Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok tudnak gonoszak lenni?

Az állatok tudnak gonoszak lenni?

Figyelt kérdés
Gonoszság alatt azt értem, hogy szándékosan ártani egy másik állatnak vagy embernek, de nem ösztönből (tehát nem félelemből, védekezésből, stb.), hanem élvezetből.
2020. szept. 21. 22:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a macskák pont ilyenek.
2020. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem hogy élvezetből, inkább dominanciából vagy terriotoriális viselkedésből fakadnak ezek.
2020. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Igen, sok kutya ok nélkül is támad, olyankor is, amikor nem területet véd, szóval elvileg semmi oka nem lenne rá.
2020. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Igen, szerintem pont ilyen pl a darázs is. Velem már nem egyszer előfordult, hogy nyugodtan üldögéltem a teraszon, és egyszer csak odarepült egy és megcsípett, pedig nem is hadonásztam meg semmi, és olyan virág sem volt a közelemben, ami vonzotta volna.... majd utána szépen tovaszállt (már ha nem tudtam agyonütni).


Szóval szerintem ezek a dögök pont abba a kategóriába tartoznak, akik ok nélkül, élvezetből bántják az embert vagy más állatokat.

2020. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
A macska élvezetből (is) vadászik, ez igaz, de ettől még nem lesz gonosz.
2020. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
A gonoszság emberi tulajdonság. Állatok vagy félelemből, bizalmatlanságból, a területük védelme érdekében támadnak, illetve ha már valami nem stimmel szegény fejében, akár nevelésből adódóan akár valami öröklött okból kifolyólag. A gonoszság is relatív. Akikre azt mondjuk hogy gonosz, annak örömet okoz az, ha valakinek / valakiben kárt tesz. De ez is nagyon szerteágazó. Egy pszichopata például nem feltétlen gonosz, egyszerűen olyan betegséggel született, amitől hiányzik belőle az empátia bárki iránt, így elég gátlástalan dolgokra képes, mivel nincs ami megálljt parancsolna neki. De aki nem beteg, neki is rengeteg féle oka lehet arra, hogy mitől lett ilyen, vagy már eredendően ilyen volt. De egyértelmű hogy egy állatnál nem beszélhetünk ilyen bonyolult dolgokról.
2020. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Gondolj csak a szúnyogokra. Éjjel mikor aludnál odasettenkednek a füledhez és belezümmögnek.
2020. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Állatoknál maximum olyan van, hogy agresszív, az nem egyenlő a gonoszsággal.

Ahhoz hogy gonosz legyen, ahhoz tudnia kell kárörvendőnek is lenni.

Ahhoz meg már magasabb értelmi képességek kellenek, mint bármelyik állatnak van. A korábbi válaszokra reagálva, a macska a legkedvesebb állat a földön, a kutyán kívül. Van egy adott személyisége de nem gonosz. A darázs meg egy agresszív állat, aki félelmében is megszúr ha úgy van. De általában csak a fészkük közelében agresszívak, engem még nem is csípett meg máshogy a 30 évem alatt, csak vagy ráléptem, vagy hozzáértem vagy túl közel mentem a fészkükhöz. Tegnap is a kezemen mászott egy és mozgott a kezem, de nem csípett meg, szerintem nem is tudta szerencsétlen hol van. Vártam egy kicsit, és elrepült. Csókolom.

2020. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
A gonoszság, irigység mind emberi tulajdonság. Nagy hiba emberi tulajdonságokat ráruházni az állatokra. Az állatok mindig ösztönből cselekszenek. Nincs sem gonosz, sem irigy állat.
2020. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az embereknek nagyon komplex a személyiségük, összehasonlíthatatlan egy állatéval. Ezért nem tartom valószínűnek, hogy egy állat "gonosz" legyen.

Például a négyes válaszolót valószínűleg azért csípte meg a darázs, mert félt tőle. Elég volt hozzá egy rossz karlendítés, és megijedt. A szúnyogok pedig azért csípnek meg minket, mert a vérünket "eszik".

A többit a hatos jól leírta.

2020. szept. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!