Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni de...

Állatorvos szeretnék lenni de rossz vagyok kémiából?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat, ezért mindenképpen állatokkal szeretnék foglalkozni. Tudtom szerint az állatorvos az amiből jól meg lehet élni, ezért inkább arra hajazok. Viszont borzasztó rossz vagyok kémiából, nincsenek jó jegyeim pedig tanulok rá.. attól félek hogy ez így nem fog összejönni :( év eleje van de máris rossz jegyeim vannak belőle...Így nem lehet belőlem állatorvos?

2020. szept. 24. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Átérzem a helyzetet, én is így vagyok vele. Szerintem közel sem reménytelen a helyezet. Nekem tavaly 2,5 volt az átlagos kémiából, de bioszból mindig szint ötös voltam. De írásbelinél úgysem biztos, hogy beleszámolják a jegyeket, szóban pedig majd csak kiügyeskedjük! Csak az érettségit kell valahogy megírni, de néztem feladatsort és nem tűnik annyira lehetetlennek.
2020. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon magas a pontszám az állatorvosi egyetemre. Emelt biosz, emelt kémia érettségi az alap, azok is jó eredménnyel, hogy legyen esélyed.

Én biológia alapszakon végeztem, de ott is brutál volt a kémia, pedig nem is volt előfeltétel a felvételinél... sokan kibuktak miatta.

Hányadikas vagy most? Sok sok tanulás, esetleg magántanár segíthet, de kitartás kell és erős céltudatosság ha nem szereted, és nem is megy jól. A célodat szem előtt tartva könnyebb lesz :)

2020. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi ez kicsit megnyugtatott! 😊 Gond az hogy nem is szeretem, olyan lehetetlenek tűnik nekem a kémia :/
2020. szept. 24. 21:55
 4/12 A kérdező kommentje:
2: oh..... ez viszont cseppet sem megnyugtató de köszi a választ☺️
2020. szept. 24. 21:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanár sokat segít! Az elejétől alaposan kell felépíteni. Az egyetemen már kell, hogy legyen egy biztos alapod, mert ha nincs nem fogod tudni bepótolni. Egy próbát megér, ha tényleg ez az álmod szerintem.
2020. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 vantel ***** válasza:
22%

Nem, hivatalosan nem.

Zug orvos még lehetsz. Sőt nagyon jó zugorvos.

Új helyre költözöl,mindenhol dr. Orvosnak mutatkozol be, már is te leszel a helyi orvos.

2020. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Doktor tudós professzor aki egy állat orvos.
2020. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen is van kémia, 2 félévig is. Az első félév jó kémia alapokkal szinte tanulás nélkül megugorható, nem sokkal több a gimis anyagnál. Második félév viszont nagyon kesze-kusza, nekem épphogy meglett, viszont sokan buktak, volt, aki emiatt csúszott, sőt szobatársam annyira megcsúszott, hogy végül itt kellett hagynia az egyetemet.

Majd van 2 félév biokémia, amit nagyon jól, érthetően adnak le, viszont jó alap kell hozzá. És persze más tárgyakhoz is szükség lesz a kémiára, ahhoz, hogy értsd.


Én inkább állatorvosi szakasszisztensen gondolnék a helyedben :)

2020. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is állatorvosira készülök. Most vagyok 11.es viszont én imádom a kémiát,nem vagyok szín 5ös de mindig 4-5ös jegyeim vannak. Mindenképpen tanárt ajánlok,de ha nem is szereted a kémiát akkor ez veszett fejsze nyele,nem lelombozni akarlak de ne azért menj állatorvosira mert abból lehet a legjobban megélni,az kevés motiváció (értem hogy szereted az ákkatokat de van amellett rendeteg más szakma).
2020. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, még bármi lehet! Én anno segghülye voltam matekból, buktam is. Aztán találtak nekem egy matektanárt, aki valóban tanár és úgy elmagyarázta nekem az egészet, hogy onnantól 98%-os dolgozatokat írtam és még az érettségim is ötös lett. Szóval első körben keress egy különtanárt!
2020. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!