Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha tudok állatkínzá...

Mit tegyek ha tudok állatkínzásról?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, hogy állatkínzásnak számít- e, ahová edzésre járok, az ablakon kinéztem és láttam, hogy vagy a szomszéd épület területén vagy a konditerem területén (nem tudom kihez tartozik) láttam 2 gyönyörű nagytestü kutyát (egy németjuhászt és talán egy argentin dogot) akik egy kb.2x3 méteres kennelbe zárva élik az életüket. Van kutyaházuk, de ez akkor sem élet, nem? Egyszer esős időben szintén az ablakból láttam, hogy óriási patkányok szaladgáltak a kennelben, a kutyák meg a házukba húzódva figyelték őket :(

Mit lehet ezzel csinálni? Ez állatkínzás (törvény szerint)?


2010. júl. 15. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
jelentsd állatvédőknek,
2010. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez bizony állatkínzás! Főleg hogy a legutóbbi törvénymódosításban azt mondták ki ha jól emlékszem, hogy legalább 10 négyzetméter kell egy kutyának. Am a két kutya együtt van 2x3 méteren? Telefonon jelentsd be a legközelebbi állatvédelmi egyesületnél(asszem névtelenül is megteheted). Majd ők megteszik amit lehet. Rendőrségen sztem ki is röhögnének. Majd szólj hogy végül mit csináltál, és hogy aztán változott-e valami az állatok körülményein.
2010. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi egyesületeknek, alapítványoknak bőven elég dolguk van a saját állataik ellátásával. Elvétve akad csak az országban 1-2 olyan szervezet, ami ténylegesen tud foglalkozni állatkínzásos esetekkel (pl. kecskeméti Mentsvár). Joguk, hatáskörük pont ugyanannyi van, mint neked, ők is civilek. Ez nem Amerika!

Tehetsz feljelentést a rendőrségen, a jegyzőnél és a hatósági állatorvosnál. De nem valószínű, hogy fog történni valami...

Ha a kutyák jól tápláltak, ne adj isten még oltásuk is van, akkor ki fognak röhögni. Hiába van törvény, nem használják.

Esetleg sétálj át, és beszélj a telepen dolgozókkal - kedvesen, normálisan, kíváncsian, tanács adó jelleggel.

Az is lehet, hogy őrkutyák, és éjszaka (zárás után) ki engedik őket.


Nézd meg a nagykátai ügyet. Olvashatod a hozzá tartozó, hatóságoktól származó hivatalos ítéleteket, indoklásokat is. Felháborító és elszomorító. Van kép is bőven. Ha ez nem állatkínzás, akkor szerinted törődni fognak két szerencsétlen kennelbe zárt kutyával?

12. oldaltól kb. a 15.-ik.

[link]

2010. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!