Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tesztek , ha gyerekek...

Mit tesztek , ha gyerekek szaladnak a kutyádhoz és kérdés nélkül "rávetik" magukat?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 21:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Rájuk szólok, hogy lassan közeledjenek hozzá, mert mentett és nem szereti, ha lerohanják, nem is tudják így nekifutásból megsimogatni, mert mögém bújik. Ha van egy kis időnk, és figyelnek, akkor el is magyarázom nekik, hogy miért nem szabad lerohanni a kutyát.
2020. aug. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Én már messziről ordítok, hogy nem szabad megsimogatni. Meg sem várom, hogy odaérjenek.
2020. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig lehet messziről kikerülni ezeket. Velem megtörtént már az is, hogy liftből kiszállva pont ott volt 3 gyerkőc szülő nélkül és "jaj, de cuki kutya, megsimogathatjuk", és már jöttek is. Védd ki... :-D Megoldottam valahogy, szerencsére pont senki nem jött egy darabig, amikor meg jött valaki, szépen elköszöntünk, én mentem a kutyával tovább, ők meg haza.
2020. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Velem még ilyen váratlan esemény nem volt. Mondjuk az én kutyám nem is az a "jajjjdecukiiii" öleb kategória, mert 30 kg, de még így is gyakran előfurdul, hogy szólnom kell, hogy nem lehet megsimogatni. Ha meg látom hogy szaladnak felé mert meg akarják simogatni, akkor már messziről szólok, ha már a szüleinek nincs annyi esze, hogy kutya felé nem futkosunk.
2020. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 20 kg-s shar peiem és egy kb 25 kg-s labim, mostanában egyszerre sétáltatom a kettőt (tréning, még tanulnak szépen sétálni együtt). A labi nagyon izgulós, a shar pei nyugis emberekkel szemben, egyedül a kutyákat nem viseli jól (azon is dolgozunk szakember segítségével). Amikor jönnek szemből gyerekek egyrészt intek és szólok nekik hogy lassabban sétálva közelítsenek, másrészt mindkét kutya pórázán veszek vissza és magam mögé terelem őket, hogy a lábamnak ugorjanak, ha ugrálni akar a labi és átragasztja az izgalmát a shar peire. Amikor odaértek hozzám mondom nekik, ha nem kérdezik, hogy óvatosan meg lehet őket simogatni, nem harapnak. Ha kérdezik, akkor a shar peit lazább pórázon odaengedem hozzájuk. A labit folyamatos megfigyelés alatt tartva rövidebb pórázon tartom a balesetek elkerülése végett (felborítaná a gyerekeket izgalmában). Mindig igyekszem megkérni őket, hogy ne visongjanak, az segít pluszba.


A kis lurkók is szerencsére tudnak annyira testbeszédet olvasni, hogy lassítanak, ha látják, hogy tereled magad mögé a kutyát (ami amúgy épp ugrál és rántgat az izgatottságtól), persze jobb szólni már akkor és megfontolni, hogy a gyerkőcök izgatottságára hogy reagálhat a kutyád és aszerint cselekedni.

2020. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 balkalolka ***** válasza:
57%
Ráugrok cserébe az anyukájára és összevissza simogatom a fejét meg dörzsölgetem a mellkasát, aztán a hátától simizem a fenekéig, füle tövét is megkarmolászom. A reakcióból a gyerek és a kutya is tanul.
2020. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%
#16 apukával is ezt csinálod?
2020. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!