Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak ennyire túlzásokba esve az állatvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én állatokkal és növényekkel foglalkozok, és rengetegszer szembe találkozok olyan dolgokkal mint, hogy be kéne tiltani az állatok evését, meg a vadászatot. Az állatok evésével kapcsolatban azt nem értem, hogy ha valaki mondjuk vega, akkor miért foglalkozik ilyen dologgal, és mit gondol, hogy az ilyen propagandának mi értelme van. A túlzott vadászatot én se támogatom, de ezzel is ez a helyzet, hogy amig az ember nem sodor veszélybe egy fajt a túlzott vadászattal, addig nincs baj. De mit látnak az ilyen "állatvédők" a vadászat mögött, hogy ennyire ellenzik? Bocsánat, ha kicsit összecsaptam, de remélem lehet érteni mi a kérdés.

2018. okt. 2. 20:39
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Nem veszekedésként írtam ki, csak kíváncsi voltam az érvekre. Ki tudja, hátha meggyőz valaki az igazáról. Egyébként nekem is az a véleményem, hogy nem lehet nem beavatkozni, hiszen minden állat beleavatkozik a természetbe.

Nem gondolom, hogy állatvédelem témába csak echte állatvédők írhatnak ebbe a témába.

2018. okt. 5. 17:21
 32/37 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem sem arról van szó hogy csak ‘echte’ állatvédők irhassanak ide de mi a baj azzal, ha vannak olyanok akik válogatás nélkül minden életet védenek? Tehát hogy mi ezzel a problémája bárkinek is? Nem ártok vele senkinek, nem szólok bele senkinek az életébe, csupán próbálok az állatoknak segíteni úgy ahogy tudok. Ennek pl számomra! egy nagyon egyszerű módja a veganizmus, mert nekem minden állat egyenlő.
2018. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Ezzel nincsen semmi baj, csak azzal, ha az ilyen emberek tüntetnek, meg megnehezítik a hús termelés folyamatát.
2018. okt. 5. 21:23
 34/37 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakoznék a beszélgetéshez. Azért a tüntetés jogát hagyjuk már meg. Nincs azzal semmi baj, ha valaki valamiért tüntet. Maximum nem értesz vele egyet.

Engem személy szerint a metrós, buszos vagy éppen légitársaságos tüntetések sokkal jobban zavarnak, mert azok tényleg megnehezítik az életemet.

Én tüntetéseken nem szoktam részt venni, de megértem azt, aki az utcára megy az állatok jogai vagy azok tartási körülményei miatt. És ebből az átlagembernek semmi hátránya nem származik - nem emiatt áll át egyre több tejtermelő cég pl. részben vagy teljesen a növényi tejre, hanem mert a tejipar minden évben egyre nagyobb mínuszt termel. Ugyanígy nem ezért nő a vegán húspótlók kínálata mert valaki tüntet, hanem mert van rá óriási kereslet.

2018. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Azért az egy kicsit túlzás, hogy nem esik átlag embernek baja, mondjuk amikor gyújtokatnak egyetemeket meg laborokat, az állat kísérletek miatt
2018. okt. 5. 21:53
 36/37 anonim ***** válasza:
54%

Én ilyenről még nem hallottam, de az már nem a tiltakozás, hanem a bűncselekmény kategória.

A békés tiltakozást nem szabad összemosni az erőszakos cselekményekkel. A tiltakozáshoz mindenkinek joga van, az erőszakhoz nincs.


Tök mindegy milyen okból gyújtogat valaki, így is úgy is helytelen. És az a meglátás is az, hogy az állatvédelem miatt van - nem amiatt, hanem mert 1-1 ember agybeteg és nem képes a mondandóját békésen közölni. Ne az 1% hülyeségéért vond felelősségre a 99%-ot.

2018. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
11%
"A tiltakozáshoz mindenkinek joga van, az erőszakhoz nincs." De a kérdezőnek saját véleménye szerint joga van gyilkolni. Ölni oké, erőszakosnak lenni nem. Wut???
2018. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!