Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak kisállatot?

Hogyan válasszak kisállatot?

Figyelt kérdés
A szüleim megengedték, hogy legyen egy másik állatom a macskám mellett. Mi alapján válasszak? Nagyon békés cica, az egyetlen akadály, hogy nagyon kicsi állatot nem lehet. Azonban egy nyulat, ara papagájt, csincsillát nem bántana.
2020. szept. 4. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Az elsődleges szempont - ahogy írtad is - az, hogy tartható-e a macskáddal, várhatóan hogy jönnek majd ki egymással.

Ha az állat, amire éppen gondolsz (pl. nyúl) megfelel ennek a szempontnak, akkor nézz utána, hogy a tartása milyen eszközöket és körülményeket, mekkora helyet, mennyi foglalkozást, mennyi pénzt igényel, meg tudod-e adni mindezeket, vagy másik állat után kell nézz inkább.

2020. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Másik cicát mellé
2020. szept. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ja és azt sem árt tudni, hogy az adott állat hány évig él, illetve a teljes élettartama alatt biztosítani tudod-e neki az 1-es válaszban felsorolt feltételeket.
2020. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%

Az egy dolog ,hogy nem bántaná de már önmagában egy ragadozó jelenléte stresszelne egy rágcsálót vagy hasonló kistestű prédaállatot. Szóval ha van macska akkor meggondolandó a hörcsög, csincsilla, nyúl, tengerimalac stb.

Madarakkal nem tudom milyen lenne de ott is lennének kételyeim az együtt tartásukról.

Persze biztos vannak sikertörténetek minden társításból de gondolni kell arra is ,hogy “mi lesz ha ....”. Elzárni is lehet őket egymástól de egyrészt az sokszor macera másrészt nem jó amiatt aggódni ,hogy mi lesz ha véletlen találkoznak.

Csak ilyesmi állatokban gondolkodsz vagy esetleg hüllők, halak stb is játszanak ?

2020. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Halak nem játszanak, olvastam egy könyvet az akvarisztikáról, de nem tetszett. Egyenlőre nincsenek preferenciáim, bár a kakadúk nagyon megtetszettek. De bármilyen ötletet szívesen meghallgatom.
2020. szept. 4. 21:26
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

A macska egy ragadozó, szóval egy másik ragadozó állatot válassz mellé.

Egy madár vagy kisemlős állandó stresszben élne mellette, hiába nem fogja bántani a macska.

2020. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Az általad felsorolt kisállatokból mindegyik párt igényel maga mellé, hogy ne legyen egyedül.

A másik dolog, hogy ragadozó közelében mindegyik rosszul érzi magát.

Tarts csigát vagy teknőst, egzotikus rovart (pl pók). Ők nem igényelnek párt és talán nem feszélyezi őket a macska jelenléte.

2020. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én viszont a teknőst nem javasolnám a macska mellé (ha nem tudod olyan helyen tartani, ami teljesen el van zárva a macska elől), mert szintén ijedős állat, nagyon stresszelné a macska, nem merne mellette napozni stb. + A macska valószínűleg inna a vizéből ami higiéniailag (pl. az élősködők miatt) mind a két állatra káros lehet.

+ Elég költséges tartani (akvaterrárium, kétféle lámpa, az egyik félévente cserélendő 7-8 ezer forintos UV-B égővel, melegítő, vízforgató stb.)

2020. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as, a teknőst a teljes elzárás végett javasoltam. Nem írtam oda, de azt hittem egyértelmű lesz.
2020. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, de amúgy egy macska elől nehéz bármit elzárni. Ráugrik a kilincsre, és nyílik az ajtó.


Ne vedd magadra, de muszáj vagyok hozzáfűzni pár dolgot a teknőshöz, mert nagyon sokan felelőtlenül tartják és/vagy megszabadulnak tőle pár év után.


A vízi teknőshöz még hozzátenném, hogy 30-40 évig is elél, és a pár centis apróságból akár 30 centis harapós, agresszív monstrum is lehet. Jól át kell gondolni, ha valaki teknőst szeretne, és csak akkor vállalni, ha 30-40 évig végig hajlandó tartani elég nagy helyen, mert az nem pálya, hogy pár év lavórban/pici akváriumban tartás után beadjuk az állatkertbe/a pláza aranyhalas tavába/más tavakba, ahol kipusztítja, elnyomja a helyi élővilágot. +A teknős is egyolyan állat, amit ha évekig elkényeztetve, mesterséges körülmények között, teleltetés nélkül (és mondjuk egyedül) tartunk a lakásban, ki tudja, hogy boldogul majd az adott példány társak és más állatok között egy tóban, bekapva a horgászok horgait, eltűrve (vagy éppen agresszíven reagálva arra), hogy kisgyerekek dobálják, fogdossák, ingerlik.

2020. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!