Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak kisállatot?

Hogyan válasszak kisállatot?

Figyelt kérdés
A szüleim megengedték, hogy legyen egy másik állatom a macskám mellett. Mi alapján válasszak? Nagyon békés cica, az egyetlen akadály, hogy nagyon kicsi állatot nem lehet. Azonban egy nyulat, ara papagájt, csincsillát nem bántana.
2020. szept. 4. 21:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján választanék:


>>>>>Melyik állattal jön ki a macska, mit nem bántana biztosan?

Ha egyébként kisállatot veszel annak van élőhelye ahhoz nem fér hozzá a macska. Csukott ajtó, felügyelet mellett esélytelen, hogy bántson bármit is.

>>>>>Mivel lenne kompatibilis a család is? Ha nyári táborba mész, vagy nyaralni a rokonokhoz (vagy akárhova) a szüleidre kell majd hagynod, mit látnának el ők is minden gond nélkül? Én gyerekként kígyót tartottam és anyám írtózott tőle, csak ismerősökre tudtam bízni mindig.

>>>>>Mekkora helyed van neki?

Valamelyik állat már csak az élőhelye miatt is sok helyet igényel, kicsibe tuszkolni meg semmit nem éri meg csak azért, hogy tarthasd egy kis ideig.

>>>>>Mennyi időd van rá? Nem csak simogatni, és babusgatni ellátni is. (Séta vagy szabad foglalkozás, tanítás, élőhely takarítás, játék,fésülgetés vagy fürdetés)

>>>>>Mennyi pénzed van rá? Vannak nagyon költséges kisállatok és vannak nagyon alapvető igényűek is. A legtöbbnek megfelelő élőhelyet kell biztosítani. Terrárium, akvárium, kalitka, ketrec, kifutó, röpde, Kennel..

Ezekbe valamelyik igényel több felszerelést is. Melegítő vagy épp hűtő, légkeringető vagy tisztító, itató és etető, dekor tárgyak, bújkálók, mozgató játékok..

>>>>>Mit tudnál etetni?

Valamelyik állat speciális étrendet igényel amit nem mindenki bír anyagilag sem. Én például nem tudnék olyan állatot tartani amit élő vagy elő-ölt rovarokkal és bogarakkal kell etetni, mert még csipesszel sem bírná a gyomrom ha megfogom őket.(:c)

Valamelyik élő vagy elő-ölt rágcsálót eszik (kígyó, nagy pók biztosan). Vannak ezzel szemben a szelíd növény evők akiknek sok féle zöldséget és magkeveréket kell össze állítani a bolti nem mindig jó.valamit hallal kell etetni.

>>>>>Milyet szeretnél?

Olyan kellene amit ki is tudsz venni vagy inkább olyat vennél ami látványnak szép, ellátni jó, de kevésszer vagy egyáltalán nem akarnád kivenni?

Nyílván egy cuki nyuszit, tengeri malacot vagy sünit kézbe tudsz szoktatni és akár tv nézés akár olvasás közben az öledben, kezedben, asztalon, ágyon elvan. Szemben ezzel egy kígyót, pókot, gekkót nem nagyon vehetsz ki.


Ha megvannak a szempontok aszerint kérdezz újra, nézz szét az interneten több ezer kisállat van amit otthon lehet tartani. :)


>>>>>Néhány példa állat<<<<<

Szőröske: (kutya, macska, mini malac +) Nyuszi, tengeri malac, csincsilla,patkány, hörcsög, degu, egér

Tollas: Papagáj, ezek közül is kezdők általában hullámos papagájt, nimfa papagájt, pintyet keresnek. De van rengeteg féle szárnyas én még kacsát is láttam mint házi állat.

+ Kaméleon (sisakos a népszerű). Kicsit macerás tartani és beszerezni de nagyon cukik és mutatósak. Tipikus "senkit sem zavar" állat.

+ Süni (fehérhasú a gyakori). Ha jól tudom ők lárvákkal táplálkoznak. Kicsit szúrós, de kézbe vehető kis aranyos állat.

+ Vadász görény. Na most..erről én nem sokat tudok, de macskával nem biztos, hogy jó kombó és biztos kell a nevelésében szülői segítség. De mókás kis állat.RAGADOZÓ NEM RÁGCSÁLÓ!

+ Axolotl egy nagyon extrém házi állat. Eredeti élőhely én tudtommal kihalóban van, de beszerezhető mint házi állat. Mutatós kis furcsaság ő is inkább nézhető kisállat.

+ Botsáska, remeterák olyan se veled se nélküled állat. Pici, kis hely kell neki, nem nagy igényeik vannak.


Van ezeken felül sok dolog, de most ennyi jutott eszembe amiről tudok is valamit. Sok sikert a kereséshez :)

2020. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

>>>>>Melyik állattal jön ki a macska, mit nem bántana biztosan?

Bármi, ami nagyobb mint egy egér.

>>>>>Mivel lenne kompatibilis a család is?

Anya nem szereti a bogarakat, patkányokat, kígyókat, de szerintem apa minden állatot szeret.

>>>>>Mekkora helyed van neki?

Az én szobámban van egy 6m2-es üres folt, vagy ha a macska zavarná lakhat a fedett teraszon is, ott sokkal több hely van. A kertünk is nagy, ha esetleg van olyan állat, amely kint jobban érzi magát.

>>>>>Mennyi időd van rá?

Reggel egy fél órám lenne elrendezni, délután evés/tanulás után általában úgy három órám marad, de nem szeretném minden időmet rászánni, így kb. 1 órám lenne foglalkozni vele.

>>>>>Mennyi pénzed van rá?

Attól függ milyen állat. A szüleim egy kutyára nem sajnálnának 300 ezret, de nem hinném hogy egy hörcsögért adnának ennyit.

>>>>>Mit tudnál etetni?

A macskám Real Nature Wildernesst eszik, ők más állatoknak is gyártanak dolgokat, szóval első körben jó lenne ha abból tudnék választani valamit. De az élő bogarakkal sincs bajom.

>>>>>Milyet szeretnél?

Mindenképpen olyat, amit ki is lehet venni a ketrecből/kalitkából/stb.-ből, vagy ami szabadon rohangálhat a házban. Nem szeretnék ízelt lábúakat tartani, kivéve ha etetésnek kellenek. Jó lenne trükköket is tanítani neki.

2020. szept. 5. 09:59
 13/14 anonim ***** válasza:
Esetleg süni?
2020. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azt is vedd figyelembe ,hogy mennyire hangos. Egy hangoskodó állat mennyire illik bele a családi életetekbe. Pl: a tengerimalacok és papagájok kimondottan beszédes jószágok. A malacok konkrétan visítanak ha éhesek.

A sünök, hörcsögök (bár utóbbi elég kicsi, gondolom ezért nincs tervben) stb inkább éjszaka aktívak. Nem hangosak de éjszaka hallani ahogy motoszkálnak.

A hüllők és gerinctelenek meg többnyire elég csendesek. Viszont mivel neked olyan kell amit lehet kézbe venni, simogatni, tanítani ezért szerintem kizárhatod ezeket. Ők nem szeretik ha kézbe veszik, max van pár faj ami esetleg eltűri.


Szerintem valamilyen emlős vagy madár lenne jó neked. A hullámos és nimfa papagájok taníthatóak, sőt ajánlott velük sokat foglalkozni ,hogy elég szelídek legyenek. De röptetni kell őket a szobában és ezalatt letojhatnak egy s más dolgot (a madaraknak nincs olyan izma amivel tartogatni tudják a cuccot, ha jön jön).

A t.malcok, nyulak néha szobatisztaságra taníthatóak de ők is csak random potyogtatják a bogyóikat. Ezzel is számolni kell.

2020. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!