal kell konzultálni erőől, akár 1-1 vérképet lehet készíttetni is, hogy kiderüljön, milyen a kutya állapota.
2018. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek nagyon hasznosak voltak😁
2018. jún. 16. 09:49
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

A Peta egy vicc.


Az volt a kedvencem, amikor kijött a legújabb Legend of Zelda játék.

Tömören: kalandozhatunk a játékban, ha kedvünk szottyan akkor vadászhatunk állatokra is. (az a kedvenc módszerem, hogy lóval belefutok a madarakba. Humánus, ugye?)


És a Peta kiakadt...


...hogy miért vannak a lovak kicsi állásokban.


[link]


A pixellovak. Nő a pixel-stresszszintjük vagy nem tudom

2018. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

A PETA az ellen is tiltakozott hogy valamelyik játék pontokat ad a halászásért és hogy ez szerintük állatkínzásra biztatja az embereket...

A PETA tenyleg egy vicc egyetlen értelmes vegán sem közösködik velük...

2018. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

63%-os:


+ fb-on is volt egy botrány, hogy az egyik matrica, ami egy salátát ábrázolt, volt benne egy tojás is. És arra kényszerítettek a matrica "gyártóit", hogy vegyék ki a tojást, mert undorító, és az evésére késztetné az embereket.


Egyébként igen, én is leírtam már több kérdésnél: A peta menhelyein az állatok nagy része meghal.

A peta tevékenysége többet árt mint használ, ezért közösséget nem vállalunk velük.

2018. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!