Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Normális ha ez zavar vagy...

Normális ha ez zavar vagy velem van a baj? (kutyaugatás)

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék imádom az állatokat, nekem is van kutyám azonban a szomszéd kutyái őrületbe tudnak kergetni. Sokszor egész nap tudnak ugatni, megemlítendő, hogy mindig meg vannak kötve. Azonban nagyon nehezen tudok aludni hiszen a szobám ablaka pont a szomszédok kert hátuljára nyílik ahol vannak a kutyák és majdnem egész éjjel ugatnak. Gondoltam kérni pszichológus segítségét mert nagyon zavar és folyton fáradt vagyok a sok nem alvástól, valamint arra is gondolok, hogy velem van baj, hogy ez ennyire zavar. A szomszédokkal próbáltam beszélni azonban elutasítóan válaszoltak vagy megígérték, hogy tesznek valamit, hogy bár elengedik őket az udvarra nappal, de semmi változás.

2020. ápr. 1. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Jegyzőnél be tudod jelenteni, kérj birtokvédelmet.
2020. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%
Nevezz ki egy másik szobát hálószobának.
2020. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Feljelentheted őket csendháborításért!
2020. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Tök normális hogy zavar a non-stop kutyaugatás.


Ha a kutyák állandóan ki vannak kötve, akkor készíts bizonyítékot és jelentsd fel a szomszédot, ugyanis TILOS láncontartani egy kutyát.

2020. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Ezt sokszor megkérdezték.


Rendőrt, jegyzőt szoktak ajánlani, de az olyan hosszas macera, hogy előbb döglik meg az összes kutya, mint hogy valami történjen az ügyben.


Elköltözöl vagy megmérgezed, más lehetőség nincs.

2020. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen megértem imádom a kutyákat és alapból nem is zavar az ugatás de mikor a szomszéd kutyája napi 8 órában tolja egyhuzamban azért már kezd idegesíteni.

Jogilag csendháborítás de az a baj ez egy hosszú eljárás és igazából nem tudják kényszeríteni a szomszédod hogy csináljon bármit is.

2020. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Nincs veled baj. Nagyon idegesítő a kutyaugatás zaja. Én utálom, mikor pl. megyek haza az utcán a saját házamba és akkor egész úton folyamatosan szinte a kerítésnek rohannak neki és vonyítanak. Bameg, a közelébe se mentem a házuknak (itt nincs járda az úttesten megyünk és az úttestől kb. 8-10 méter a házak kerítése, előtte zöld terület van...) de nem lehet nyugodtan hazamenni, mert üvölt az összes. Egy rákezdi, a többi meg utána. És érdekes, csak este csinálják ezt. Ugye bárki más is végig megy az utcán mikor aludnánk, akkor indul a kórus... A szomszédunknak egy időben volt kutyája, a hálónk ablaka kb. 10 méterre van a szomszéd kertjének a végétől. Amúgy jó fej kutya volt, nem is volt zajos, de egyszer talált éjszaka valami sündisznót és folyamatosan ugatott, szerintem órákig. Én azt hittem megüt a guta annyira idegesített már a hangja, hogy el sem tudom mondani. Nem is tudom mi lett volna az idegeimmel, ha ez minden éjjel és nappal megy.
2020. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!