Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vonaton utazó állatoknál csak...

Vonaton utazó állatoknál csak engem zavar?

Figyelt kérdés
A vonaton a gazdi a kutyát az ülésre fekteti, ülteti, nem rak alá pokrócot, bár még az is csak az elmegy kategóriában lenne nálam. Hogy szabályos kutyát utaztatni tömegközlekedési eszközön?
2018. jan. 12. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok, hogy kutyát vagy poggyász méretű szállító eszközben lehet utaztatni, vagy pedig pórázzal, szájkosárral jegyet véve neki. Nem tudom hogy ez szabályozva van-e hogy hol helyezkedjen el a kutya a vonaton vagy buszon, én nem ültetném fel a kutyát már csak azért se mert ha én otthon beengedem megtörlöm a lábát előtte, itt azért nincs rá mód és tekintettel vagyok a tisztaságra plusz erre, hogy vannak emberek akiket ez zavar.
2018. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én nagyon allergiás vagyok rájuk, de persze elfogadom, hogy őket is valahogy szállítani kell, ha nincs más megoldás akkor így és, ha ezt tapasztalom inkább átmegyek másik kocsiba. Sajnos annyira érzékeny vagyok a szőrére, hogy félek az ott maradt szőrtől is kijönne az allergiám.

A másik amiért zavar pedig az, hogy az a kutya, ha nem is a földön hempergett előtte, de biztos nem volt rajta cipő...

2018. jan. 12. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Érthető, a kutyás-nemkutyás rétegek együtt élése a tolerancián alapszik, te elviseled azt hogy azokat a kutyákat is utaztatni kell, a kutyások pedig (szerintem elvárhatóan) toleránsak a többi emberrel szemben és nem ültetik fel az ülésre a kutyájukat. Főleg ilyen esetben meg lehet érteni téged hogy allergiás vagy a szőrre, nyilván nem a kutyára irányul az aggályod (meg nem is a kutya tehet róla hanem a gazda), de szenvedsz a szőrtől.
2018. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van kutyám, szóval tényleg nem az állat ellen vagyok.
2018. jan. 12. 19:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg érdekelne olyan hozzászólás is, aki fel szokta engedni a kutyát a vonaton. Érdekelnénk az ő érvei mellette.
2018. jan. 12. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám a lábamnál utazik a vonaton. Én sem szeretem, ha az ülésre ültetik a kutyát, hiszen előtte az utcán járkált.

És pontosan ugyanennyire zavarnak azok a szülők, akik cipőstől felengedig a gyerekeiket az ülésekre.

2018. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen, az is probléma... Azért szoktak szólni a kalauzok, a kutyáért nem.
2018. jan. 13. 11:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
engem is zavarna
2018. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!