Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak ennyire túlzásokba esve az állatvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én állatokkal és növényekkel foglalkozok, és rengetegszer szembe találkozok olyan dolgokkal mint, hogy be kéne tiltani az állatok evését, meg a vadászatot. Az állatok evésével kapcsolatban azt nem értem, hogy ha valaki mondjuk vega, akkor miért foglalkozik ilyen dologgal, és mit gondol, hogy az ilyen propagandának mi értelme van. A túlzott vadászatot én se támogatom, de ezzel is ez a helyzet, hogy amig az ember nem sodor veszélybe egy fajt a túlzott vadászattal, addig nincs baj. De mit látnak az ilyen "állatvédők" a vadászat mögött, hogy ennyire ellenzik? Bocsánat, ha kicsit összecsaptam, de remélem lehet érteni mi a kérdés.

2018. okt. 2. 20:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
69%
"Azért, mert minden élőlény egy ÉLŐ lény. Joga van az élethez. " A növények is élőlények, ők is tudnak szenvedni. Képmutatás ez a hozzáállás, és gyerekes. Sőt mi több: álszent.
2018. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
71%

Ez a Föld. Nincs olyan, hogy "joga van az élethez". Ha az lenne a helyes, hogy minden élőlény élve marad, akkor kizárólag az ilyen óceán alján meg ki tudja, hol leledző ásványi anyagokon élő lényeknek lenne szabad élniük, hiszen minden más élőlény más élőlényeket fogyaszt el. Jó, vannak ételek, amikhez nem kell megölni egy másik élőlényt, de az az ember esetében sehogysem hoz ki rendes tápanyagbevitelt (akármit is mondanak a gyümölcsevők).


Teljesen normális, hogy más élőlényeket, sőt más állatokat eszünk. Én sem szoktam húst enni, mindenevőként megtehetem ezt is, főleg úgy, hogy nem régi eszkimó vagyok vagy hajótörött, aki csak halászgatni tud (vagy megenni a társait), de attól még tudok róla, hogy egy normális mindenevő lény sokszor eléggé opportunista, máshogy már kihalt volna.

Ha valaki vega, sőt vegán lesz, joga van hozzá, meg is vannak a pozitívumai, de elég vad dolog a teljeskörűbb táplálékon élő mindenevőket elítélni.


A normál, visszafogott s a természetet figyelembe vevő, nem annyira sportból és felvágásból történő vadászattal semmi bajom. A felesleges húsevést s az állatkínzást (az élelmiszeriparit is) ellenzem. De túlzásokba nincs értelme esni, nem is tartom jogosnak, de nem is vezet sehova, csak értelmetlen vitákat okoz az embercsoportok között.

2018. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
71%

"A növények is élőlények, ők is tudnak szenvedni."

A növények primitív "élőlények", nincs idegrendszerük, nincsenek idegeik, ergo nem éreznek és nincsen tudatuk. Ebből következik, hogy nem tudnak szenvedni sem.

2018. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
47%

Mosz éljük a nagy bűnbánat korát.

Ne együnk húst, ne használjunk állati eredetű termékeket... A sok buta Petra-rajongó olyan szintű önámításban él, hogy hihetetlen! Azt se teljesen értem, hogy a sok vega meg vegán miért akar húsra /húsételre emlékeztető kajákat enni (vegán szalonna is van!!), tök bizarr, mintha megenném a zöld kígyót, mert az uborkára hasonlít.


Én kvázi nem ellenzem a vadászatot, mert napi szinten szembesülök a vadkárral (erdőben). Természetes ellenség (amit az ember írtott ki) hiányában elszaporodnak. A terület nem tudja eltartani őket. Nem vennék részt vadászaton, de igenis kötelező velejárója a gazdálkodásnak. De sosem a veszélyeztetett fajokra gondolok!!

A legtöbbször nem látnak túl a propagandán (idióta PETA!!), csak vagdalkoznak.

Elítélik az állatkísérleteket, de azért bezabálják a gyógyszert, ha betegek. Azokat is tesztelni kellett valamin.

Nevetséges, hogy sokan a 200ezres telefonnal a kezükben (amit tájföldön rabszolgamunkával állítanak elő,meg kvázi környezetszennyező) játszák a nagy humanitárius, nagyon zen, nagyon csí, csak cruelty free-bio-vegán-mindenmentes (ész) életet élő majmot.

2018. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
45%
*most, peta
2018. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
51%

"Elítélik az állatkísérleteket, de azért bezabálják a gyógyszert, ha betegek." - Mondjuk az állatkísérletek másak. Millió esetben a számítógépes szimuláció hatásosabbnak bizonyult az állatkísérletnél. Szóval ebben az egyben igaza van az állatvédőknek.


Viszont mondod, nem vennél részt vadászaton. Én igen. Imádom a fegyvereket, szívesen megtanulnék lőni nagyobb puskákkal is. Vagy magyar íjjal milyen király lehet már vadászni. :D Bitang erős, a lágy részeket tuti akadálytalanul viszi át, ha a kemény polifonba 10-20 centire befúródik. Sőt, van olyan hegy, ami átüti a vasat. :D

2018. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Olyan nem létezik, hogy "van joga élni". Amúgy, ha sok pénzt költök rá, és sokat tanulok (dióhéjban), akkor igen, jogom van elvenni egy állat életét.

Minden állat szenved egytől egyig, és az ember sem kivétel. Engem az zavar, hogy azzal példálóznak sokan, hogy "mi lenne, ha a te szádat lyukasztanák át egy horoggal, vagy a te füledet/farkadat csonkítanák meg". Na jó gyerekek ne röhögtessetek, 2. os biológia. Egyébként én semmiből se szeretem a végleteket. Nem tűröm, ha valaki kölyök vadakkal pózol, de azt se, amikor fröcsögnek a vadászat betiltásáról.

Másik téma, hogy az ember mivel feljebb kerekedett imteligenciában a többi állat fajon, ezért szerintem nyugodtan formálhatja a vadállományt, és szaporíthatja, majd eheti meg az állatokat.

Ui: ha lenne vigzsgája valakinek horgászásból tudná, hogy kíméletesen kell bánni a hallal, és a növények nem rendelkeznek idegekkel.

2018. okt. 2. 22:48
 18/37 anonim ***** válasza:
60%
"növények nem rendelkeznek idegekkel." A növények képesek bizonyos szinten kommunikálni egymással, , sőt riasztani egymást ha valami károsítja őket. a vagyis érző lények. Tessék utánanézni. Azért mert nem sikoltoznak mikor élve felzabálják őket, még ugyanúgy élőlények mint az állatok. Ennyit a logikáról hogy miért nem esznek egyesek állatokat...
2018. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
47%

Bárki aki kotorékozik kérdezés nélkül fejbe vágnám, és ugyanez a véleményem arról is amikor disznóra küldik a kutyákat.


Egyéb problémám nincs.

2018. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
42%

"A vadászattal alapvetően az a baj, hogy az őskorban az ember azért vadászott, hogy éhen ne haljon. Manapság miért vadászik az ember? Színtisztán hóbortból! Mert ha éhezne, akkor tudna kaját venni a sarki boltban, nincs rászorulva, hogy vadásszon."


Az a baj, hogy ha nem lenne vadászat, akkor nem lenne a sarki boltban sem semmi. Az ember azért szántja fel az állatok természetes élőhelyét és termeszt rajta gabonát, kukoricát, napraforgót, stb. mert élelmet csinál belőle magának és a háziállatoknak. A vadászat pedig azért létezik, mert a vadak eleszik előlünk azt, mielőtt learatnánk. Vagy mit gondolnak itt egyesek, az ember ész nélkül termeszti a növényeket, aztán meg a tengerbe önti? Sajnos vagy nem sajnos, ilyen mennyiségű mesterséges növénytermesztésre szükség van, a kereslet szabályozza a kínálatot, és ettől függ az is, hogy mennyire kell szabályozni a vadállatok létszámát. Szóval, igazából ma is azért vadászik az ember, hogy neki és a háziállatoknak jusson a táplálékból, és ha holnap úgy döntene az összes vadász, hogy ő márpedig ilyen szadista hobbit nem űz tovább, akkor nemsokára neked sem kéne miért lesétálnod a sarki boltba.

Biztos nagyon sok vadászatot ellenzőnek rosszul esik a gondolat, hogy azért is lőnek szarvast, hogy neki legyen miből kenyeret csinálni, vagy a házi kedvencének ételt, de attól még így van.

2018. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!