Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb háziállat és miért?

Figyelt kérdés
Írhatjátok úgy is, hogy lakásban és családi házban mi szerintetek? (mert azért elég más, ha van kert, vagy ha nincs) és arról is írhatnátok, hogy miért, mi a saját jó tapasztalatotok vele

2021. jan. 24. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

A semmi!


Én szeretem / imádom az állatokat, de nem bírnék elviselni otthon semmit. Miért? Mert nem akarok értük felelősséggel tartozni, és tudom magamról, hogy 1 hét után csak a nyűg lenne vele, és nem szívből csinálnám.


A kérdés viszont eleve fura: mi az, hogy a legjobb? Ha te elolvadsz a cicáktól, akkor nincs kérdés, hogy milyen állatod lesz. Mi az, hogy legjobb? Nem jószágot veszel, hogy gazdálkodj vele, hanem egy pici szőrös cuccot, akire ráöntheted a szereteted.

2021. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Zöld anakonda
2021. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Róka.

Egyáltalán nem szokványos, de ha egyszer megszeret, akkor a hűsége örökre szól. Hiába, a kutyafélék családjába tartozik.

Mondjuk panelba azért ne is próbáld, de vidéken, tanyán, nagy kert esetén igen.

2021. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a puli mert nekünk is pulink van és nagyon jól le tudja vezetni a stresszt pláne, hogy még olyan bundája van, mint egy plüss állatnak és ezáltal nagyon puhának hat.
2021. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Erre nem lehet válaszolni. Nincs olyan, hogy legjobb. Ki milyen állatot szeret és melyiknek tudja biztosítani a körülményeket...
2021. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Eléggé egyénfüggő ez a kérdés, de leírom a saját tapasztalatom. Mindig is hatalmas nagy szeretetem volt az állatok felé.

A házban való tartásra nekem elsősorban a macska a válasz. Tudom, ők is szeretnének kint lenni a szabadban és társai, de sajnos többször is megtapasztaltam azt, hogy milyen érzés, amikor autó üti el a kiskedvenced. Szóval nálunk a macska házban van és hámon szoktuk kivinni sétálni. Elég neki az udvar is, nagyon jól érzi magát. A hám fel van akasztva a fogasra és jelzi, amikor kedve van kimenni.

Ketreces tartásban is volt több állatkám. Két hörcsögöm volt, két nyulam és egy afrikai törpesünim. A nyuszik végül nem bent a házban voltak, hanem a garázsban, mert egy idő után sajnos akárhogy takarítottam a ketrecet nagyon szagosak voltak és a család nem bírta.

A hörcsögök nagyon rövid ideig élnek.

A törpesüni nagyon aranyos kis állat, viszont éjszakai és nem túl csendes.

Kinti tartással nekünk kutyáink voltak/vannak. Viszont soha nem házőrzőként voltak kezelve. Nagyon sok időt kell velük odakint tölteni, különben nem fog kialakulni az a bizonyos kapcsolat, amit elvárnak az emberek a kutyáktól.

Remélem, hogy segíthettem kicsit a saját tapasztalataim által.

2021. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

A hosszúszőrű fehér macskáktol mentsen meg az isten! Mindenem szőrös. Száll a levegőben...


Nagyon aranyos, befogadtuk, megszetettük. De az ember otthon pihenni akar nyugalomban. Nem macskaalmot takaritani, ruhát szörteleníteni.

Pár hónapos ágy már viseltes. Ott nyújtózkodik körmét belenyomva.


Ha háziállat, inkább legyen százlábú. Eltaposod pont

2021. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nincs olyan, hogy legjobb. Nekem volt kutya-macska, amíg kertes házban éltem, aztán lakás, és mivel elvből ellenzem a kutya-macska lakásban való tartását, más alternatíva után néztem. Így lett szép lassan kisrágcsáló, vannak papagájok, volt 60l akváriumom, de sajnos nem tudtam eleget az akvarisztikáról, egy év múlva behalt a rendszer, viszont azóta sokat olvastam róla, újrakezdeném a halazást is. :) aztán a terrarisztika is érdekel, madárpókot kipróbálnám és a leopárdgekkót is kezdésnek.

Szóval szerintem nincs olyan, hogy legjobb állat, mindig azt kell nézni, hogy te jelen pillanatban milyen állat igényeit tudod kielégíteni.

Én minden állatomat szeretem/szerettem, mindet másért. A tengerimalac olyan mint egy kisméretű kutya, ha sokat foglalkozol vele kötődik hozzád és nagyon kis jófej állat. A madarak kedvesek, vidámak a szelidítésük komoly feladat, nagy sikerélmény, ha egy madár kézszelíd lesz. :) A halak macerás állatok, főleg amíg beáll a biológia az akváriumban az a nagy munka, de egy szépen összerakott akváriumot órákig lehet nézegetni, engem nagyon megnyugtat a látványuk. Nem mellesleg a biosztudás feltornázására is hasznos az akvarisztika és a terrarisztika :)

2021. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Laktam családiban, voltak kutyák, cicák, de az én kedvenceim mindig a tollas állatok voltak. Leginkább a japán fajta kakas és tyúk. Aki nem ismeri őket, sosem hinnék el, mennyire okosak.

Panel lakó lettem, és szeretek is így élni. Ide nem tudok elképzelni semmi állatot, pedig szeretnék egy cuki kis jákó papagájt szavadon, de 2 tengerimalac is tetszene. Viszont nem tartanék, mert tudom mivel jár. Ide lakásba csak halak, garnélák.

Amik vannak is és imádnivalóak. Nem csak egy "látvány", kiveszi a kezedből a kaját, rámászik az ujjadra,engedi hogy megsimogasd a hátát... Én mondjuk beszélek "mindenkihez"

2021. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Javitok:szabadon.
2021. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!