Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek az állatok nemeit úgy nevezni, ahogy kell?

Figyelt kérdés
Hány kutyás ismerek, aki nem azt kérdezi, hogy kan, vagy szuka kutyám van-e hanem. Fiú, vagy lány? Meg mindenki szinte ezt mondja, hogy van egy fiú kutyám/macskám...stb. Oké, én sem tudom, hogy pl a zsiráf nőstényt hogy hívják pontosan, de nem mondom, egy ismert fajra, hogy kislány kiskutya. Hanem szuka kölyök/kis kutya. Elvileg csak az emberek között van fiú, meg lány. Állatoknál van hím, nőstény. Szuka, kan, kandúr, borjú, tehén...stb. Ha egy kisgyerek mondja, hogy fiú cica, vagy kutya, azt megértem, de hány felnőtt ember, aki biztos hallotta már azt a szót, hogy szuka főleg ha vett kutyát, azt mondja, hogy lány kutya. Az emberek miért nem képesek 1-2 szót használni, minthogy fiú, lány kutya/macska stb?
2010. aug. 2. 22:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Most ez hülyén hangozhat, de én pl azért mert nem akarom megsérteni a kutyámat :D Mert ő szuka, de a szukának van egy olyan rossz csengése...Ezért mondom rá azt, hogy lány kutya illetve hogy nőstény. A kan az már más, azt mondom. :) De a szuka szót nem szeretem.
2010. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
De sok időd van hogy ilyenen gondolkodj. Menj inkább kekszetkapálni a réparétre. Az sokkal aranyosabb ha úgy mondom hogy kislány kutya mint hogy szuka kutya. A szuka kifejezés az olyan csúnya,manapság ha meg akarunk sérteni valakit akkor használjuk te hülye szuka... :D
2010. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Már elnézést de neked ez mit fáj? Tudom hogy a kutyám szuka de ettől még szívesebben hívom lánynak mert jobban tetszik. Téged tán sért morálisan hogy merészelnek egy állatot fiúnak/lánynak hívni amikor az ember is az? Értelmetlen dolog. Majd ha felelek az iskolában akkor úgy mondom ahogy kell, addig meg mit számít?
2010. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Bele ne halj már, inkább foglalkozz a saját állataiddal ahelyett hogy más hülyeségén gondolkozol.
2010. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%
Mert némelyik ember nem képes különbséget tenni ember és állat között!
2010. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
De nem is attól fog tudni hogy szukát vagy lányt mond!
2010. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Azert, mert olyan nincs, hogy "szuka kutya". Van szuka (ami mellekesen kutya) illetve kan. (ami mellkesen kutya).

Tudsz kovetni?


Macskanal van cica (nosteny macska) es kandur (him macska)


De ha az allat - es mellekesen neme is van osszetetelt nezzuk, akkor nosteny/him kutya/macska.


Jo kerdes, hogy miert fiu/lany, es nem him/nosteny, de gondolom, ez mar amiatt van, hogy a tulajdonos emberi, vagy majdnem emberi szintre emeli az allatat.


Amugy, zsiraf: tehen es bika. :P

2010. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondjátok már hogy annyitól mert a kutyát lánynak vagy fiúnak hívják már rögtön emberi szintrlánykutyám mint azok akik ugyan szukának hívják de nem nevelik, elkényeztetik, kisgyerekként kezelik!
2010. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az állatoknak is vannak érzéseik, és nem kezelem le őket azért mert egy más fajhoz tartoznak. Illetve amelyik állat közel áll a szívemhez azt igenis emberi tulajdonságokkal ruházom fel. A nyuszim kisfiú volt, de most már eunuch:-)
2010. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert sokkal másabb a hangzása.

Szerintem Te se azt fogod mondani hogy XY rokonom elpusztult, hanem azt hogy meghalt. A jelentése ugyan az, csak másképp cseng...

2010. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!