Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan altassunk el tyúkot?

Hogyan altassunk el tyúkot?

Figyelt kérdés
A városban jártunk 2 héttel ezelőtt és találtunk egy tyúkot az egyik utcában. Láttuk, hogy nem tud járni és felvolt dagadva a lába. Megsajnáltuk és haza vittük. Egy darabig evett ivott meg járkált is. De viszont pár napja étvágytalan nem iszik nem eszik és nem is mozog szerintem jobb lenne ha "elaltatnánk" de viszont ezért az állatorvost nem akarjuk kihívni. Levágni nem szeretnénk mert vegánok vagyunk. Szerintem a húsát nem is lenne érdemes megenni mert valószínűleg beteg szegény. Milyen módon altassuk el? Hogy ne szenvedjen szegénykém és ne folyon vére sem.

2021. máj. 5. 20:27
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Már idős tyúk. Mint már írtam elvittem volna állatorvoshoz de viszont messze van a legközelebbi rendelő. Az itteni orvos meg hát nem is nevezhető igazi orvosnak mert nem képes kijönni bármilyen beteg is legyen az állatod. Eddig kétszer beszéltem vele mikor kellett volna ivartalanítani a macskám akkor 4x tolta el a műtétet és aztán kocsiba pattantunk és levezettünk 120km-ert aztán meg beteg volt a cicus akkor sem jött el és megint kocsikáztunk.
2021. máj. 5. 21:13
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
De miért nem mentek el a közeli dokihoz? Egy altatást simán elvállal.
2021. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%
Mitől humánosabb az altatás mint a nyak elvágás? Mármint nyilván kutya(vagy nagyobb állat) esetén nem jó mert nagyobb erő kell hozzá mint amit egy normál ember véghez tud vinni, de tyúk esetén gyors és fájdalom mentes módszer(kicsi a nyaka). Ha nagyon szeretnéd persze vidd el állatorvoshoz, de a házi praktikák közül ez a legkíméletesebb.
2021. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Az kimaradt hogy nem célszerű otthon gyógyszerekkel kísérletezni állatokon, mert ami egyikre nyugtatólag, altatóan hat az egy másik fájón pont ellentétesen(és háztájékon ritka hogy tisztában legyenek vele hogy mi miként hat a tyukra)
2021. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

inkább baltával való fejlevágás legyen mint nyakvágás az gyorsabb


vagy ha van autó akkor a kipufogógázt bele lehetne vezetni egy dobozba amibe beteszitek a tíkot és akkor elalszik, de azt nem tudom, hogy nem e árt az autónak

2021. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%

Ha igazi lenne a történet, akkor nyilván elvitted volna már állatorvoshoz. Egy városban biztosan nem 120 km-re van a legközelebbi rendelő.

Mivel trollkodás az egész, ezért azt mondanám, hogy adjatok neki pálinkát hahahahhahahahah mert annyira vicces ez az egész.

2021. máj. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
65%
15 ös biztos nem láttál még baltás módszert. Utána a tyúk fej nélkül fut két kört az udvaron, nem túl humánus. Állatorvos kijön elaltatja, lehet az tengerimalac is a pénz nagyjából ugyanaz kisállatoknál,
2021. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
na a sok gyökér lenulláz mikor messze humánusabb módszert írok, és ha netán elkezdene futkosni akk mi van? attól ő már nem érez semmit
2021. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
34%

#18

Próbáltad már? Vagy honnan tudod?

Mi humánus van abban, hogy fej nélkül rohangál az állat? Most komolyan, képzeld már el ezt egy kutyával, cicával, akkor is humánusnak gondolnád?

2021. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
egy dokufilmben láttam, nem rohangált semmi, már nem érez semmit ezért humánus
2021. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!