Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan altassunk el tyúkot?

Hogyan altassunk el tyúkot?

Figyelt kérdés
A városban jártunk 2 héttel ezelőtt és találtunk egy tyúkot az egyik utcában. Láttuk, hogy nem tud járni és felvolt dagadva a lába. Megsajnáltuk és haza vittük. Egy darabig evett ivott meg járkált is. De viszont pár napja étvágytalan nem iszik nem eszik és nem is mozog szerintem jobb lenne ha "elaltatnánk" de viszont ezért az állatorvost nem akarjuk kihívni. Levágni nem szeretnénk mert vegánok vagyunk. Szerintem a húsát nem is lenne érdemes megenni mert valószínűleg beteg szegény. Milyen módon altassuk el? Hogy ne szenvedjen szegénykém és ne folyon vére sem.

2021. máj. 5. 20:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

#20

Ja, aha, tehát filmen láttál ilyet.... nincs több kérdésem. :D

Illetve van, amit már kérdeztem, de ignoráltad: egy kutyával vagy macskával is humánusnak gondolnád ezt az eljárást?

2021. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

és te meg humánusnak tartanád átvágni egy kutya torkát na látod


a haszonállatokat pedig így szokták ha netán az elaltatással jönnél


ne forgasd ki a szavamat nem filmen hanem dokufilmben láttam

2021. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

#22

Ki beszél torok átvágásáról? A humánus altatás volt a kérdés, te meg baltás fejlevágással jössz. Ha elolvastad volna a kérdést, láttad volna hogy a kérdező nem haszonállatként vágásra tartja a tyúkot.

Cuki vagy a dokufilmeiddel, de én meg egy csomó csirkevágást láttam élőben, nekem kár megmagyaráznod hogy milyen is az.

2021. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
52%

18-asnak ajánlanám az állatvédelmi törvényt, mely részletezi, hogy állatfaji sajátosságok miatt mely állatokat miként kell leölni.


A csirkénél a torokvágás, fejlevágás az előírt. Ez a rohangál fej nélkül városi legenda, úgy ahogy az Mike, vagy milyen nevű kakas is, aki elviekben fej nélkül élt.


Igaz, én sem szerencsétlenkednék baltával, hiszen általában az emberek nem tudják milyen éles eszközre van szükség, és mekkora erővel kell lesújtani. De egy éles konyhakés a legegyszerűbb és legkíméletesebb mód.


Tudod miért? A tyúkok bőre nagyon-nagyon vékony a miénkhez képest, a tollakat szépen el lehet hajtani róla. Amint elvágódik a nyaki verőér, és a gerincvelő az állat kímul és nem szenved. Az ezután lévő mozgás nem életjel, hanem az idegsejtekben felszabadulnak még utoljára a tartalékban lévő akciós potenciálok.

Ezzel szemben a kutyák-macskák bőre vastag, ellenálló, ráadásul a szőr tökéletesen kiveszi bármilyen vágóeszköz élét. Egy tyúk nyaka vékony, míg egy kisebb macskáé is, annak a vastagságnak többszöröse. Sokkalta több idő, mire elérjük a létfontosságú képleteket.


Ezért nem fejeznek nagyobb haszonállatokat sem, még a nyulakat is kábítják levágás előtt.


A kérdező altatást kért, amelyet csak állatorvos végezhet el.


Páran ajánlották itt a házi xanax túladagolást, ami nem más, mint egy illegális és szakmailag kontár állatkísérlet, hiszen még kutya-macskák között is van különbség aközött, hogyan reagálnak különböző mérgekre. Egyik belassul, másik felpörög tőle.

Akkor vajon mekkora lehet a különbség egy ember és egy tyúk között?


23-as (gondolom ugyanazok vagytok) én is vágtam már tyúkot, ha ügyes az ember és ért ahhoz amit csinál, semmi brutális nincs ebben.

2021. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
46%
24 es A városi legendáról annyit szadista nagybátyám 35 éve lecsapta a kakas fejét és amíg fej nélkül rohangált szerencsétlen kakas kb 10 perc hangosan nevetett a nagybácsi. Mindezt gyerekként, láttam, szadista állat volt, disznóvágáson itta a vért a disznó még élt.
2021. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként én továbbra is úgy gondolom, hogy mivel nyilván provokatív trollkérdés, ezért oly mindegy mit tanácsolunk.... ha altatást akarna, akkor evidens hogy állatorvoshoz kell menni.

Szóval napalm, légvédelmi ágyú, stb.

2021. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
26%

a fej nélküli kakas nem kamu, valóban haszont szerzett belőle rövid ideig valaki, az agya egy része hátul megmaradt, ezért szerencsétlen még sokáig elvolt.

engem is meglepett és trollkérdésnek hittem volna az egészet, de nem, valóban vannak ennyire vehemens állatvédők. én sem tudtam volna jobbat tanácsolni a baltával fejlevágásnál, még egy torokvágáshoz képest is humánusabb és talán leggazdaságosabb, hiába lehúzták nagyon a válaszolót. kegyetlennek hat, igen, ez tény. de bizonyos helyzetben lehet hogy a leghumánusabb. mint mikor nyuszi levágásoknál is hátulról hirtelen fejbeverik egy nagy fahusánggal....erőszakos dolog, de a legkevesebbet szenved az állat

2021. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!