Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy kutyát csak házba való bejárással lehet örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk majd egy kutyát. A kutyus menhelyről lenne, a minap el is látogattunk pár menhelyre, megnézni a kutyákat.

Több menhelyen kikötés , hogy a kutyust csak házba való korlátlan bejárással lehet örökbe fogadni.


Nekünk viszonylag nagy udvarunk van, de a bulldog, németjuhász keverék kutyusokra is vonatkozik ez a kikötés.

Nálunk sosem voltak bejárósak a kutyák, sem a macskák.


Ti mit gondoltok erről ?


2018. nov. 7. 10:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Számomra elképzelhetetlen, hogy a családtagként kezelt háziállatom csak kint legyen. De azért azt is hozzátenném, hogy ez erősen gazdafüggő, csak kint is lehet jó dolga, és a nagyobb menhelyek feltételeinek elképesztően nehéz megfelelni. Próbálkozz vidéki, kisebb menhelyeken.
2018. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Én falusi vagyok, itt kutyának-macskának kinn a helye. Már felnőtt koromban láttam először kutyát házban. A miénk is menhelyi, szó sem esett ilyesmiről (Miskolc). Keresgélhetsz a neten is, biztos soknak keresnek gazdit.
2018. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Én meg tanyasi vagyok, s mégis a kuvaszomat beengedem a házba :) csak a hálóba meg a fürdőbe nem. A macskák meg egyenesen inkább benn laknak. Ki szoktak azért menni pár órára (és néha egérrel jönnek vissza:)), de most is itt ül az egyik az íróasztalon.


Nekem az lenne a bajom a csak kinti állattartással, hogy pl. rossz időben, vagy télen, mikor a kertben nincs munka, én kimegyek reggel-este, megetetem a tyúkokat, hozok be fát, de amúgy max. egy órát vagyok kinn. Tehát alig-alig lennék valamit az állataimmal. Ők meg velem akarnak lenni, és én is velük - azért lettek végül is.

Ha nem jöhetnének be a házba, akkor a nap nagy részében egyedül lennének. A kutyám pl. nem a házban akar lenni, hanem VELEM. Én vagyok neki a családja. Ha kinn vagyok, kinn akar lenni, ha elmegyek túrázni, jönni szeretne, s ha benn vagyok, ő is benn akar lenni. Ezért lett belőle kinti-benti kutya.

A macskák nyilván kinn is ellennének, de én olyan macskát akartam, aki bújós, kedves, ágymelegítő stb. De a kutyám, ő szenvedne, ha szinte egész nap egyedül el lenne zárva tőlem.

2018. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%
Helyes. Így szűrik ki, hogy kinek eszköz a kutya, akitől csak kapni akar és kinek társ, akinek adni szeretne (törődést, szeretetet, saját társaságát). A menhelyiek már szenvedtek eleget, nem kell nekik még több baj egy ridegtartásban godolkodó gazda mellett.
2018. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az utolsó véleményével nem értek egyet.

Nem engedjük be a házba , mert van itt torpenyuszi is . Az idvarunk nagy, és ha jó idő van sokat tartózkodunk kint. Van teraszunk , az udvar rendezett. Nyilván egyértelmű a kutyus kinti tartása. Ki tudja elégíteni a mozgásigényét, tud ásni . Nem tárgyként tekintetünk egyik állatunkra sem. Soha. A cicák ivartalanítva vannak, nem maszkalnak el, itt ülnek a teraszon vagy egeresznek.

Télen pedig az istállóban vannak a szénában vagy a kazánházban. Ja és a kutyaházban is beépített hungarocell van a volt kutyánk után. Persze ahány ház annyi szokás.

Én sosem partoltam akik bent tartanak nagyobb mozgásigényű állatkákat.

2018. nov. 7. 11:09
 6/31 anonim ***** válasza:
14%
Akkor mondd, hogy házba fogadod örökbe. Nyilván nem fognak rendszeres házlátogatást tartani és figyelni, hogy mikor mennyi időre engeded be a kutyát.
2018. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

Nekem jelenleg kinti-benti kutyusom van, ott lehet ahol épp akar.

DE

Előtte mindig is kinti kutyáim voltak. A garázsban van fűtés és kutyaajtó, oda bármikor be tudtak menni amikor hideg volt. Természetesen amikor tüzijáték volt, vagy hatalmas vihar és dörgés, és a kutyák féltek akkor mindig bejöhettek. Jó életük volt, boldog kutyák voltak, rendben voltak tartva, sétáltunk, játszottunk, foglalkoztunk velük, fésülgettük őket, nem szenvedtek hiányt semmiben. Szerettük őket, nem eszközök voltak számunkra, és nem "csak egy kutya". Ez egy hatalma előítélet a kinti kutyásokkal szemben, hogy mindenki csak tárgyként tekint a kutyájára, és hogy a kinti kutyákkal nem foglalkoznak.


Én sem értem a menhelyeknek ezt a kikötését. Még kistestű/rövid szőrű kutyáknál megértem, hogy fáznak, főleg télen meg éjszaka be kell engedni őket a lakásba. De szerintem ha örökbe fogadok egy kuvaszt vagy német juhászt, akkor még ha nem is jöhet be a házba, de van egy nagy udvara, járunk sétálni, tanítgatjuk és játszunk, még úgy is simán jobb élete lenne mint egy menhelyen egy 2x2 méteres kennelben..

2018. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Azt írod, ha jó idő van sokat tartózkodtok kint. Ez oké, viszont valljuk be többször van rossz idő mint jó. Eső, hó, hideg, nyáron nagyon meleg. Ezekben az időszakokban a kutya baromi sokat lenne egymagában.


Az hogy nagy az udvar és ki tudja elégíteni a mozgásigényét butaság. Az csak egy udvar. Egy hónap alatt halál unalmas lesz neki. Pont olyan mintha te egész nap egy szobában kuksolnál. A kutyánk kell a séta, a gazdával való közös akció.


Nem a mozgásigény szabja meg egy kutya lakásban tarthatóságát, hanem a gazda hozzáállása.


Az meg hogy bulldogot nem adnak csak kinti tartásra ezen nem kell meglepődni. A bulldog pont nem az udvarra való.


Nem tudnék kutyát csak kint tartani. Ha ismered őket eléggé, akkor ismered az igényeiket is. Az első igényük pedig a gazda közelsége.

2018. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

Én nem hiszek abban, hogy ridegtartásban is lehetne kutyát jól nevelni. A nap nagy részében egyszerűen ki van zárva a falkájából, vagyis a családodból. Nem érti, hülye lesz. Én is vidéki vagyok, itt mindenki szentül hiszi, hogy a kuvaszok az ördögtől valóak, mert egy idő után megőrülnek és rátámadnak a gazdára, ahogy volt már erre példa. Na hogyne :D Pedig elég nagy területen vannak, hogy ki tudják futkosni magukat. Unatkoznak és nem értik a falkasorrendet...

Az nem gyanús, hogy az összes problémás, ugatós, szomszédok idegét ölő kutya ridegtartású?

Fel kell szerelni egy kutya/macskaajtót és akkor ugyanúgy oda megy az állat, ahova akar, csak ebbe beletartozik a falkája is. Mert oda akarnak általában a legjobban.

2018. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%
#9: Pedig de! Volt kuvaszunk, idős korára megbolondult, minden családtagot megkapott, anyámat konkrétan akkor, mikor neki vitte az ételt! Sose volt bántalmazva.
2018. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!