Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, mikor...

Mit gondoltok arról, mikor egy háziállatnak emberi keresztnevet adnak?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit fura, mikor egy kutyának, mondjuk, Nóra, vagy Gábor a neve.

2020. máj. 26. 11:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jópofa tud lenni. Ilyenkor karakteres ember neveket adnak általában az állatnak. Az fura lenne, hogyha Elemér, Dénes, Nándor, Norbert, Péter, vagy hasonló neutrális ember neveket adnának nekik, de mondjuk nagyanyámék németjuhászát Cézárnak hívták. Karakteres név, ami passzolt hozzá. Bírtam azt a kutyát. Hallottam Béla nevű macskáról, szerintem ez is szellemes, mert a Béláról az embernek egy ilyen nagyobb darab, sörhasas fickó ugrik be, ami jó párhuzam egy lusta kandúrral.

Nekünk lány kutyáink vannak, két spániel, hozzájuk valami rövid, aranyos nevet akartunk, így lettek Luca és Szofi.

Aztán egy csomó olyan nagyobb testű kutya van, akiket Tysonnak hívnak. Ez is passzol, mert az ember a boxolóra asszociál.

Ismeretem olyan magyar vizslát, akit Nimródnak hívtak, ez is illik rá.


Legalább annyi ember ad ember nevet a kutyájának, mint ahány nem ad. Egy ilyen név sokszor többet mond, mint egy Bodri. Például a fenti Dezsőn én is mosolyogtam egyet. Szerintem éppen az a fura, amikor az utcán azt kiabálod, hogy: Lekvár! Alma! Medve!

2020. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
62%

Szerintem vicces.

Kepzeld el amikor valaki ugy torzskonyvezteti a kutyajat, hogy mittomen Kovacs Karoly.

Hivd azt a kutyat :D Kovacs Karoly gyere ide! Szerintem jopofa.

2020. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem éppen az a fura, amikor az utcán azt kiabálod, hogy: Lekvár! Alma! Medve!"


Nekem meg pont az a fura, mikor valaki kiabál az utcán, hogy "Dani!", "Luca!" és kiderül, hogy egy kutyának szólt. :)

2020. máj. 26. 12:42
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura, az én állataimnak is emberi neveik vannak, és illik is rájuk.

Nem tudnám elképzelni a border collie mixemet olyan névvel, hogy Buksi vagy Morzsa vagy Rex, de még gyümölcs neve sem igazán passzolna hozzá, pedig a fajtamentéstől olyan nevet kapott, de nem hallgatott rá, aztán kapott egy angol embernevet, és arra egyből felkapta a fejét.

A nimfapapagájaimnak is embernevet adtam, és ezek illenek hozzájuk, még tudják is, hogy melyikhez szólok éppen.

Egyébként a legtöbb emberi névnek is van jelentése. Például a Zoé azt jelenti, hogy élet.

2020. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, inkább a kutyáját hívja valaki mondjuk Brian-nek, mint a gyerekét magyar fonetikus írással. :-D
2020. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 Amíg nem lökik a padlóla, dulván, addig belefél :D
2020. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nagyon változó, kutya és név függő, tud nagyon találó lenni, de lehet borzalmas is.

Adtam már én is a kutyámnak ember nevet, azt egyszerűen imádom, de akit egy éve fogadtam örökbe, annak a nevével nagyon nehezen békültem meg(idibe volt nálam pár hónapig, akkor nem éreztem jogosultságot, hogy átnevezzem, utánna meg már hallgatott rá), de mára már fogalommá vált és természetes lett nekem, hogy kutyanév :).

2020. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyám neve Luca. Anyukám nevezte el, mert ő mindig azt mondja, hogy "ő a gyerekét soha nem nevezné el így, mert nem tetszik neki a név "embernévként"" :D (jajj de le leszek pontozva :D) De egyébként én nekem vannak olyan embernevek, amik beleférnek kutyánál. Pláne az ilyen Cézár, meg ilyenek. De pl. sosem nevezném el a kutyámat Évának vagy Tamásnak. :D Nekem igazából nincs bajom vele, mindenki úgy nevezi el a kutyáját ahogy akarja. Nekem pl. a Morzsi, Buksi, meg az ilyenek nem tetszenek. Kinek mi. Meg kutyafüggő is. Van amelyik kutyának "ez áll jól", van aminek más. :d
2020. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#3 az én Diego nevű macskám is lány volt 😄


Nekem furcsa, ha valaki Rozinak vagy Pityunak nevezi az állatot.

2020. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Öcsém egyik hullámos papagáját Rozinak hívták, rá illett ez a név, egy papagájra amúgy is illenek az ilyen "r" betűs nevek. :-)
2020. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!