Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy háziállatot,...

Szeretnék egy háziállatot, mert egyedül vagyok. Kiskutyára gondoltam. Sosem volt háziállatom. Mire számítsak? Bekik/pisil? Mennyibe kerül egy ilyen állat havi szinten (állatorvos, étel stb.) Pl. Bichon Bolognese

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Egy ilyen állat akár több százezer forint is lehet, a további költségek beszámítása nélkül.

Tálak, fekhelyek, bolha és kullancsirtás 1 vagy 3 havonta, megelőzés, hámok, póráz, ruha neki télre stb.

Nem ajánlom a kutyát neked, mivel látszólag semmit nem tudsz róla, és csak unaloműzésre kell...

2021. jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem pedig jó ötlet, nem egészen értem az első hozzászólót - mintha kizárólag az elijesztés lenne a célja...

Egyébként az ára is, a bepisilés is attól függ, milyen fajta és milyen korú kutyusról van szó, valamint nem árt, ha afelől is gondolkozol, hogy a mozgásigényetek hasonló legyen majd.

2021. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
hasonló méretű kutyánk van, szerintem évi 120 000 forint körül van a tartása, ha nem kell állatorvoshoz vinni. ha kell orvos akkor az bármennyi lehet. de 10 000 a minimum alkalmanként, egy műtét az még ennek is a többszöröse. ha gyógyszer kell azt nem támogatja az oep, a kutyának nincs tb-je. 4 zsák 12-14 kg-os tápot eszik meg évente, az 60 ezer. kombinált oltás, bolha és kullancs elleni védekezés 25 ezer, fodrászatra elmegy kb. 15 ezer a többi meg jutalomfalatra, csontra. nyílván egy kölyök bepisil és bekakil, szocializálni kell. lehet, hogy megrág dolgokat a környezetében. nekem mentett kutyám van, fiatal korában került hozzám, így szerencsére a bepisil/bekakil korszaka nem nálam volt. ha lakásban laksz akkor még arra számíts, hogy akkor is kell sétáltatni ha -20 fok van és esik az eső és akkor is amikor +38.
2021. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem kötötted ki, milyen fajta állat legyen, és kutyákhoz nem értek -kuttyokról kaptál infót masoktól egyébként is-, javaslom, hogy a kevésbé kényes cicafajták közül is választhatsz.


Ennél fogva rövidszőrűt ajánlok, különös tekintettel a brit rövidszőrűre, és persze a házimacskának sincsenek extra igényei, nem kell fésülni, ingyen beszerzed menhelyről a házimacskát, vagy ahol kölkezett a cicc, de viszonylag olcsón beszerezhető igazán szép, okos, bújós, értelmes macsesz a brit rövidszőrű, minimális költségből nevelheted, lehet ki-bejárós is, meg benti szintén.

2021. jan. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!