Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Míért csinálják ezt a menhelyek?

Míért csinálják ezt a menhelyek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essen, nem kötekedni akarok, de lehet elég megosztó kérdés lesz. Szóval....közeljövőben szeretnénk majd egy kutyát...eleinte úgy voltam vele, hogy a legjobb lenne egy menhelyről választani, de egyre jobban elmegy a kedvem. Nem egy ismerősöm panaszkodott és mástól is halottam már, sőt olvastam is már olyan panaszt, hogy konkrétan olyan szinten magas feltételei vannak egy örökbefogadásnak, hogy kb egy gyerek örökbefogadása se olyan körülményes. Halottam olyanról, hogy valaki 3x ment el menhelyre ami 150 km-re volt az illető lakhelyétől mert kötelező volt, sz@rnak bele hogy cseszett körülményes neked leutazgatni, nembaj, akkoris látogassad a kutyát mert meg kell ismerkedni stb...és még így se biztos hogy hazaviheted. Utána ők is lemennek hozzád terepszemlét tartani....mííííívan?? emelett etesd a legdrgább luxutáppal...mert ha nem visszaveszik a kutyát, stb, kijönnek rendszeresen ellenőrizgetni. Minden sz@rba belekötnek, még abba is ha dolgozol mert nem vagy eleget a kutyával stbstb. Igen, ilyeneket meséltek és hasonlókat. Namost, én fogtam magam és írtam egy menhelynek, csak úgy puhatolózgattam hogy mindez igaz e...és igen, nagyon úgy néz ki, hogy ezek kb mind igazak. Na most az lenne a kérdésem, hogy minden menhely ilyen? Vagy ez csak véletlenszerű előfordulás pl 50-ből 1. Ismertek olyat ahol nem ilyen elmebetegek?

2018. aug. 15. 22:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
64%
És a menhely hogy ellenőrzi,mivel eteted?Nincs emberük arra,hogy minden etetésnél nyakadba lihegjenek.A méregdrága csodatápok nagy része kukorica egyébként.
2018. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem kötelező örökbe fogadni. Nagyon nagy felelősség a már rosszat tapasztalt, nem egyszer bántalmazott kutyát a családod tagjává fogadni. Nem kerti dísznek, mert annál többet érdemelnek. Egy menhely sem akar szabadulni a már megmentett kutyáktól, akikért rengeteget tettek és költöttek rá. Ugyanazt a felelősségteljes döntést várják el az örökbe fogadótól, mint amik szerint teszik a dolgukat. Ha ez túl nagy kérés, akkor nem kell örökbe fogadni.
2018. szept. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

úgy látom, vannak megint bőven szokásos mellébeszélő mentegető válaszok.


az a tapasztalom, h ebben az országban az állatvédők és menhelyi dolgozók között rengeteg rosszindulatú, antiszociális, primitív ember van.


az esztergomi menhely vezetője pl. is kissé dilinyós. amikor kutyát fogadtunk örökbe, azért kezdett el tombolni a hölgy, mert anyukám megemlített, h elzárt udvar és kennel is van.

Az nem érdekelte, h anyám mondta, h csak akkor lesz ott, ha vendégek jönnek.


A másik tipikus dolog, ha az oldalukon szereplő szebb kutyákat általában eladják külföldre, a betegebbeket meg igyekeznek rásózni az emberekre.


nem véletlen, h egyre több panasz van a menhelyek miatt, vhogy menhelyvezetők mindig nevelni akarják az embereket.

2018. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!