Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért vesznek állatokat...

Tevenyereggyarto kérdése:

Miért vesznek állatokat ajándékba?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam ,hogy xy AJÁNDÉKBA kapott élő halat (pl: aranyhalat), húsvétra nyuszit ilyesmik de úgy ,hogy lófingnyit se tud a tartásukról (és ezzel valószínűleg az ajándékozó is tisztában van) aztán persze csodálkoznak ha megdöglik szerencsétlen. Ezt tetőzi az amikor még okoskodni próbál ,hogy “hát pedig szerintem jó lesz 10 liter ennek az egy halnak nem kell neki 200 liter + társak, amúgy is ismerősömnél is jól élnek egy 20 literesbem már 2 éve”.


Nektek mi a véleményetek ? Vagy volt ilyen “élményetek” ?



2019. ápr. 27. 15:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen kaptam egy nyuszit a nagyszüleimtől ajándékba, 7 évig élt, úgy emlékszem, hogy a szüleim nem tudtak róla. De őt igazából szerettem és nagyon jól elvoltunk, volt egy pár m2-es helye, amit pár havonta átrendeztem és nyáron pedig egy kis karámja, amiben legelészhetett.


Bár annak vagyok a híve, hogy nem ajándékozunk élő állatot, pár éve a szüleimmel megleptük a nagybáttyámat egy kecskével, akinek akkor volt pár lova és előtte pár hónappal vett egy tanyát, hogy ott gazdálkodjon. Nagyon örült neki, a mai napig is megvan a kecske, sőtt fél évvel az érkezése után vett még hozzá vagy 10-et.

Ő egyébként több állatot is kapott azóta, nem tőlünk, hanem más ismerőseitől, szintén meglepetésszerűen.


Én egyébként nem is tudom, hogy mihez kezdenék, ha valaki most beállítana bármilyen állattal, mert ha megtartom, tudom, hogy mindenből igyekeznék a legjobbat adni neki és magamban mérgelődnék, hogy ez nekem milyen sok pénz, idő, visszaadni meg nem volna szívem, mert félnék, hogy rossz helyre kerül...

2019. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez szinte ugyan az a helyzet mint nálam. Ti sem csak úgy beállítottatok egy kecskével hanem tudtátok ,hogy van lehetősége (s igénye) egy ilyen állatra. Na az ilyet nem ítélem el, sőt! De a hirtelen “csak úgy” ajándékállatok ellen kellene valami törvény vagy szabályozás. Lehet ez úgy hangzik mintha túlreagnám de itt szó szerint állatéletekről van szó.

2019. ápr. 28. 17:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Mert jó ötletnek hiszik és nem értik hogy felelősség.

Jó, egyszer kaptam ajándékba állatot DE.

Kígyós havertől elhoztam egy kis patkányt, nálam nőtt fel, imádtuk, megöregedett, elpusztult. Volt mellette több patkány is, még mindig van. Na, ez a haver annak tudatában hogy vannak patkányaim, van még mellettük hely mégegynek és milyen nemű illik a csapatba, meglepetésnek elhozta nekem az anno elhozott patkány utolsó élő leszármazottját (időközben abbahagyta a kígyózást, a tesók még gondolom mentek kajának)nyilván semmi gond nem volt belőle mert nem csak puff itt egy random állat nemtom tudod-e mit eszik.

Személységre megjegyzem brutál izgága kis patkányka volt szóval másik 4 mellett lehet nem kapott volna elég figyelmet, plusz egy ismerősöm pont akkor akart elpatkányosodni így odaadtam neki, boldogok vele nagyon, de tényleg ha úgy döntünk megtarthattuk volna csak gondoltam ők jobban örülnének neki.

De sajnos a legtöbb ajándékozás nem ilyen. Vesznek a gyereknek valami izét aztán ha mégse kell neki megszabadulnak tőle mondván "a gyereknek vettük de nem gondozza" mintha egy 8 éves felelőssége lenne egy állat amik a szülők vettek.


Állatot csak megbeszélés után, meggyőződve arról hogy az illető ért hozzá és AKAR, "ajándékoznék".

2019. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Megjegyzem állatos csoportban láttam olyat ahol tényleg jól csinálták a szülők, a legfontosabb hogy ők is akarják az állatot hisz nagyrészt az övék lesz, illetve sokszor azt csinálják hogy először is rendesen utána néznek, megveszik a felszerelést, és igazából az az "ajándék"? akár benne plüssállattal majd együtt elmennek és a gyerek kiválasztja pontosan melyik állatkát hozzák el.
2019. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!