Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Míért csinálják ezt a menhelyek?

Míért csinálják ezt a menhelyek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essen, nem kötekedni akarok, de lehet elég megosztó kérdés lesz. Szóval....közeljövőben szeretnénk majd egy kutyát...eleinte úgy voltam vele, hogy a legjobb lenne egy menhelyről választani, de egyre jobban elmegy a kedvem. Nem egy ismerősöm panaszkodott és mástól is halottam már, sőt olvastam is már olyan panaszt, hogy konkrétan olyan szinten magas feltételei vannak egy örökbefogadásnak, hogy kb egy gyerek örökbefogadása se olyan körülményes. Halottam olyanról, hogy valaki 3x ment el menhelyre ami 150 km-re volt az illető lakhelyétől mert kötelező volt, sz@rnak bele hogy cseszett körülményes neked leutazgatni, nembaj, akkoris látogassad a kutyát mert meg kell ismerkedni stb...és még így se biztos hogy hazaviheted. Utána ők is lemennek hozzád terepszemlét tartani....mííííívan?? emelett etesd a legdrgább luxutáppal...mert ha nem visszaveszik a kutyát, stb, kijönnek rendszeresen ellenőrizgetni. Minden sz@rba belekötnek, még abba is ha dolgozol mert nem vagy eleget a kutyával stbstb. Igen, ilyeneket meséltek és hasonlókat. Namost, én fogtam magam és írtam egy menhelynek, csak úgy puhatolózgattam hogy mindez igaz e...és igen, nagyon úgy néz ki, hogy ezek kb mind igazak. Na most az lenne a kérdésem, hogy minden menhely ilyen? Vagy ez csak véletlenszerű előfordulás pl 50-ből 1. Ismertek olyat ahol nem ilyen elmebetegek?

2018. aug. 15. 22:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos hallottam már én is rosszakat állatmenhelyekről,ismerősök tapasztalatai is rosszak.Van ahová be se jutsz,telefont nem veszik fel,kutyákat nem nézheted meg.Facebookon meg sírnak,hogy önkéntesek,nincs pénz semmire,aztán csak kiderült,hogy mennyi lóvét is kaptak az önkormányzattól(milliókat).És megy a csodálkozás, hogy az emberek felmennek a jófogásra,és vesznek ott kutyát inkább,aztán akkor senki nem szól be,meg nem ellenőrizget le.Nem így kéne lennie,de ez van sajnos!
2018. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Általában "sztármenhely"ektől látom ezt mert mucsaröcsögén ahol a menhelyre jut 2x annyi kutya mint amit be tudnak fogadni valószínűleg nem válogatnak annyi inkább örülnek ha egyel kevesebb állat, nálunk pl mikor kint volt a menhely vittek cicákat akiket ott helyben örökbe is tudtál fogadni.

Az ismerkedést még értem hiszen tényleg kell hogy jól működjetek a kutyával de ha ők rendszeresen le akarnak járni 150km-t nézelődni felőlem tegyék de ki nem fizetem.


A táp meg amúgy olyan hogy van akinek a teszkósnál egyel drágább is már "luxustáp" mer a kutya egye a moslékot oszt csá.

2018. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az ismerkedéssel nekem se lenne bajom, inkább az húzott fel, hogy kikötés volt, hogy az egész család menjen, én meg nem vagyok hajlandó emiatt lerángatni az 1 éves gyerekem pestre, ráadásul nincs jogsim, párom meg reggeltől késő estig dolgozik, sokszor vasárnap is, és hozzám vágták, hogy ha nincs jogsim oldjam meg teletaxival....hát mondom kössz szépen...1 éves gyerekkel. Etetés: azért moslékkal nem etetném, de ne legyen már elvárás az, hogy minden hónapba 50ezer ft-ból etessem a kutyát...hát én nem eszek annyiból. De lényeg a lényeg, biztos nem fogok felkeresni egy nevesebb menhelyet se, inkább nézek kutyust valami gyepiről.
2018. aug. 16. 14:36
 14/23 anonim ***** válasza:
97%

Több örökbefogadott kutyám volt már, és sose tapasztaltam ilyen negatív hozzáállást.

Volt, hogy szerettem volna egy menhelyről (szándékosan nem írok nevet) örökbe fogadni és nem kaptam kutyát. De nem megsértődtem, hanem örültem, hogy ennyire felelősen gondolkodnak (lakásba akartam macskák mellé, és pont nem tudtak olyat ajánlani, aki ne macskázott volna).

Most két örökbefogadott kutyám van, két különböző menhelyről.

Az egyikről sose érdeklődnek. Ezen a menhelyen nincs túl magasan a léc az örökbefogadóval szemben.

A másiknál szigorúbbak voltak a feltételek. Ott ismerkedés után ők hozták nekem házhoz, de szerintem ezzel semmi baj nincsen. A mai napig kapcsolatban vagyunk, de nem mennek át zaklatásba. Megköszönik, ha képeket küldök vagy látogatóba megyünk. Nem kötekednek, nem okoskodnak, nem szólnak bele mivel etetek stb.

2018. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14%

Nem értem, mi a baj ezzel? A menhely biztosra akar menni, hogy jó gazdikhoz kerüljön, akik tudják hogyan kell nevelni a kutyát. Rengeteg eset van, amikor anyuka hazaviszi a kisfiának a kutyát, mert jajjdeés, jajjdecuki, teljesen elrontják a nevelését és utána visszaakarják vinni, mert nem bírnak vele. A menhely szerinted ezek után mit csináljon? Teljesen elrontották a kutyát, nem valószínű, hogy bárkinek is kelleni fog ezek után és az lesz, hogy a végén elaltatják, mert kell a hely. Ebből egyedül a család jön ki jól, ha visszaveszik, se a menhely, se a kutya nem számíthat semmi jóra. Rossz esetben a család más menhelyről hoz egy másikat a helyére és ugyanúgy elrontják, majd viszik vissza azt is.


Egyébként az sem mindegy, hogy milyen fajtájút akartatok kivinni. Van amelyik kutyával nagyon sokat kell foglalkozni, ott nyilván esélytelen, ha a család folyton távol van.

2018. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a visszautasítással, sőt...ha pl kinézek egy kutyust amelyik szimpatikus, de azt mondják pl, hogy gyerek mellé nem való, akkor még én leszek hálás, hogy nem tukmálnak rám mindenféle ismeretlen jellemű kutyát. Szóval sértődésől ilyen esetben szó sincs, ha tényleg megindokolják, hogy míért nem lenne tanácsos őt örökbe fogadni. De pl az amit az egyik válaszoló írt, hogy időseknek, akik még vagy 20 évig valószínűleg élnek majd, nem adnak örökbe nehogy a kutya túlélje őket. Ez szerintem egy undírító dolog, el se tudom képzelni, hogy szegény idős párnak ezt hogy adhatták elő. Mint említettem párszor, ezekkel a dolgokkal nincs bajom, ha a menhelyek nem esnek túlzásba. Pl ahhoz én is ragaszkodnék, hogy esetleg tartsuk a kapcsolatot, szívsen beszélek velük telefonon, küldök képeket, de akár még orvosi igazolásokat is, szóval tudatom hogy jó kezekben van a kutyus, csak ne járjanak a nyakamra havonta. Egyébként nekem német spitzem volt, valami hasonló jellegű kutyust szeretnénk, de nem kötelező fajtisztának lennie. Én nagyon szeretem a hosszú szőrű kutyákat, imádom gondozni, fésülni a szőrüket. Annyira szépek és úgy gondolom, hogy menhelyen is nagyon sok szép hosszú szőrű kutyus van. Ahhoz sem ragaszkodok, hogy kölyök legyen, de azért legyen fiatal, mivel kisgyerek van, nem biztos hogy egy idős kutya díjazná, ha a gyerek "nyúzná". De pont ezért nem akarunk még most, mert kisfiam még túl kicsi, majd ha kicsit nagyobb lesz és megérti hogy a kutya társ, barát, nem pedig játékszer.Azt szeretném, ha szeretnék egymást, nem azt hogy a kutya féljen tőle mert folyton nyúzza. És nem a gyereknek vennénk kimondottan, párom is szeretne meg én is egy új családtagot.
2018. aug. 16. 20:05
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

Én is fogadtam már örökbe kutyát, méghozzá egy viszonylag ismert helyről. Nagyon gyorsan lezajlott a dolog, és közel sem volt annyira "szigorú", mint ahogy a honlapjukon írták. Nem is kellett többször látogatóba menni, pont arra való tekintettel, hogy az oda-vissza 80 km; szóval kijöttek előbb környezettanulmányra, aztán meg mentünk ismerkedni a kinézett kutyussal, és már hozhattuk is azonnal. Nekem pont az volt az érzésem, hogy valamiért nagyon gyorsan meg akarnak szabadulni ettől a kutyától, de eddig nem volt semmi gond, ami esetleg okot adhatott volna rá. Egészséges, fiatal jószág, még egy éves sincs, és már elég jól nevelt állapotban vettük át. És szoktak érdeklődni időnként, de ennyi. Pedig az is benne van a feltételekben, hogy kijöhetnek ellenőrizni, de nem szoktak. És semmi olyan kötelezettség nincs, hogy csak prémiumtáppal lehet etetni vagy ilyesmi.


A költségekről meg: általában 20 ezer forint körüli összeget kell fizetni egy olyan állatkáért, amelyik GARANTÁLTAN rendelkezik a szükséges oltásokkal, megvan az oltási könyve is, féregtelenítették, állatorvos megvizsgálta, szívféregteszt negatív, és még ivartalanították is. Ha mindezeket valaki saját maga fizeti pl. egy szomszédtól ingyen elhozott kutyára, az alsó hangon is a duplája. És ugyanez fennállhat a Jófogáson és hasonló oldalakon "olcsón" hirdetett kutyákra is: igen, elvileg olcsó, csak lehet, hogy nem oltatták rendesen, ill. nem volt még alaposan kivizsgálva, és van valami betegsége, ezekre meg aztán többször annyi pénzt el kell majd költeni. Szóval nagyon oda kell figyelni mindenre. És most nem a szaporítós mocskokra gondoltam, mert azok még rosszabbak, egyrészt a belterjesség miatt beteges egyedeket árulnak, akik aztán pár nap vagy hét után el is pusztulhatnak, vagy rámegy az állatorvosra a gazdi inge-gatyája; másrészt megbízhatatlanok minden más szempontból is, pl. idősebbnek hazudják a kölyköket, mert ugye 8 hetes kor előtt amúgy nem lehetne elválasztani őket az anyától (akit meg kizsigerelnek a folyamatos elletéssel), és még oltási könyveket is hamisítanak.


Volt negatív tapasztalatom is egy másik, szintén "nagy nevű" alapítvánnyal: írtam nekik két kutya miatt, akiket egy hirdetési oldalon láttam; három napig semmi válasz. Telefonáltam, a nő közölte, hogy azok a kutyák már nincsenek meg, és mondott egy másik honlapot, amelyiket rendesen frissíteni szokták. Még aznap hívtam megint érdeklődés céljából, ő meg iszonyat gorombán közölte, hogy ő dolgozik, inkább írjak. Írtam, hogy melyik kutyák érdekelnének, ill. hogy milyen feltételeket tudok biztosítani. Visszaírt, de semmi információ a kutyákról, csak röviden közölte az egyik témával kapcsolatban, hogy az úgy nem jó. Visszaírtam, mások példáit is felhozva, és megkérdeztem, hogy akkor szerinte hogy jó. Erre már nem kaptam választ soha.


Szóval az általánosítás soha nem jó, ebben a témában sem. Először is, szerintem viszonylag közeli menhelyet kell választani, tehát helyben, vagy elérhető távolságon belül. Aztán meg kell nézni a feltételeket, és felhívni őket, beszélni velük, így sok minden kiderül. Amelyik nagyon elborult, annak annyi, keresni kell másikat. Sajnos bőven van választék.

2018. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

3x hoztunk ki kutyát megyekszékhelyi menhelyről, nem volt semmi ilyen jellegű gondunk.

Elsőre elmontuk milyen kutyát szeretnénk meg, hogy honlapon melyik kutyát néztük ki, de nemtudjuk most elvinni mert költözünk panelból kertesbe. Felírták az adatainkat meg a kutya nevét és lefoglalták nekünk becsszóra. Sőt, mivel 10 éves nagytestű kutya volt, felajonlották, hogy ingyen is vihetjük mert senkinek se kellett, persze nemfogadtuk el az ajánlatot és kifizettük az adományt. Illetve hoztunk mellé egy másik fiatalabb kutyát is. Annyit kértek néha küldjünk képeket a kutyákról. 1 évre rá hoztuk ki a harmadik kutyát, feltételesen, mert kérdéses volt az összeszoktathatósága a meglévő kutyákkal, nemis sikerült ezért felhívtuk őket. Kijöttek és viszavitték a kutyát azzal, hogy másnap menjünk be, és mutatnak olyat aki biztosan összeszoktatható a meglévőkkel.

Nemjárnak a nyakunkra, nemírták elő, hogy csak benti tartással lehet elhozni, még a prémium táp se volt kötelező. Szóval minden éremnek két oldala van.

2018. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat!
2018. aug. 22. 19:26
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
Kedvencem: Elakartunk hozni egy kb 40 kg os medvepofájú keveréket, aminek kb 9 hónapog koráig el volt törve mindkét első lába, és ezért nem tud soha lenyugodni, és össze vissza rohangál, főleg ismeretlen helyen. Na szóval nekünk van egy nagy udvarunk ahova kéne házörző. Gondoltuk, hogy nem baj, ha ugat, vagy ás, mert ahol kárt tudna tenni oda úgyse tud bemenni, vagy leásni, az a lényeg, hogy nekünk megfelelő lenne. Aztán amikör örökbe akarjuk fogadni, mondják, hogy nagyon jó, csak vigyázzunk, mert felügyelet nélkül átrendezi a lakást. Mondjuk, hogy nem lakásban akarjuk tartani, vagy nagyon szép szigetelt kutyaház, és nagy hely az udvaron. Erre: ja úgy ők nem adják, mert nehéz élete volt, meg mit tudom én. Na erre nagyon felb.. idegesedtem. Többször is sétáltattam a kutyát, és olyan erőben van, hogy 7 km-t is sétáltam vele. Ez a kis történetem ezzel kapcsolatban, szóval kapják be az ilyenek. Adom inkább az állatkórháznak az adóm 2% át, ők legalább csinálnak valamit.
2018. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!