Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szőrmerajongó lehet állatvédő?

Progizo kérdése:

Szőrmerajongó lehet állatvédő?

Figyelt kérdés

Szeretem az állatokat, nekem is volt kutyám, macskám, stb. míg falun éltünk, nem bántom őket, hanem éppenhogy környezet- és állatvédőnek tartom magam.

Ugyanakkor nagyon elítélem azokat az "állatvédőket" (PETA, stb.), akik annyira fanatikusok, hogy festékkel öntik le a bundaviselő hölgyek ruháját, és azt hiszik, hogy ezzel valami nagyon jót és követendőt cselekedtek, mert szerintem a szőrme nagyon elegáns és szép viselet a nőkön, mindamellett sokkal környezetbarátabbnak is tartom, mint a műanyagokból készült műruhákat.

Szóval én nem amellett vagyok, hogy egyáltalán ne fogjanak be az északi erdőkből vagy ne tenyésszenek farmokon prémes állatokat, ugyanúgy, ahogy húst is fogyasztok, hanem amellett, hogy jó körülmények között tartsák és végül dolgozzák fel ezeket a haszonállatokat.

Ezek alapján vajon kizárja egymást a két dolog: az állat- és környezetvédő beállítottság és a rajongás a szőrmebundát viselő nők iránt? Vannak mások is ezzel így?



2018. aug. 22. 11:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele hogy manapság már gyönyörű műszörméket gyártanak így inkább azt kellene venni.

Viszont annak semmi értelmét nem látom hogy a hülye PETA festékkel borogatja a szőrmekabátosokat. Egy kabáthoz kell kb 150 csincsilla (ha a google igazat mond). Akinek van pénze egyre annak van pénze többre is, ha tönkreteszik a kabátját, vesz egy másikat, így a hülye PETA azt hiszi megmentett 150 állatot miközben épp kinyírt még 150-et. Na persze ők egyébként is megérik a pénzüket a botrányaikkal, én már nem hívom őket állatvédőnek.


Javítani a szőrmefarmos állatok életminőségén és halálmódján tényleg jó dolog de sajnos egyszerűen nem éri meg a tulajnak hogy jobb körülmények között tartsa őket mert a szőrmeállatokra nem vonatkozik az állatvédelmi törvény, ők tárgyak, alapanyag. Plusz iszonyatosan felszökne a szőrme alapból is csillagászati ára bár ez talán nem is lenne baj.

2018. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
5%

Van egy vadász ismerősöm, neki több szőrméje is van (nem védett állatokat lő, hanem a túlszaporodást meggátolva, illetve szigorúan betartva az egyes fajok vadászati idényét). Megjegyzem, nagyobb természetbarát, mint a net előtt ülő fotelállatvédők, akiknek annyi az állatvédelem, hogy megosztják a szomorú fejű kiskutyák képét face-en, esetleg befogadtak már egy kóbor macskát és azt hiszik, hogy ezzel megmentették a fél világot.

Nekünk is van otthon egy rókánk (nagyanyámé volt, én nem hordom, mert nekem kicsit sok), illetve a számos bőrből készült ruháról, használati tárgyról már ne is beszéljünk. Szőrmét nem hordanék, mert szerintem nagyon öregít, meg kell egy kor, hogy tudja az ember viselni. 20-on éves nőként még nem nagyon ad elegáns kinézetet, inkább prostis. De nincs bajom amúgy a szőrmekabáttal, ha valaki ilyet hord.

2018. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
#12.: szerintem a szőrme illik minden korosztálybeli nőre, furcsállom, hogy úgy találod, hogy öregít, bár vannak valóban öreges darabok is, de nekem erre a régi paraszti élet bundaszerű bekecsei és hasonlók jutnak eszembe, nem pedig azok az elegáns darabok, amiket bálokban és hasonló előkelő helyeken viselnek.
2018. aug. 23. 11:23
 14/40 anonim ***** válasza:

Én elítélem azokat az embereket akik bundát hordanak.

Miért kell egyáltalán bundát hordani?? Csak mert akkora divat?

Már tényleg nagyon szép műszörmék léteznek, engem egyáltalán nem nyugtat meg amit te mondasz "természetes" viselet, ezzel csak azt mondod hogy : "nem baj ha 100 csincsillát ölnek meg az emberek hóbortja miatt, csak tartsák őket szépen." de, igenis baj, az embereknek már egyáltalán nincs szükségük az igazi bundákra, ha nincs szükség rá, miért kell leölni ártatlan állatokat érte? Tényleg állatvédőnek tartod magad?

Ha valóban az vagy, ne pártold az állatok FELESLEGES leölését.

Én vegetáriánus vagyok, igaz, nem vagyok vegán, de szeretnék az lenni és az is leszek. Nem vagyok hajlandó pénzelni azokat a cégeket, húsfeldolgozó üzemeket, akik úgy bánnak az álatokkal, ahogy. De ellenben azt az embert aki vidékről, jó tartásból veszi a húst azt egyáltalán nem ítélem el. Bár én azt a húst se enném meg, mert mélyen tisztelem és szeretem az állatokat.

Szerinted, az oké hogy egy igazi, ízig-vérig állatvédő támogatja a szőrmeipart? Na ne nevettes. Legyél igazi állatvédő, ne játszd meg hogy az vagy.

2018. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

#14.: de miért felesleges leölés, hiszen ruházat készítése céljából hasznosítják. És a bunda és egyéb szőrmekiegészítők eléggé egyedi ruhadarabok ahhoz, hogy elmondhassuk, más nem fogható hozzá.

A felesleges állatölés pl. ha egy tengeri hal vagy madár lenyeli vagy belegabalyodik a műanyaghulladékba, amit az emberek eldobálnak. Az valóban értelmetlen halál, ami ebből fakad.

Meg hol, ki írja elő, hogy egy haszonállatot hány %-ban kell hasznosítani, hogy halála értelmes legyen? 25? 50? 100?

Engem sokkal jobban zavar a környezetszennyezés, erdőírtás, a vizek műanyagfolyóvá változtatása a sok beledobált flakonnal, amik újrahasznosíthatók lennének, az állatok kínzása, amik között túlnyomórészt házi kedvencek vannak... Akkor a szőrméhez való hozzáállásom miatt most nem vagyok valódi környezet- és állatvédő?

2018. aug. 23. 14:57
 16/40 anonim ***** válasza:
Én is ellenzem a bikaviadalt, pedig szeretem a marhahúst. Ha az az állat nem volt védett, és nem szenvedett, mikor szőrmekabátot készítettek belőle, hanem gyorsan megölték, akkor a két dolog nem kell, hogy kizárja egymást.
2018. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
57%

PETA is egy bohóc szervezet. Miért nem a bőrszerkós, motoros, kopasz fazonok kabátját öntik le? Miért a 40 kilós nőkét?


Én legtöbbször sajnálom a fákat is, amikor például egy gyümölcsfának letörik egy ága. Biztosan fáj neki. Ilyen alapon a vegánok, vegetáriánusok is fájdalmat okoznak a növényeknek, amiket miattuk kell learatni.


S ha jól tudom, vannak olyan vegánok is, akik a munkalovak felhasználását is támadják. Na ők az igazán nevetségesek.

2018. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 11-essel. Nagyon jó, élethű műszörméket lehet ma már kapni
2018. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A 14.es vagyok.


Abban igazad van, hogy nem szabadna a környezetünket mérgezni, abba is rengeteg állat leli értelmetlen halálát.

De a bundának nincs létjogosultsága, nincs haszna, mert már nincsen szükségünk rá.

Gondolj bele, már nem a szabadban élünk, már nem vadászunk, már minőségi műszörmék készülnek és igen, nyilván az is környezetszennyező, de akkor se annyira drasztikus mint mikor állatokat ölnek le a bundájukért.

Lehet szőrme/műszörme nélkül is élni, sőt bőr kabátok és bármilyen más bőr ruha nélkül is. Mindenre van már alternatíva, akkor miért ragaszkodunk még mindig ahhoz, hogy állatok haljanak meg a mi szépségünkért?

Most te tulajdonképpen azt gondolod, hogy az én vagy Kis Piri szépsége és nívója többet ér, mint 100 csincsilla halála?


A környezetszennyezésben viszont minden pontban igazad van, én se szeretem, én se szennyezem a környezetem, de bundát se hordok...


A Peta meg már tényleg nem normális, túl "radikális".

2018. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Szép a szőrme ez tény.


De.


A világ túlnőtte magát. A szőrméből is ipar lett. Minden, ami ipar, szenvedést jelent a benne felhasznált állatok számára. Ez alól nem kivétel a tej-, tojás-, húsipar sem.

Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a tejet, tojást, húst könnyedén beszerezhetjük kistermelőtől is, aki emberséges körülmények között tartja az állatait. Legfeljebb a lusta ember nem képes ezt megtenni, ma már ugyanis kismillió felület van (hogy csak a legnagyobbat említsem: facebook), ahol az ember megkeresheti ezeket a termelőket, és akár rendelhet is tőlük.


A szőrme sajnos nem ilyen egyszerű. Minél nemesebb prémje van egy állatnak, annál igényesebb, kényesebb, és annál magasabb az önköltsége a fenntartásának. Kistermelő nem fog vele bajlódni.


Az irhakabáttal, bőrholmikkal (marhabőr, sertésbőr), nyúlszőrmével különösebb gondom nincs, mert ezek az állatok levágásra kerülnek, a bőrüket ha nem dolgoznák fel, csak meg kellene semmisíteni őket.


A szőrme számomra kész horror. Nem ítélem el azokat, akik hordják, mert jelentős részük fel sem tudja fogni, hogy a kabátjának milyen ára van. Lehet, hogy tud róla, de mivel az állattartáshoz fingja nincs szegénykémnek, elképzelni sem tudja, hogy ez mit jelent. A többsége képtelen ezt magában realizálni. De tényleg.


Szóval, lehet ő ettől még állatszerető, adakozhat állatvédő egyesületeknek, menhelyeknek, elítélheti magában az állatkínzást, de ettől ő még nem lesz tényleges állatvédő - pont amiatt a rózsaszín buborék miatt, amibe belebugyolálja a tündibündi széplélek világát, és ahová tudat alatt sem engedi be a valóságot.


Az ilyen embertől egyszerűen nem kell sokat várni. És a kabátját sem kell bántani, felesleges.


Én is a tartásmód és a leölés szigorúbb szabályozását pártolnám (mert azt az ábrándot hogy TILCSUKBE, el lehet felejteni mindaddig, míg van rá pénz). Ha már luxuscikk, a milliomos feleséget nem fogja érdekelni, hogy 1 vagy 2millióba kerül a kabátja, megveszi.


Ezt én azzal szabályoznám, hogy nem engednék előre legyártott szőrmét, ami boltban megjelenhet. Ha valaki szőrmét akar, adja le a rendelését a mesterembernél, aki jelez a prémesállat tenyésztőnek. Beletelhet fél évbe is, míg elkészül a kabát, és megduplázza a költségeket - meg a végtermék árát -, de az állatnak állathoz méltó körülményeket tudnak így teremteni, leölésnél pedig hatványozott figyelmet biztosíthatnak nekik, mivel nem percenként kell 150 csincsillát megnyúzni, mert nap végére meg kell lennie a napi normának. Import szőrmére képtelen magas vámot kib*szni, hogy ne lehessen a kínai kabátokkal kikerülni az európai állatvédelmi törvényeket, és csókolom. Ha már egy ilyen kezdeményezés megvalósulna...vagy akár csak megszületne, én már örülnék.

2018. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!