Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem undorító a...

Csak szerintem undorító a budapesti Állatkert?

Figyelt kérdés

Voltam egy csomó állatkertben az országban, mindegyik igényes volt, de a pestiben nagyot csalódtam.

Ti hogy vagytok vele?



2021. márc. 25. 14:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

#4:

Ott amúgy megjegyzendő egy gyönyörű Japánkert is van. 😉

2021. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Tipikus, provokatív troll kérdés.

Vagy ha mégsem az, akkor valami agymosott, libsi hülyegyerek szokásos magyarozása. Mert hát ugye, Magyarországon minden szar és minden szar ami magyar.

2021. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, mit értesz undorító alatt. De én gyanakszom rá, hogy a legtöbb állatot egyáltalán nem úgy tartják, ahogyan kéne.

Amióta teknősöm van, elborzaszt például az ottani tekik látványa. Egy poros kis részen tartják őket, ahol alig van árnyék, gyakorlatilag zöld rész nincs is és salátával meg zöldségkkel etetik őket. (Azt kell tudni, hogy a sali kivonja a kalciumot a szervezetükből, ezért sem javasolják tápláléknak, ha hosszú távon azzal eteted, megpuhul a páncéljuk, ami komoly probléma. A zöldésgekben és gyümölcsökben nincs megfelelő táplálék számukra, a magas víztartalom kb csak átmossa rajtuk a táplálékot, nem sokat tudnak belőle hasznosítani, arról nem is beszélve, mennyire káros pl. a nagy mennyiségű gyümölcscukor. Szegényeknek látszik is a borzalmasabnál borzalmasabban deformálódott páncéljukon, hogy kb. vegetálnak csak ott.)

Pedig igazán nem kéne sokmindent tenni, csak néha öntözni szegények helyét, hogy valami gaz kinőjön, mert amúgy növényevők, és tyúkhúr, lóhere, gyermekláncfű, stb. volna az ideális táplálék számukra.

Pedig szárazföldi tekit tartani nem olyan nagy fáradtság, igazán igénytelen kis állatok... Na most, ha ők is ilyen állapotban vannak, akkor el sem merem képzelni, mi lehet a többi állattal. Azt ugye nem tudom, mert nem értek hozzájuk.

Tekis fb csoportban is valahányszor valaki valami miatt már nem tudja / akarja tovább tartani a teknőcét, mindig hallani, hogy bárhova, csak állatkertbe ne vidd.

2021. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem kicsi, hanem jól beépített! Ráadásul pont most terjeszkednek. Ellenpéldaként tessék megnézni a szegedi állatkertet, ami az ország legnagyobb állatparkja, de alig van látnivaló.
2021. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Nemrég voltam ott, nekem is ugyanez volt az érzésem. Pici kifutók, zsúfoltan. Nem értem, akkor miért nem tartanak kevesebb féle állatot, nagyobb kifutókban...

Többet nem akarok visszamenni, szomorú élmény volt.

Nyíregyházán nagyon rég jártam, de úgy rémlik ott nagyobb, szebb az állatkert.

2021. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Undorító, televan állatokkal emberekkel és növényekkel. Én mindet utálom. Rajtam múlna csak a ketrecek lennének üresen.
2021. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

16!

Szerencsére nem rajtad múlik ;)

2021. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg kicsik a kifutók, és sokszor mintha egyáltalán nem vennék figyelembe az állatok igényeit. Amúgy a szegedi is ilyen kategória, jól írta valaki a nyulak példáját, meg még régen tán tengerimalacok is voltak ott hasonlóan tartva, nagyon elkeserítő látvány volt. :(

A nyíregyháziban jobban odafigyelnek a terepre, nagyobb helyen vannak az arra igényes állatok, de viszont ott meg többször belefutottam, hogy az állatok stresszesek, szoronganak. Nem tudom, mit csinálnak rosszul, hogy így lett.

Az a szomorú, hogy ez nem is fog változni pénz hiányában, az állam messze nem nyom annyit az állatkertekbe, amennyit értelme volna, mert ugye az emberiség nagyrészének ezek még mindig CSAK állatok.

Valaki írta, hogy tv helyett volt ez hasznos meg a gyerekeknek, de egyébként fajmentésből is fontos szerepe van. Kölyökként elárvult, (akármilyen értelemben) sérült állatok, akik képtelenek a természetben élni, azoknak ez egy jó menedék lehetne, és így a veszélyeztetett fajokból is több lenne a világon legalább...ha nem így állnának hozzá.

2021. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem vadaspark, hanem állatkert. Más műfaj. Szerintem szép. Vannak hiányosságok, de én szeretem.
2021. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%
Elég sok állatkertben jártam már az országban, én is úgy gondolom, hogy a nyíregyházi, a debreceni és a veszprémi is szebb. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a pesti undorító lenne. Néhol én is érzem hogy jól jönne egy kis takarítás vagy újítás, viszont undorítónak nevezni elég meredek. A hangulata meg szerintem egyébként a nyíregyházin kívül veri az összes többiét. A veszprémi pélául baromi szép, viszont nekem olyan furcsa az elrendezése, főleg az újabb részeknek. Mintha csak random lepakolgatták volna a kifutókat meg az épületeket.
2021. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!