Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Más is el szokott tűnődni...

Más is el szokott tűnődni néha azon, hogy milyen jó, hogy van neki kiskedvence?

Figyelt kérdés
Velem gyakran megesik, hogy ránézek a kutyusomra/cicusomra, és azon gondolkozok, hogy milyen jó, hogy van nekem... Néha még majdnem el is érzékenyülök... Ez veletek is elő szokott fordulni?

2020. jún. 15. 01:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
80%

#9: Ne legyél rosszul, ne okozzon bosszúságot egy vélemény se, ha nem mindenki ért egyet veled, akkor sem! Ha az egész világra haragszol is, legalább saját magadra ne!

A legminimálisabb, iciri-piciri "romantika" sem volt abban, amit leírtam. Hidd el (ha képes vagy rá), nekem is jobban tetszene a minden tekintetben "emberbarátibb" megközelítés, de tényközlésre hagyatkoztam. Nagyon eltájoltad magad! :) Az pl. fényévek távolságával mérhető, mennyire messze éldegélek én a rózsaszín masnis emberhülyítéstől, a nyálcsorgatós fogyasztói társadalom birkaképzőjétől, az agysorvasztó szivárványszín bzitempótól. Bár a "nyóc elemin" túl semmi "képzettségem", de tőlem gyermekkorú

csak memória-és logikai képességek fejlődését segítő ajándékot, rajzkészletet, sakkot, dominót, könyvet, puzzle-t, koncertjegyet és efféléket kaphat. (: igaz, mindig is megválogattam a kevés, de számomra kincset érő ismerőseimet. Jah! és itt újra megemlítem, hogy rokon köztük egy se! Pedig állítólag ők azok, akiket nem válogathatunk meg, ugyi? : )


Cefetül mellélőttél, viszont (akaratodon kívül) jó szolgálatot téve híven bemutattad azt az embertípust, akitől biztonságos távolságot tartok.

És, ugyanvajon miért nem lep meg, hogy mint írod, így tesznek még néhányan!? "" Párom családja, környezete, barátai, mindenki..."" Működik tán az önvédelmük és emberismeretből is jók, azért van ez így?én ezt nem tudhatom! De te, te talán megfejtheted a rejtélyt, ha nem félsz tükörbe nézni és nem becsapni magad.

Fentebb mutattad be, mintegy" közösségi fórumon" a homo elégedetlent, a háziállatra is féltékeny embert. Azt, akiknek (tudd, hogy nem szégyen!) bizony mielőbbi segítség kell a talpra álláshoz, az értelmes életcél megkereséséhez.

Pont azt tenni, mint ahogy írod : "ez a való élet gyerekek, fel kell nőni". Ezzz azzz!

Tehát az elméleti tudásod már megvan! A gyakorlati dolgoknál akadtál el? Békélj meg magaddal, csak akkor lesz csak sanszod megbékülni a téged körülvevő rossz, gonosz, buta, csúf állattartó társadalommal. Miért bánt és miért vagy képtelen feldolgozni, ha vki 40 évig nélkülözött egy életformát, egy életérzést, ami a házikedvenc tartásával jár, később mégsem átall olyan kijelentést tenni, hogy örömet okoz neki, boldog attól, ha már nem csupán emberekben képes meglátni a jót, a szépet, az értékest?

Ezt azt sugallja számodra, hogy akkor már lehetetlen, hogy az élete kiegészítéseként, társaként vele élő kutyával még teljesebb emberré vált? Vagy azt feltételezed, hogy merő rosszindulatból, szimpla zrikából hazudott volna? Egy cicát, kutyát, bármi házikedvencet szeretni, esetleg sok ember elé sorolni!? Skandalum, horror, a vég kezdete, ugyi?


Tudod, kedves, rossz lehet neked, ha - mint írod, sok csalódás után - sem akarsz annyira rugalmas lenni, hogy kipróbáld: másképp is lehet. Nem muszáj olyan kocsi után futnod, ami nem vesz fel. Hol vontam én kétségbe azt, hogy vannak jó emberek is? Ha képes leszel más szemszögből is szemlélni a dolgokat, lehet rájössz, hogy rád is vár valahol, valahány jó ember. Csak az kell, hogy te tedd meg az első lépést felé. Hála Istennek, semmi közöm az életedhez, de csak elfilóztam azon, hogy te, aki ugye, teljes értékű, határozott énképpel rendelkező, öntudatos ember vagy, miért nem próbálsz pl. az általad említett "sorban állók" valamelyikével életképes kapcsolatot kiépíteni? Aki mellett nem kell majd azt érezned, "hogy mégis mi a lóf.szt keresel te ott."

Mások biztosan tudnának mit kezdeni azzal, ha sokan keresnék a kegyeit, mint neked.

De ennek híján sem tud ennyire megkeseredni, mint te. Az viszont botrány, ha egy "gazdi" vígasztalást, együttérzést, törődést, szeretetet kaphat egy egy házikedvenctől?

Oké, utálod azokat, akik nem félnek kimondani, hogy egy állat akár előrébbvaló is lehet, mint egy ember. Köszönöm, hogy leírtad ezzel kapcsolatos véleményedet. Ha több is van a véleményedből, kérlek, ne fogd vissza magad, osszad meg itt. Mi tényleg külön kaszt vagyunk ám :) Pl. nem vagyunk önmagunk ellensége és akkor is együtt tudunk érezni embertársainkkal, ha azok velünk nem. Nu, megyek ebet sétáltatni!

Üdv, szép jóccakát mindenkinek.

( : Még #kilenceskének is + grátisz puszi az orrod hegyére! :)

2020. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!